V srpnu se můžete vyrazit podívat do kolébky evropské civilizace, řeckých Athén. Zpáteční letenky z Vídně u aerolinky Ryanair zakoupíte za 900 Kč, za danou částku zbývá několik posledních míst. Zvolili jsme termín od pátku do pondělí, budete tak mít dostatek času na rychlou prohlídku nejvýznamnějších památek. Všechny důležité informace o Athénách pak najdete v našem e-booku. Toto je tip na individuální cestování, veškeré zájezdy do Řecka naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Řecko dle tzv. semaforu (viz článek o rozhodnutí vlády) patří mezi státy s nízkým rizikem nákazy. Od 15. června můžete přiletět do Athén, netýká se vás povinná karanténa, pouze můžete být vybráni k náhodnému otestování.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, vše podstatné se dozvíte v tomto podrobném návodu >>. 

 

Před odletem doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Při cestách po EU to sice není povinností, s cestovním pojištěním ale budete mít jistotu, že veškeré výdaje za lékaře za vás uhradí pojišťovna. Přehledné online srovnání všech dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet je z dobře dostupné Vídně, kam se pohodlně dopravíte se společnostmi Regiojet nebo Flixbus. Některé spoje vás bez přestupu zavezou až na letiště, jiné do centra města.

 

Cena letenek je příznivá, nezapomeňte ale také na další náklady, které budete mít. Počítejte s výdaji na letištní transfery, dopravu po Athénách, ubytování a stravování.

 

Ubytování můžete vyřešit klasicky buď přes Booking, nebo využít tuto naši slevu na vaše první ubytování rezervované přes Airnb. Vzhledem k aktuální situaci je ideální zvolit ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky VídeňAthény (Řecko)Vídeň v termínu 14. až 17. srpna (pátek až pondělí) můžete zarezervovat na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u spolehlivého českého prodejce, cena bude o něco vyšší, vy však získáte zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky athény ryanair
Letenky z Vídně do Athén, srpen
Srpnové Athény z Vídně na prodloužený víkend za 900 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!