Proč Kapverdy navštívit

Kapverdské ostrovy jsou ideální destinací pro milovníky exotiky, pláží a dobrodružství. Souostroví se skládá z deseti ostrovů a pěti menších ostrůvků - nejnavštěvovanějšími jsou Boa Vista a Sal. Nacházejí se v Atlantském oceánu, přibližně 500 km západně od afrického pobřeží. Nabízejí úchvatné pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem, ideální pro relaxaci, vodní sporty i potápění. Ostrovy mají stabilní a příjemné klima po celý rok, což z nich činí ideální cíl pro zimní dovolenou. 

Kromě pláží lákají Kapverdy svou rozmanitou přírodou – od vulkanických krajin na ostrově Fogo po zelené hory na Santo Antão. Milovníci pěší turistiky ocení krásné horské trasy a nádherné výhledy. Kulturní nadšenci zase objeví bohaté dědictví mísící africké, portugalské a brazilské vlivy, což se projevuje v místní hudbě, tanci i kuchyni.

Kde se na Kapverdách ubytovat?

Na Kapverdských ostrovech je nejlepší se ubytovat v oblastech, které nabízejí snadný přístup k plážím a atrakcím. Ostrov Sal je populární díky své dlouhé pláži v Santa Marii, kde najdete různé možnosti ubytování blízko moře. Boa Vista láká klidnými plážemi, ideálními pro relaxaci a vodní sporty, přičemž hlavní turistické oblasti jsou u pláží Praia de Chaves a Praia de Santa Mónica.

  • Nabídku ubytování na ostrově Sal v Santa Maria můžete porovnat zde.
  • Nabídku ubytování na ostrově Boa Vista můžete porovnat zde.

Pro ty, kteří hledají autentičtější zážitek, je vhodný ostrov Santo Antão s horskými penziony a ubytováním v blízkosti turistických tras. Hlavní město Praia na ostrově Santiago nabízí ubytování v blízkosti kulturních památek a místního života, což ocení především milovníci historie a kultury.

  • Nabídku ubytování na ostrově Santo Antão můžete porovnat zde.
  • Nabídku ubytování v hlavním městě Praia na ostrově Santiago můžete porovnat zde.

Více informací pak naleznete v kapitole průvodce "Kde se na Kapverdách ubytovat".

Zájezdy

Letenky

Praha

Doprava

z/na

Detailní průvodce letištěm naleznete zde.