Průvodce / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Kos / Nejkrásnější pláže

Nejkrásnější pláže na ostrově Kos

Nejkrásnější pláže na ostrově Kos

Pobřeží ostrova Kos měří 112 kilometrů a více než polovinu tvoří pláže. Přijde si zde na své opravdu každý. Najdete zde jak pláže stvořené pro zábavu, vodní sporty a šnorchlování, tak odlehlé malé pláže bez lidí pro nerušenou relaxaci. S žádnou pláží zde nemůžete šlápnout vedle, nechte se inspirovat následujícím výčtem těch nejkrásnějších a nejznámějších pláží.

Pláž Marmari leží na severním pobřeží ostrova přibližně 15 kilometrů od hlavního města. Kromě jemného písku nabízí celou řadu vodních sportů. Rozhodně je to nejlepší místo, kam zajet na surfing.

marmari beach

Nejblíže centru městečka Kefalos leží stejnojmenná pláž. Patří mezi nejkrásnější pláže na ostrově. Její délka dosahuje 5 kilometrů, takže vždy najdete místo, kde bude méně lidí. Pláž Agios Stefanos je oblíbená zejména pro svou malebnost a fotogenické prostředí. Její název je odvozený od antické baziliky, jejíž ruiny se nachází prakticky na pláži. Z pláže je vyhlídka na protější ostrůvek s kostelem Svatého Mikuláše. Pláž je vhodná pro děti najdete ji 3 kilometry od městečka Kefalos.

Greece_Kos_Agios Stefanos Beach

Pokud byste jeli od Kefalosu ještě kousek dál, narazíte nejprve na pláž Camel se širokou škálou sportovního vyžití a hned poté na pláž Paradise neboli Bubble beach. Nejznámější pláž celého ostrova nabízí veškerý komfort, aby se zde dal prožít celý den. Na pláži se nachází stánky s občerstvením a v blízkosti najdete několik řeckých taveren. Zapůjčíte si zde lehátko i slunečník a máte možnost vyzkoušet různé vodní sporty. Svoji přezdívku pláž získala podle malých bublinek vycházejících z průduchů na mořském dně.

Greece_Kos_Paradise Beach

Pláže Mastichari, Marmari a Tigaki najdete na severovýchodě ostrova Kos. Nachází se okolo 20 kilometrů od hlavního města a najdete zde příjemný bílý písek a tyrkysové moře. Vstup do vody je zde pozvolný, takže jsou vhodné pro dovolenou s dětmi.

Mastichari pláž

Lambi je jednou z nejnavštěvovanějších pláží, protože se nachází nedaleko centra hlavního města. Pohodlně se sem dostanete po cyklostezce na kole, městskou dopravou nebo taxíkem.

Lambi beach on Kos

Therma je specifická pláž jižně od hlavního města. Kromě koupání v moři můžete navštívit zdejší léčivé termální prameny. V sezóně zde bývá přes den dost lidí, vyplatí se proto si trochu přivstat.

Termální prameny Emprós Thermá

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 5.9.2023