Doprava na ostrově Thassos

Nejlepším řešením dopravy na ostrově je zapůjčení automobilu nebo motocyklu. Alternativou je veřejná doprava v podobě autobusů, taxislužba nebo pěší turistika.

Veřejná doprava zahrnuje pouze autobusy, které jsou cenově dostupnou možností, jak ostrov prozkoumat. Centrální autobusová zastávka se nachází v hlavním městě Limenas, odkud odjíždějí autobusy do vesnic na západním a východním pobřeží ostrova.

Doprava z letiště

Thassos má z turistického hlediska jednu poměrně významnou nevýhodu, na ostrově se totiž nenachází žádné mezinárodní letiště. Při cestě na Thassos je tak třeba počítat s následným využitím trajektu z nedalekého pevninského městečka Kavala.

Půjčení auta v Thassos

Ideální volbou dopravy je zapůjčení auta nebo motocyklu, se kterými můžete nejrůznější zákoutí ostrova probádat vlastním tempem. Zdatným řidičům zabere projetí celého ostrova pouze jeden den, doporučujeme si však jeho krásy vychutnávat po malých dávkách.

Autobusy

Prakticky celé pobřeží ostrova Thassos je poměrně dobře propojeno silnicí kopírující pobřeží Thassu. Okruh kolem ostrova poté každodenně absolvuje osm autobusových spojů, které propojují města Thassos, Skala Prinou, Limenaria, Potos, Theologos, Skala Potamia, Panagia, Potamia, Alyki a Moni Archangelou.

Celková zhruba 100 kilometrů dlouhá okružní jízda kolem ostrova vyjde na zhruba 300 Kč a zabere 3.5 hodiny, spojení mezi jednotlivými letovisky však většinou vyjde na 2 až 5 EUR. Pro cesty mezi letovisky se jízdenky kupují přímo u řidiče, pokud si však koupíte okružní jízdenku, není třeba dále již nic zařizovat.

Přestože letoviska na Thassu jsou poměrně dobře propojena, pro pocit maximální svobody si samozřejmě můžete také pronajmout automobil přímo na místě a podnikat výlety na vlastní pěst. Pro nejlepší ceny prozkoumejte nabídku rentalcars.com.

Taxi, Uber atd.

Taxi je dražší varianta dopravy než autobusy, ale na druhou stranu se jedná o rychlý a snadný způsob přepravy. Taxíky většinou stojí na centrálních místech, jako je Chora nebo přístav, ale můžete si je také objednat na telefonním čísle.

Sea buses, vyhlídkové plavby a trajekty

V létě můžete využít takzvaných sea buses, námořních autobusů, které jezdí mezi Skala Potamias, Skala Panagias, Makriammos a městem Thassos.

Pro vyhledání dopravy mezi ostrovy, jízdní řády i prodej jízdenek online nalezenete na stránkách Directferries.

K dispozici jsou u vyhlídkové plavby kolem ostrova, často spojené s občerstvením, šnorchlováním či potápěním. Tyto plavby můžete zarezervovat zde.

šnorchlování thassos

Pěší doprava

Pokud se rádi procházíte, ostrov disponuje množstvím turistických stezek, které vás zavedou k opuštěným místům, jeskyním a hradům.

Aktualizováno: 2.6.2023