Ostrov Thassos

Proč Thassos navštívit

Smaragd Egejského moře či Egejský ráj – přezdívky řeckého ostrova Thassos jasně napovídají, že na tomto stále zeleném místě si budete mnohdy připadat jako v ráji. Husté borové lesy zde přecházejí v čarokrásné pláže s jemným bílým pískem, jež jsou považovány za jedny z vůbec nejkrásnějších v celém Řecku.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se na ostrově Thassos ubytovat?

Největší oblibě se u turistů těší hlavní město Limenas a letoviska Limenaria, Skala Potamias a Potos.

Nejlepší hotely

Zájezdy

Letenky

Přímo na ostrově Thassos se nenachází žádné letiště. Na ostrov se dostanete díky letenkám do Kavaly a následně přesunem lodí.

Praha
Letiště Kavala

Doprava

z/na

Na ostrově Thassos se žádné letiště nenalézá a je tak nezbytné letět na letiště Kavala a následně se na ostrov dostat trajektem. Doba plavby je zhruba 30 minut.

Doprava s cestovní kanceláří

Pokud máte zakoupený zájezd na Thassos, o nic se starat nemusíte. U letiště vás bude čekat autobus, který vás odveze až k vašemu hotelu.

Půjčení auta

Přímo na letišti Kavala si můžete půjčit automobil a trajektem se následně přesunout na Thassos. Cena se liší dle sezony a velikosti, v průměru počítejte zhruba s 1000 Kč za den.

Taxi

Z letiště Kavala si vezměte taxi do přístavu ve městě Keramoti. Na místě vás taxi vyjde zhruba na 400 Kč, při sjednání online cena začíná na 350 Kč. Další výhodou při sjednání online je výběr auta a příslušenství, což oceníte zejména pokud potřebujete více prostoru, nebo dětskou autosedačku. Lístek na trajekt jde momentálně koupit pouze v přístavu. Více informací a jízdní řády najdete zde. Můžete zkusit též poptat taxi až k vašemu hotelu, ceny začínají na 1000 Kč.

Veřejná doprava

Mezi letištěm a městem Keramoti neexistuje přímý spoj. Teoreticky je možné z letiště jet do Kavaly a následně z Kavaly zamířit do Keramoti, ale vzhledem k počtu spojů a ceně dopravy, to nemá praktický smysl.