Korfu - přehledný průvodce

Proč Korfu navštívit?

Korfu se nachází v Jónském moři a je mu právem přezdíváno Smaragdový ostrov. Jedná se o ostrov jedinečných barev. Obdivovat zde můžete romantické zátoky, nádherné písečné i oblázkové pláže, jejichž břehy jsou omývány tyrkysově zbarvenými a průzračnými vodami Jónského moře.

Ne nadarmo si ostrov vysloužil označení "zelená perla". Jedná se o ráj nejen pro všechny milovníky plážového lenošení, které si můžete užít na těch nejkrásnějších plážích v Evropě, ale i pro všechny obdivovatele nádherné přírody. Na své si zde přijdou i milovníci turistiky, windsurfingu a výletů do přírody. Na Korfu budete mile překvapeni všudypřítomnou zelení, která pokrývá i vrcholky malebných kopečků. Korfu je ostrov plný cypřišů a olivových hájů, který má co nabídnout a rozhodně stojí za návštěvu.

Před cestou na Korfu

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se na Korfu ubytovat?

Ceny ubytování na Korfu jsou poměrně příznivé. Liší se dle místa pobytu a dle sezony. U pláží je ubytování přirozeně dražší než dál od nich a v hlavní sezoně jsou ceny vyšší než mimo sezonu. Mezi turisticky nejoblíbenější oblasti na Korfu patří oblast hlavního města Kerkyra. Dalšími velmi oblíbenými lokalitami jsou oblasti: Agios Georgios, Sidari, Paleokastritsa, Benitses, Kassiopi a mnoho dalších krásných míst. 

Detailní informace naleznete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat na Korfu".

Nejlepší hotely na Korfu

Zájezdy na Korfu

Ceny zájezdů na Korfu se pohybují od 6 000 do 30 000 Kč. Ceny se liší dle toho zda zvolíte zájezdy typu all Inclusive v luxusních resortech nebo dovolenou v apartmánu bez stravy. Nejvýhodnější zájezdy pořídíte mimo hlavní sezónu - na jaře a na podzim, kdy ceny rapidně klesají.

Letenky na Korfu

Praha

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobusová linka č. 151,7 EUR / cca 50 Kč
Doprava z letiště k hotelu (doporučujeme)
Rozvoz přes službu HoppaObjednat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Pokud si nechcete půjčit auto, nejlepší poměr ceny/kvality vám nabídne rozvoz přes službu Holidaytaxis. Vyberete si v jaký čas chcete na letišti vyzvednout a na letišti vás bude čekat shuttle bus, který vás doveze až k hotelu. Pokud bude mít letadlo zpoždění, počká na vás.

Více informací nejenom o dopravě naleznete v průvodci letištěm Korfu.