Protože se mi množí dotazy lidí, kteří by chtěli využít některý z tipů našeho magazínu, ale nevědí jak na to, rozhodl jsem se sepsat tento návod, kde vám vše důkladně vysvětlím. Předem se omlouvám zkušenějším cestovatelům, že půjdu do detailů – mým cílem je, aby to pochopili i lidé, kteří s individuální turistikou nemají vůbec žádné zkušenosti. Pokud vám bude cokoliv nejasného, nestydte se napište do komentářů otázku. Rád vše dovysvětlím a článek doupravím.

 

1. Nákup letenky

Na začátku je vaše návštěva našeho skvělého webu Levnocestování :). Zde se dozvíte zajímavou nabídku i s odkazem, kde ji zakoupit. K tomu, aby se k vám dostala včas, doporučuji přihlásit se k odběru našich emailů – Facebook dává zprávy jen části fanoušků a ty nejlepší nabídky bývají rychle pryč.

 

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Při nákupu letenky dávejte velký pozor na vkládání informací a překlepy, změny jsou většinou zpoplatněny.  Rovněž si rozmyslete, zda chcete jet pouze se zavazadlem příručním, nebo odbaveným. Za sebe doporučuji cestovat jen s příručním, jakkoliv vám to přijde nereálné :). Dá vám to svobodu a vezmete si jen to, co skutečně potřebujete. Rozměry příručních zavazadel jsou individuální dle společnosti, ale průměr je cca 55 x 40 x 20cm a váha 8kg (článek s přesnými rozměry i váhou u jednotlivých společností brzy připravím). Já i přítelkyně používáme a mohu doporučit po dlouhééém výběru tento batoh >> (zatím vždy do letadla prošel).

Poté, co nákup provedete, vám přijde na email potvrzení o nákupu na email, který jste zadali. Tento pochází od Ryanairu – od jednotlivých společností se liší, ale princip je stejný.

 

Návod1

 

Pokud si s nákupem nevíte rady, neváhejte se na mě obrátit v komentářích, rád vám pomohu. Do emailu mi nepište, problém jako vy může řešit více lidí a tak je lepší pro všechny, když je pomoc veřejná.

 

 

2. Nákup hotelu

Jakmile máte letenku potvrzenou, je rozumné zajistit si hotel (tedy pokud si ho nechcete zajištovat i na místě). Čím dříve tak učiníte, tím větší výběr máte a pravděpodobněji seženete výhodnou nabídku. Doporučuji vybírat přes Booking a rezervovat pokoje, které je možné 24 hodin před zrušit. To proto, pokud byste onemocněli, našli výhodnější nabídku, nebo se stalo cokoliv jiného.

 

Společností jako je Booking je víc. Já ho doporučuji z toho důvodu, že ceny jsou obdobné a z vlastní zkušenosti mohu říct, že má velice kvalitní podporu, pokud se ocitnete v nesnázích. Na Mallorce se nám stalo, že když jsme dojeli na zaplacený hotel, majitel a vrátný v jedné osobě už odešel někam slavit. Samozřejmě kolem byly i jiné hotely, ale za ceny mimo náš rozpočet. Zavolali jsme tedy na Booking, vysvětlili co se nám stalo (přes den funguje podpora i v češtině) a zhruba za hodinku nám zavolali, že pro nás mají jiný hotel, v mnohem lepší kvalitě. Ten jsme sice museli uhradit, ale Booking nám rozdíl v ceně během několika dnů poslal zpět na účet. Bydleli jsme tedy v luxusním hotelu za 2800Kč/noc za cenu cca 750Kč :). Proto doporučuji již pouze ten, rozdíl několika málo korun nestojí za horší služby.

 

Pokud nakupujete hotel i pro děti, zadejte do vyhledávání i jejich věk. V některých hotelech mohou mít levnější pobyt, případně být ubytovány úplně zdarma.

