Aerolinky / Wizz Air / Cestování s dětmi u Wizz Air

Logo Wizz AirWizz Air

W6*
Praha

Cestování s dětmi u Wizz Air

Cestování s dětmi do 2 let

Cena letenky pro děti do dvou let je pro všechny lety jednotná, a to 790 Kč. U takto malých dětí se počítá s tím, že budou sedět na klíně dospělého, který si v tomto případě musí rezervovat místo u okna. V náručí dospělého může cestovat pouze jedno dítě do dvou let. V zadní části letadla je na toaletě k dispozici přebalovací pult. Autosedačku pro dítě do dvou let je možné vzít na palubu pouze po zakoupení dalšího sedadla. Aby se na dítě vztahovala tato pravidla, musí být starší 14 dnů a mladší dvou let v době příletu/odletu.

Cestujete-li s malými dětmi, nemusíte se ničeho obávat. Wizz Air nabízí pro cestující s malými dětmi řadu výhod. Jednou z nich je například přednostní nástup pro dvě dospělé osoby, pokud cestují s dítětem do dvou let. Skládací dětský kočárek můžete dovézt až ke dveřím letadla či ke schodům a po té vám jej zdarma personál uloží do zavazadlového prostoru letadla. S těmito odbavenými věcmi se doporučuje zajít na odbavovací přepážku, kde je personál zdarma označí.

Cestování s dětmi do 14 let

Děti do 14 let nemají žádné speciální slevy z ceny letenek, platí stejnou částku, jako dospělí. Nesmí cestovat bez doprovodu dospělé osoby (starší 16 let) a mají nárok na přidělení sedadla zdarma k rezervaci sedadla pro dospělého. Dospělý si musí zaplatit rezervaci sedadla a libovolný počet dětí, které s ním cestují má sedadlo v řadách 18-33 zdarma, aby mohla rodina sedět pohromadě.

Cestovaní mladistvých

Děti starší 14 a 15 let mohou cestovat bez doprovodu, ale nemohou zodpovídat za jiné dítě.