Počasí na ostrově Thassos a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Thassos navštívit?

Ideální doba na návštěvu je v období od května do října, jelikož je příjemné teplo a nízké riziko výskytu srážek. Velmi ale záleží co od dovolené očekáváte.

Dovolená u moře

Pro dovolenou u moře je nejvhodnější období od konce května do října.

Poznávací dovolená

Pokud míříte za historií či přírodou, nejlepší volbou jsou jarní či podzimní měsíce. Panují příjemné teploty a ceny letenek i ubytování jsou výrazně nižší, než v hlavní sezoně.

Levná dovolená u moře

Nejlevnější zájezdy na ostrov Thassos zakoupíte v květnu či červnu. Ušetříte ale i dovolenou v září či říjnu.

Počasí na ostrově Thassos

Thassos má středomořské klima, které se vyznačuje teplým létem a mírnými, vlhkými zimami. Na jaře naměříte průměrně 17 °C, v létě 27 °C, na podzim 19 ° C a v zimě 10 ° C.

Počasí v zimě

Počasí v prosinci na Thassu je velice deštivé a chladné. Denní teploty se pohybují v průměru mezi 2 a 10°C.V lednu je počasí na Thassu podobně deštivé, nicméně teploty vzduchu klesají až k intervalu 1 až 7°C.Přestože počasí v únoru na Thassu je již typické spíše kratšími přeháňkami, nežli vytrvalými dešti, teploty vzduchu se stále drží mezi 1 a 8°C.Kinira island. Thassos

Počasí na jaře

Počasí v březnu na Thassu je charakteristické velice častými dešťovými sprškami. Teploty vzduchu v březnu na Thassu nicméně konečně vstoupají v průměru ke 4 až 12°C, takže počasí konečně umožňuje alespoň poznávací dovolenou.Počasí v dubnu na Thassu je s teplotami mezi 8 a 16°C již poměrně příjemné. Na koupání v moři je sice stále příliš chladno, jedná se však o ideální období pro poznávací dovolenou.V květnu je počasí na Thassu již velice slunné a s denními teplotami vzduchu mezi 13 a 21°C již i teplé. Teplota moře na Thassu v květnu navíc dosahuje v průměru 18°C, takže se již lze i vykoupat v moři.

Thassos zodiac stones

Počasí v létě

Počasí na Thassu v červnu je typické denními teplotami mezi 17 a 26°C. Tomu odpovídá i zvýšení teploty moře na velice slušných 22°C, letní sezona je tedy v plném proudu.Počasí v červenci na Thassu je s teplotami mezi 20 a 28°C velice teplé a slunné.V srpnu poté rostou teploty vzduchu na Thassu až k 21 a 29°C. Teplota moře během letních prázdnin poté dosahuje velice příjemných 24°C

pláž Saliara, Thassos

Počasí na podzim

Se začátkem podzimu se počasí na Thassu rychle ochlazuje. Teploty vzduchu v září se nicméně stále ještě drží mezi 14 a 24°C. Společně s teplotou moře pohybující se v průměru kolem 22°C se tak i na září lze bez problémů naplánovat dovolená u moře.Počasí v říjnu na Thassu je však již mnohem méně přívětivé. Stále častější jsou především bouřky a teploty klesají k 11 až 17°C, na koupání v moři je tak již příliš chladno.Ještě méně atraktivní je počasí na Thassu v listopadu, kdy teploty vzduchu klesají k 6 až 14°C.

Skala Sotiros, Thassos

Teplota vody na ostrově Thassos

Pokud na Thassos vyrážíte za koupáním, nejvyšších teplot moře se dočkáte během hlavní sezony. V červenci a srpnu může teplota vody dosahovat až 28°C. Otužilejší dobrodruzi se mohou vykoupat už během května a června, kdy se teplota pohybuje kolem příjemných 20 stupňů. 

Aktualizováno: 2.6.2023