 

Druhou alternativou je bydlet u místních, kteří vám pronajmou pokoj, byt nebo celý dům. To už je na vašem zvážení, osobně tuto službu mám rád, protože je levnější a máte k dispozici kuchyn a pračku. Od nás navíc získáte kupon 612Kč na první rezervaci – zde k tomu máte článek – Airbnb a využít slevu 600Kč přes náš slevový kupon

 

At už se rozhodnete jakkoliv, berte do úvahy, že se k hotelu nějak z letiště musíte dostat. Pokud si pronajmete na letišti auto (doporučuji porovnávač všech autopůjčoven Rentalcars), tak máte po starostech a vybírat hotel můžete bez omezení. Pokud ale spoléháte na místní dopravu, je více jak rozumné si zjistit nejdříve jak a za kolik se k hotelu dostanete. Nejlépe je k tomu využít naši službu mapy.levnocestovani.cz kam zadáte letiště + adresu hotelu  a vyjede vám cesta včetně cen dopravy. Pokud budete potřebovat taxi (ve 4 lidech se to často vyplatí více, než autobus), můžete zkusit službu Uber, u které od nás dostanete kredit 200Kč zdarma. Ne všude jezdí, ale pokud ano, tak její velkou výhodou je to, že vidíte přesnou cenu ještě před objednáním.

 

 

3. Cestovní přípravy

Nyní už máme letenku a pobyt zajištěný, zbývá se na cestu připravit.

a/ pár dní před odletem provedte online check-in vaší letenky a vytiskněte si jí. Pokud s tím budete mít potíže, klidně mi napište na email levnocestovani@email.cz a já vám pomohu.

b/ nezapomente se na cestu pojistit, nikdy nevíte co se vám stane stojí to za to

c/ pokud je potřeba, zkontrolujte si platnost pasu – měla by být delší, jak 6 měsíců (pokud je potřeba).

d/ Informace o konkrétních podmínkách do jednotlivých států světa najdete na stránkách ministerstva zahraničních věcí. Pokud jedete do rizikovějších zemí doporučoval bych se dobrovolně přihlásit do DROZDu

e/ udělejte si kopie všech dokladů, co budete potřebovat, včetně občanky či pasu (v případě ztráty vám to značne ulehčí situaci)

f/ zařidte si roaming na vašem telefonu, stáhněte si do něj offline navigaci (doporučuji Maps.me) a výhodou je i slovník

 

 

4. Cestování s dětmi

Pokud děti nemáte, můžete tuto pasáž pochopitelně přeskočit :). Pokud máte, je třeba rozdělit děti do dvou kategorií

 

Létání s dětmi do dvou let

Už při nákupu letenek společnost upozorněte, že poletíte s malým dítětem. V závislosti na letecké společnosti pak obdržíte sedačku s více místem a často malé dítě poletí zdarma (případně za malý poplatek). Nevýhodou je, že nebude mít vlastní sedačku (málokdy se ale stane, že je letadlo zcela obsazeno) a nemůžete na něj vzít zavazadlo.  Od 6 měsíců pro něj sedačku můžete přikoupit, pak se cena pohybuje v rozmezí 60-100% klasické ceny (máte pak ale nárok na stejné služby, jako dospělý). Kočárek je přepravován zdarma – dbejte pouze na to, aby byl dobře zabalen.

Dobře ale přepravu takto malého dítěte zvažte.

 

Létání s dětmi od dvou let

Zakoupit je nutno klasickou letenku. V závislosti na letecké společnosti pak bude cena od 70 – 100% normální ceny. Na zavazadla se vztahují stejné podmínky, jako na dospělého.

 

 

5. Letiště

Na letiště jedte s předstihem cca 2 hodiny, pokud jedete z větší dálky, raději ještě více. Zažil jsem v Paříži situaci, kdy se na pár desítek km vzdálené letiště díky nehodě jelo téměř 2 hodiny, čemuž následně odpovídala i obsazenost letadla (letenky na Sardínii přitom stály jen 20€, takže bylo jistě vyprodané). Opravdu se to vyplatí nepodcenovat.

 

Velká města mají více letišt, proto si dobře ověřte, z kterého letiště letíte, než k němu zamíříte :). Rovněž si zjistěte, z kterého terminálu (budovy letiště) odlétáte. Pokud si nejste s něčím jistí, bez obav zamiřte na informace – ty lidi tam od toho jsou a rádi vám poradí.

