Kde a jak si půjčit auto?

Pokud v USA chcete cestovat nezávisle na hromadné dopravě, nejlepší způsobem je zapůjčení auta. V USA najdete stovky autopůjčoven od národních řetězců Hertz, Avis, Budget, Dollar.. až po lokální autopůjčovny. Autopůjčovny najdete na letištích a půjčení auta tak snadno vyřešíte po příletu. Před zapůjčením si nezapomeňte pročíst recenze dané autopůjčovny. Pokud nechcete půjčení nechávat na poslední chvíli, můžete vše vyřešit z pohodlí domova skrze portál Rentalcars, který porovnává nabídky všech leteckých společností. 

Auto si v USA můžete zapůjčit v některých autopůjčovnách už od 18 let věku. Řidiči ve věku 18 – 20 let se ale musí připravit na poměrně vysoký příplatek. Stejně tak čeká poplatek i řidiče ve věku 21 – 24 let. 

Kolik stojí půjčení auta?

Nejlevněji vás zapůjčení auta vyjde, pokud vše budete řešit alespoň s 2 měsíčním předstihem. Ceny půjčovného se liší v jednotlivých městech a oblastech a výsledná cena se odvíjí i od typu auta a počtu dní, po které si jej budete pronajímat. Mladí řidiči se musí připravit na výše zmíněný příplatek. Nejvíce se vám půjčení auta vyplatí, pokud cestujete ve 2 či více lidech. Týdenní zapůjčení auta například v Los Angeles vás vyjde od 17 000 Kč. 

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

K zapůjčení auta budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz, který má platnost po dobu jednoho roku a cestovní pas na ověření totožnosti. Za půjčení můžete zaplatit kreditní nebo debetní kartou. Před zapůjčením se informujte, zde daná společnost vyžaduje zálohu a zda celková cena zahrnuje maximální možné pojištění auta. 

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic

Síť čerpacích je napříč spojenými státy poměrně hustá. Nejčastěji zde najdete řetězce Shell, BP, Exxon Mobil nebo Conoco. Ceny pohonných hmot se v USA udávají v gallonech, což odpovídá přibližně 3,8 litru. Za jeden litr průměrně zaplatíte 30 Kč. 

Dopravní předpisy

Ve Spojených státech se stejně jako v Česku řídí vpravo. Všechny osoby v autě musí použít bezpečnostní pásy. Ve většině států není povinné denní svícení. V USA je přísně zakázáno předjíždět školní autobus. Nejvyšší povolené rychlosti se liší v každém ze států a jsou označeny nápisem SPEED LIMIT. Nezapomeňte tak sledovat dopravní značení, které je v jednotkách mph (miles per hour). Mohlo by vás překvapit, že semafory jsou v USA za křižovatkou. 

Na některých dálnicích se můžete setkat s poplatky za mýtné, které se platí při výjezdu z daného úseku. Mýtné se taktéž platí při překročení některých mostů nebo ze průjezd tunelem.

Na co si dát pozor

Pokud budete cestovat mezi jednotlivými státy, mějte na paměti, že každý z nich má odlišné rychlostní limity. Mohlo by vás překvapit, že auta jedoucí na kruhovém objezdu dávají přednost autům, které k němu přijíždějí.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 21.2.2024