Prázdniny bez moře si neumíte představit? Možná to u vás vyhraje řecký Zakynthos. Aerolinka Wizzair vás na tento nádherný ostrov z Vídně dopraví již za 930 Kč. Daná cena je platná v případě členství Wizzair, bez něj bude částka o 20 euro vyšší (tedy za jednu zpáteční letenku celkem 1 460 Kč). Pokud letíte ve dvou nebo ve větším počtu, členství se obvykle vyplatí pořídit. Vše o destinaci pak naleznete v našem podrobném průvodci po Zakynthu, který jsme pro naše čtenáře připravili zdarma. Toto je tip na individuální turistiku, veškeré zájezdy na Zakynthos s cestovní kanceláří případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Řecko patří mezi koronavirem méně zasažené země, dle tzv. semaforu (viz článek o novém rozhodnutí vlády) je označeno zelenou barvou. Od 15. června je možné na letiště v Athénách a v Soluni za účelem turistiky přiletět bez povinné karantény. Od 1. července se pak dle plánu mají otevřít ostrovní letiště, taktéž bez karantény.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou nemáte zkušenosti, přečtěte si tento podrobný návod >>.

 

I když se jedná o cestu po EU, vždy raději doporučujeme sjednání cestovního pojištění, které vás navíc vyjde na pár korun za den. Online srovnání dostupných cestovních pojištění naleznete zde >>

 

Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dopravíte se společnostmi Regiojet a Flixbus

 

Předem si raději propočítejte hrubý odhad nákladů na celou dovolenou. K ceně letenek tedy přičtěte náklady na transfer z/na letiště, ubytování i stravování. Na všechna krásná místa se nejpohodlněji dostanete vlastním vozidlem, auto si můžete půjčit už předem přes internet zde.

 

Ubytování vyhledávejte buď klasicky přes Booking, nebo využijte tuto naši slevu na vaše první ubytování rezervované přes web Airbnb. Vzhledem k aktuální situaci rezervujte ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky VídeňZakynthosVídeň například v termínu 25. až 28. července můžete rezervovat na stránkách Wizzair. Alternativně můžete letenky zakoupit přes ověřeného českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky na Zakynthos Wizzair
Levné letenky z Vídně na Zakynthos červenec
Zakynthos z Vídně o letních prázdninách i na prodloužené víkendy od 930 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!