 

Pokud máte zavazadlo k odbavení (velký kufr), najděte si check-in vaší letecké společnosti. Dejte pozor na váhový limit zavazadla, nadváha se okamžitě kontroluje a dost draze doplácí. Rovněž nezapomente kufr důkladně připravit na cestu – folii si vemte i z domova, je to levnější.

 

Jakmile máte zavazadlo odbavené, nebo ho vůbec nemáte, zamiřte k bezpečnostní kontrole. Nezapomente na to, že pokud máte cokoliv tekutého (voda, konzerva, šampon) musí to mít max. 100ml a všechny tyto věci musí být zabaleny v plastovém pytlíku o max. obsahu 1000ml. Počítá se přitom obsah plného balení, ne jeho část. Pokud tedy budete mít opalovací krém o 150ml a půlka ho bude vypotřebovaná, stejně kontrolou neprojde a bude vyhozen. Velmi se to hlídá a dodržuje.

Rovněž nesmíte převážet žádné chemikálie, hořlaviny, nože atd. Zatímco u něčeho je jasné ne, např. u délky nožů záleží spíš na vůli toho, kdo vás kontroluje a letišti. Zatímco z Polska do Norska pronesete kde co, v opačném směru to může být problém.

Jídlo je po Evropě tolerováno (i když jsem slyšel příběh o tom, jak v Miláně bylo vyházeno), mimo Evropu už bych s ním byl opatrnější. Nicméně pokud poletíte z Polska tak bych si zásoby udělal (a taky pravidelně dělám 🙂 ), tam by kontrolou prošel snad i stánek s Hot dogem.

 

 

6. Přílet

Po příletu je nejrozumější vyhledat informace a zeptat se jich, odkud vám jede spoj, který jste si dohledali hledání hotelu (a mějte na něj připravené drobné). Pokud si půjčujete auto, dobře si ho před převzetím prohlédněte a jakýkoliv škrábanec nahlašte.

 

I když je tento návod dlouhý a možná vypadá vše jako velký problém, opak je pravdou. Na poprvé z toho budete jistě nervozní, ale s každým dalším letem vám to bude připadat snažší a služby CK vám přijdou naprosto zbytečné. Pokud něco nebudete vědět, zeptejte se. Drtivá většina lidí vám ráda pomůže a v nejhorším se zeptáte někoho jiného :).

 

Pokud mi pak z akce pošlete report ke zveřejnění pro další čtenáře na levnocestovani@email.cz, budu moc rád.

 

 

 

Jak na individuální turistiku – podrobný návod

76 komentářů u „Jak na individuální turistiku – podrobný návod

 • 21.1.2017 (0:15)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den. Měl bych zajem o ty Dominikany a chtěl jsem se poradit něco ohledne ubytování. Není možné, aby jste mi zavolal, nebo mě prozvonil? Psani je asi na dlouho. Ale zkusím. Let z Kolina prileti do toho Punta Cana a ty doporučovane hotely jsou pobliz? Neumim anglicky ( jiste mozna par skov a frazi, ktere mi vystacjly nalr. v Dallasu) a nevim jestli je mozne ubytovani .někde poblíž, nebo se musi slozite cestovat? Děkuji Radim 608505005

  Reagovat
  • 21.1.2017 (0:31)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   hotel si vyberete sám, ty co jsem uvedl jsou spíš pro názornost. Nicméně pokud neumíte anglicky a ani se v individuální turistice neorientujete, tak bych vám tento tip příliš nedoporučoval.

