Putování po Itálii za 1500Kč (Praha – Benátky – Florencie – Pisa – Řím – Praha)

Putování po Itálii za 1500Kč (Praha – Benátky – Florencie – Pisa – Řím – Praha)

Protože se stále setkávám s dotazy na naše putování po Itálii za 1500Kč, rozhodl jsem se sepsat krátký cestopis, který snad pomůže těm, kdo podobný výlet také zvažují. Za sebe ho rozhodně mohu doporučit, za málo peněz dostanete hodně zábavy. Využít toho můžete např. v dnešním tipu na letenky z Prahy do Benátek za 170Kč, s návratem z Říma Wizzairem. Vyjde vás to ještě o pár korun levněji, jak nás.

<

Celý výlet jsem začal plánovat v prosinci, kdy jsem narazil na levné letenky v únoru s EasyJetem z Prahy do Benátek za cca 700Kč a z Říma do Prahy za cca 600Kč. V Římě jsem již sice byl, ale Florencii a Pisu jsem chtěl už dlouho navštívit. Výlet se nám hodil i z toho důvodu, že na konci února jsme se ženou vyráželi na 7-měsíční cestu kolem světa a chtěl jsem si otestovat na něčem nenáročném všechno nové vybavení (což se ukázalo jako dobrá volba).

S konečným plánem v podobě Praha – Benátky – Florencie – Pisa – Řím – Praha od čtvrtka do neděle jsem tedy oslovil několik svých přátel, z čehož se nakonec vyklubala skupinka 10 lidí. Na podobné putování je to až trochu moc, protože každý má cíle jinde, ale zábavu jsme si užili :).

Zbývalo vyřešit přesuny po zemi mezi jednotlivými městy. Řešením byla společnost Megabus, která dává vždy několik prvních sedadel za 1€ a postupně cena stoupá. Stačilo tedy počkat na den, kdy se uvolní lístky do prodeje (2 měsíce před odjezdem) a okamžitě lístky nakoupit. Tím, že nás bylo 10, cena mírně stoupla, protože nebylo dost 1€ sedaček pro všechny. Ale i 20€ za deset lidí na každé trase bylo skvělých. Pokud pojedete stejnou trasu, nakupte si jízdenky z Benátek do Florencie a z Pisy do Říma. Při včasném nákupu tak celkem zaplatíte 2€.

Na trasu Florencie – Pisa použijte vlak, lístek stál cca 8€ a stačí ho zakoupit před odjezdem v automatu na nádraží. 

Odlet do Benátek byl ve čtvrtek odpoledne a k našemu překvapení nás na letišti čekalo uvítání v podobě šampanského a drobného občerstvení. EasyJet totiž zrovna do Benátek otevíral novou linku a naše skupina tak byla první, kdo s ní letěl. Dostalo se nám i fotky na jejich stránkách :). Vtipnou shodou okolností jsme byli i poslední skupinou na trase Řím – Praha, kde se linka rušila (u toho ale už občerstvení chybělo).

Po hladkém letu a přistání jsme sedli na autobus a za cca 7€ dostali do Benátek, kde jsme se ubytovali v hotelu Belle Arti. Vše na výbornou, dokonce jsme na pokoji měli ohromnou střešní terasu. Rozdíl v ceně nebyl tak výrazný, aby mělo smysl ubytovávat se někde mimo Benátky, jak bývá občas doporučováno.

DSCN0105-EFFECTS

V Benátkách panoval tou dobou karneval, což je událost, kterou je velmi zajímavé zažít. V ulicích je spousta masek a celkově to působí hodně atmosfericky.

Jídlo nakupte v občerstvení na ulici (kousky pizzy za cca 3€ jsou k dostání snad všude), restaurace jsou drahé a do cen se započítávají i různé poplatky, jako automatické spropitné a pronájem stolu. Udělali jsme tu chybu, že jsme do jedné restaurace zašli, protože část skupiny si chtěla dát mořské potvory a 2 kávy nás vyšly na cca 300Kč. Pro srovnání, za tu cenu můžete letět do Norska a zpět. Nu což, za blbost se platí. Hlavně ji po nás neopakujte a všímejte si drobného písma z druhé strany nápojového lístku :).

DSCN0130

Káva za 150Kč v celé své kráse (2€ káva, 2,5€ polovina pronajatého stolu, 1€ automatické spropitné 13%).

Průvodce Benátkami naleznete zde >>

Druhý den jsme šli na autobus do Florencie. Nepodcente to a dejte si na to dostatek času, místo odkud vyjíždí, je poměrně daleko a musí se k němu nadzemkou za cca 2€. Do autobusu si klidně kupte víno, jede poměrně dlouho.

Ve Florencii jsme se ubytovali v hotelu Belle. Lokalitu mohu doporučit, tento hotel ne. Samotná Florencie za návštěvu jistě stojí i těm, kdo příliš umění neholdují.

DSCN0184

Z Florencie se dostanete vlakem do Pisy. Lístek stojí cca 8€ a zakoupíte ho v automatu na nádraží. Nás nikdo ani nekontroloval, ale náhoda je blbec. Před jízdou si lístek nezapomente označit. Z nádraží vás čeká zhruba 1,5km procházka k Pise. Průvodce po tomto vyhlášeném městě, naleznete zde >>

DSCN0216

Od šikmé věže je autobusák vzdálen cca další kilometr a půl. Nezapomente si někde koupit jídlo a vodu, na místě to již zakoupit nešlo a autobus jede několik hodin. I samotná cesta je ale zajímavá, přece jen během celého putování přejedete polovinu Itálie.

V Římě jsme bydleli v hotelu Ferraro, který doporučit mohu. Průvodce Římem naleznete zde >>

DSCN0268

Celkově nás letenky, jízdenky a hotely vyšli na necelé 3 tisíce/os. Jídlo pak zhruba stejně, jako doma. Poměr cena/zážitky hodnotím velice kladně, poznáte hned několik měst, co stojí za návštěvu a užijete si spoustu legrace. Je to i dobrý start do individální turistiky, protože je to logisticky i finančně nenáročný výlet, kde se ale hodně věcí naučíte.

Ps: Omluvte kvalitu fotografií, kompakt se snažil, ale já mám k fotografovi hodně daleko :).