Aktivity / Severní Amerika / Dominikánská republika / Šnorchlování v Dominikánské republice

Šnorchlování v Dominikánské republice

Šnorchlování v Dominikánské republice

Dominikánská republika láká na nádherné pláže a průzračné moře. Okolní vody jsou bohaté na rozmanitý podmořský život a barevné korálové útesy. Mezi nejoblíbenější oblasti pro šnorchlování se řadí poloostrov Samaná, národní park La Caleta a okolí letoviska Sosúa.

Za poznáváním podmořského života se můžete vydat po vlastní ose nebo v rámci organizované tour. Tyto výlety bývají často propojeny s plavbou katamaránem a dalšími vodními aktivitami. Nabídku si můžete prohlédnout zde. 

Letenky

Praha
Letiště Punta Cana

Doprava

z/na

Letiště Punta Cana se nachází ve východní části ostrova. Pokud do Dominikánské republiky přiletíte s cestovní kanceláří, bude vás přímo na letišti čekat zajištěný transfer. Transfer zajišťují také některá luxusnější ubytovací zařízení v rámci ceny ubytování.

  • Nejvýhodnější zájezdy do Dominikánské republiky najdete zde >

Transfer zajišťují také některá luxusnější ubytovací zařízení v rámci ceny ubytování. V případě, že se vás ani jedna z výše uvedených možností netýká, budete muset pro svou cestu z letiště využít tax, rozvoz nebo si pronajmout auto.

  • Cena za taxi závisí na délce trasy a pohybuje se v řádech desítek dolarů. Do centra Santo Dominga zaplatíte přibližně 40 USD. Nejpohodlnější možností je využít služby společnosti Gettransfer.
  • Nejlepší možností v poměru cena/ kvalita je doprava se společností Hoppa. Jízdenky je možné zarezervovat online a ceny začínají na částce 5 EUR.
  • V případě pronájmu auta si ho zamluvte dopředu na osvědčených stránkách Rentalcars.com. Více informací o pronájmu auta v Dominikánské republice se dozvíte níže v kapitole průvodce "Půjčení auta v Dominikánské republice".
  • Pokud upřednostňujete levnější variantu cestování před pohodlím, můžete z letiště jet taxíkem k cca 3 km vzdálené autobusové zastávce a odtud dále pokračovat veřejným autobusem.

Detailní informace nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Punta Cana.