   Reagovat
 • 3.2.2017 (8:37)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, mohla bych požádat o radu ohledně půjčovny aut? Rádi bychom využili levných leten na Sardinii a zapůjčili si tam na 7 dní auto, ukazuje mi to půjčovné cca 1.300,-/7dní – je toto reálná cena? není to moc nízké, není to náhodou cena na den? Další věc je záloha – jak velká záloha běžně bývá? Narazila jsem nejednou na 1.400 EUR, to mám mít na účtě opravdu 40.000,-abych si mohla na týden půjčit auto 🙁 A v neposlední řadě kreditní karta – nemám kreditní kartu,ale běžnou kartu k účtu, to nestačí? 🙁 omlouvám se,ale jsem v tomto úplný nováček, nikdy jsem si auto neůjčovala… 🙁

  Reagovat
  • 3.2.2017 (10:43)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   omlouvat se nemusíte, abych pravdu řekl, sám v tomhle pořád tápu a to už jsem si půjčoval auto mnohokrát :). Vždy to chce projít podmínky té konkrétní autopůjčovny, ta výše depositu se liší třeba i v závislosti na pojištění, na kreditce někde trvají, jinde ne… Je v tom prostě zmatek a společnosti samotné moc nemají zájem to nějak zpřehlednit. Spíš naopak.

   Ta cena může být reálná (zvlášt jestli jedete mimo sezonu), ale jak říkám, chce to přečíst podmínky a doporučoval bych i recenze.

   Reagovat
  • 31.7.2017 (20:06)
   Trvalý odkaz

   Dobrý večer,ja si zásadně půjčuju auto nebo skůtr bez kauce.už jsem viděl pár případů,že o část této částky přisli z nesmyslného důvodu a spravedlnosti se nedočkali.
   S pozdravem Michal Cyprián

   Reagovat
   • 1.8.2017 (13:42)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den, tak pokud vám to bez ní půjčí, proč ne :).

    Reagovat
 • 22.2.2017 (20:56)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, zkoušela jsem koupit letenku z Prahy-Maledivy přes FlyDubai – když jsem měla označený např. 9.6., tak 11.6. byla cena „5993kč“, na kterou když jsem klikla, tak se změnila na 10649. Nechápu tedy, jak přes tuto stránku kupovat letenku…

  Reagovat
  • 23.2.2017 (7:06)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, v článku o tom píši. Je to chyba jejich rezervačního systému, tyhle přeskakující ceny. Chce se to obrnit trpělivostí a hledat :). Nic jiného se s tím bohužel dělat nedá.

   Reagovat
 • 26.2.2017 (19:57)
  Trvalý odkaz

  Zdravim, samozrejme jsem si nedala dostatecny pozor a pri vyplnovani udaju na wizz air jsem udelala chybu. Jak postupovat, aby to moc nebolelo penezenku? Predem dekuji za info

  Reagovat
 • 5.3.2017 (13:01)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, pořád nechápu ty hotely. Vy nabízíte Kapverdy na 8 dní za 9060kč (letenky+ velmi dobře hodnocený hotel se snídaní) jak si zarezervuje ten hotel???

  Reagovat
  • 5.3.2017 (14:30)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, na tom nic není. Zarezervujete si ho podobně jako letenky, jen přes Booking.

   Reagovat
 • 13.3.2017 (10:48)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  děkuju za Vaše stránky díky kterým jsme loni podnikli naše první „levnocestovatelské“ dobrodružství. Zakoupila jsem přes tyto stránky letenky na Krétu i s ubytováním, které jste přidal pro příklad a bylo to prima.
  Děkujeme.
  Teď jsem se rozhodla, že už chci cestovat jen s příručním zavazadlem. Pročítala jsem si komentáře zde, zpětně i z minulého roku a jednomu pisateli jste poslal odkaz na batoh, který jste zrovna zakoupil (Batoh US Assault Pack LG 36l) s tím, že ještě nechcete doporučovat dokud nevyzkoušíte. Můžete ho nyní doporučit nebo se neosvědčil? Karolína

  Reagovat
  • 13.3.2017 (11:10)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   rád bych dal jednoduchou odpověd, ale nejde to :). Batoh je dobrý, drží a zatím nikde jsme neměli problém (lítáme jen s příručním).

   Na druhou stranu to není moc vzhledově batoh pro ženu a štve mě na něm i váha – mohl by být lehčí. Takže špatný není, v poměru cena/výkon bych řekl, že je to skvělá volba, ale ženám bych spíš doporučil nějaké jiné zavazadlo. A pokud někdo řeší váhu (pro krátké cesty je rozdíl 300-400g zanedbatelný, ale při desítkách kilometrů už je to znatelný rozdíl), tak asi také ne.

   Reagovat
 • 5.4.2017 (4:57)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,vidím nabidky letenek či zájezdů, ale bohužel nevidím kde onu nabídku rezervovat. Konkrétně Mallorcu za 4180(děti jen za 1380,-
  Děkuji Blaževičová Monika

  Reagovat
  • 5.4.2017 (10:26)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   v tomto případě jde o individuální dovolenou. Tam si vše kupujete a zařizujete sama, jde pouze o tip na levné letenky a názorné ubytování. Nicméně cokoliv kupujte až v okamžiku, kdy budete vědět co a jak :). Pokud chcete letět přes cestovní kancelář, vybírejte z tipů označených v nadpisu „(přes CK)“.

   Reagovat
 • 27.4.2017 (14:48)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, kdyz žádný dotaz nejí hloupý, tak se zeptám, co mi opravdu moc nejde do hlavy. Pochopila jsem, ze cestujete casto i s pritelkyni, ktera ma taktéž prirucak. Do prirucaku se muze dat max. 150 ml, jak to řeší vaše žena? Neumim si představit tam narvat veci: parfém, deodorant, sprchac, zubní pasta, odlicovac, telove mléko… nebo sprchace neřešíte s tim, ze budou na hotelu? Ale ne kazdy hotel toto ma… nebo tyto veci na koupíte az na miste? Předem vam moc dekuji za info, tato otazka mi uz dlouho leží v hlavě ?

  Reagovat
  • 27.4.2017 (15:27)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, do příručáku můžete dát max. litr tekutin, zabalených do 100ml lahviček. Ten litr se ale moc nehlídá ani v Evropě, po Asii už vůbec (respektive jsem se s tím za desítky letů ani jednou nesetkal). Osobně si beru jenom pastu, deodorant a sprcháč/šampon v jednom. Zbytek je většinou slivovička :D.

   Žena to napoprvé trochu obrečela, ale nakonec se také vešla. A ted už je s tím v pohodě. Ono ty různé serepetičky na plet a vlasy tady nejsou tolik potřeba, sluníčko, klid, čistej vzduch a jídlo, tomu dost prospívají.

   Jinak ale už většinu drogerie kupujeme na místě a bereme sebou hlavně věci, co se tu špatně schánějí (některé mezizubní kartáčky, tampony, naší zubní pastu, na kterou jsme zvyklý a tady ji nemají).

   Reagovat
 • 18.5.2017 (22:15)
  Trvalý odkaz

  Zdravím,
  chcel by som Vás pochváliť, že dávate ľuďom návod ako cestovať individuálne. Ja mám takto precestovanú komplet asi štvrť Európy a pokračujem ďalej. Ďalšie rady, ktoré sme (bohužial) zistili až na mieste:
  1.) Ak sa chystáte, že ušetríte za poslednú noc a prespíte na letisku, zistite si či je letisko otvorené 😀 My sme v Eindhovene išli na istotu a od polnoci do 5h sme mrzli vonku na lavičke
  2.) Stiahnite si do mobilu mapy danej krajiny… papierove mapy su sice fajn, ale pri individuálnej turistike je mobilná navigácia nenahraditelná.
  3.) Ušetriť sa dá na strave ak bývate na mieste kuchyňou, ak si však plánujete variť, je dobré si vziať so sebou trošku soli, trošku oleja, trošku cukru a podobne. My sme na to prvýkrát zabudli a museli sme si kupovat litrovy olej, polkilovu sol a podobne a potom sme to tam museli nechat 😀
  4.) Ak idete s partnerom do krajiny kde budete cestovat po viacerých mestách a máte len príručnú batožinu, neriešte oblečenie. Ponožky sa dajú preprať v rukách s mydlom, to isté trička a dalsie oblečenia. Väčšinou stačí polovička toho, čo si človek myslí že si musí vziať. Poďakuje sa vám váš chrbát, ked nebude musiet vláčit takú váhu (aj ked na prvý pohlad sa nezda ze jedno tricko niečo váži)
  Príjemné cestovanie! 🙂

  Reagovat
 • 2.7.2017 (9:24)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  chtěli bychom zkusit individuální turistiku. Naše cílová destinace je Mallorca. Byli jsme tam již několikrát,ale vždy s cestovkou. Zaznamenali jsme akční nabídky letenek z Lipska, ale nepodařilo se nám je koupit. Termín bychom chtěli odlet 9. 8. a návrat třeba 17- 18. 8. Děkujeme za radu

  Reagovat
  • 5.7.2017 (5:00)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, např. 8. 16. srpen z Lipska u Condor.com můžete koupit nyní za 89,9€.

   Reagovat
 • 12.7.2017 (11:50)
  Trvalý odkaz

  vyskakuje mi na plochu vaše malé okno a nejde vymazyt – chci se odhlásit jak to mám udělat ?

  Reagovat
  • 14.7.2017 (6:09)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, klikněte v tom oknu na nastavení a následně na odhlásit odběr.

   Reagovat
 • 1.8.2017 (19:00)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat. Asi tak před měsícem nebo možná víc, byl tip na Tuzlu z Bratislavy a byly tam i tipy na individuální turistiku, jako výlet do Mostaru, ale bohužel už to nemůžu najít. Nemohl byste mi poslat odkaz.

  Děkuji a přeji hezký večer.

  Reagovat
 • 8.8.2017 (16:40)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, mám dotaz ohledně batohu Pinguin Air 33. Používáte batoh s tou vnitřní tvrdou konstrukcí? Může se s ní vůbec do letadla? (Nevím z čeho jsou ty tyčky udělané). Nevýhodu vidím v tom, že se batoh nedá v případě potřeby stlačit na výšku.

  Reagovat
  • 9.8.2017 (11:50)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   ty tyčky jsme raději vyndali, ale několikrát jsme s nimi letěli a prošlo to. Dá se to v pohodě používat i bez nich (většinou máme kolem 10kg a nachozeno tisíce kilometrů).

   Reagovat
 • 24.9.2017 (9:42)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,poprvé jsem kupovala letenjy do Londýna-v pátek večer -a nepřišel mi žádný potvrzovací email. Rezervace na stránkách Ryanair je dostupná a můžu ji spravovat. Nevím co dělat,pokud nepřijde potvrzující email. Kdy mám dát potom odbavit? Až pár dní před odletem? Moc děkuji za radu. Je to první zkušební cesta jen 1 den,pak už si troufnu i na delší,doufám :-).

  Reagovat
  • 26.9.2017 (6:33)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, pokud to na stránkách vidíte, tak bych si s tím hlavu nelámal. Odbavit online se můžete 4 dny a méně před odletem.

   Reagovat
 • 30.5.2018 (7:55)
  Trvalý odkaz

  S tím jídlem také záleží kam letíte.
  V Americe se to kontrolovalo a byly za docela přísné postihy (včetně možného vrácení zpět do místa odletu)!

  Reagovat
  • 11.6.2018 (16:55)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, létám často a ještě jsem se nesetkal ani s tím, že by by vrátili někoho kvůli jídlu. Ani z vyprávění. A do USA jsme s jídlem normálně letěli, i do Austrálie a dalších zemí kde by to mohl být problém.

   Reagovat
 • 23.7.2018 (20:10)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  ráda bych využila levných letenek na Mallorcu. Upřednostňuju ubytování přes Airbnb nebo úplně nejlíp někde v přírodě – stan/širák. Je to na Mallorce přípustná varianta? Nebo je to zakázané, příp. nebezpečné?

  Děkuju za cenné rady 🙂

  Reagovat
  • 24.7.2018 (15:49)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, Airbnb je myslím v Palmě zakázané, jinde je povolené. Se stanováním to imho bude ve vyhrazených kempech. Kamarád to řešil i mimo kempy tak, že spali tam, kde to nikomu nepatřilo, nerozdělávali ohen a byli stranou od lidí. Kde není žalobce…. :). Případně poprosit místní, zda za nějaku úplatu nemůžete u nich přespat na jejich pozemku. Ale nevím, sám se stanováním moc zkušeností nemám, jsem na to už moc dlouhej :).

   Reagovat
 • 12.2.2019 (17:07)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  měl bych dotaz zda by se dalo jako kabinové zavazadlo použít i tento batoh:

  https://www.decathlon.cz/batoh-mh100-30l-fialovo-ruzovy-id_8492952.html

  Má sice rozmery: Rozměry: 58 × 30 × 21 cm. Ale veřím, že v případě nouze by se dal stlačit.

  A jeste by mne zajímalo jestli člověk jeste může mít nějakou ledvinku, přírucní taštičku nebo třeba kabelku k tomu kabinovému.

  A poslední věc, na netu jsem našel tuto tabulku:

  Ryanair: 40x25x20 cm, pokud si chcete vzít druhé (větší) zavazadlo, je potřeba si přikoupit Priority Boarding za 180 Kč
  Jet2.com: rozměry 56x45x25 cm, max. 10 kg
  AirAsia: rozměry 56x36x23 cm, max. 7 kg + 1 notebook, nebo kabelka (náhled)
  Wizzair: rozměry 40x30x20 cm, pokud si chcete vzít druhé (větší) zavazadlo, je potřeba si přikoupit Wizz Priority za €5

  Chápu to spravně, že když si u Ryanaru nebo wizzu připlatím tu prioritu, tak muže sebou mít jeste třeba zkládací batužek at už na cestu tam, či zpátky?

  Moc děkuji za rady.

  Reagovat
  • 14.2.2019 (15:29)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   já bych si ho nevybral, protože má na ty rozměry malý obsah, ale pravděpodobně to jako příruční projde. Ledvinku nikdo řešit nebude, s druhým zavazadlem už záleží na konkrétní společnosti a hlavně člověku, co bude u gatu. A ano, větší batoh si můžete přijkoupit.

   Reagovat
 • 25.3.2019 (16:43)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Koupili jsme zde na Vašem portálu zájezd na Mallorcu v termínu 25.-28.5.2019. Protože se nám zdál odlet zpět z Mallorcy přes Ryanair v den odjezdu v 7 ráno brzo, tak jsme koupili letenky z Vídně od Lauda Air až na odpoledne, abychom si prodloužili pobyt. V podmínkách letenky je, že pokud si zaplatíme pouze příruční zavazadlo, musí být maximálního rozměru 40krát25krát20 a do 5kg. Máme tašky, nebo batohy, které jsou zhruba o 5 až 10 cm větší. Myslíte si, že nám to projde, nebo je to hodně přísné ? Také jsem se chtěl zeptat, jestli je nutné u půjčení auta doplácet pojištění a jestli je výhodnější auto pojistit u nás / jestli to jde ? / nebo rovnou při zamluvení vozu. Při hledání toho, co bychom mohli navštívit se nám líbilo delfinárium a nějaká paní tam psala, že si vstupenky kupovala dopředu přes internet a koupila je se slevou 30%. Bohužel se mi žádný odkaz, kde bychom je mohli koupit nepodařilo najít. A opravdu poslední dotaz – neporadíte nám, kde bychom mohli co nejblíže letišti nechat auto, abychom nemuseli platit za parkování ? Děkuji Mockrát

  Reagovat
  • 5.4.2019 (9:52)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, zda to projde nebo ne, vám říct nedovedu, bude hodně záležet na personálu. Těch 10 cm už je ale hodně, to nevím nevím, zda to projde. Na 3 noci bych vzal zavazadlo menší, bude stačit bohatě. S tím pojištěním, co vyjde výhodněji nedovedu posoudit, záleží co s čím srovnáváte. Já to řeším až u autopůjčovny (vyhněte se Goldencar). Lístky můžete koupit např. zde https://tickets-mallorca.marineland.es/selection/pass?productId=1361325210&lang=en O žádné jiné slevě nevím. O parkovišti ve Vídni které je zdarma, bohužel také ne.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *