Průvodce / Asie / Filipíny

Filipíny

Proč Filipíny navštívit

Vydejte se vstříc Tichému oceánu a objevte poklady filipínských pláží, ostrovů, historických míst, výborného jídla i zábavných aktivit. Na Filipínách si přijdete na své, ať už hledáte jakýkoli typ cestovatelského dobrodružství.

Před cestou

Před cestou zvažte rezervaci ubytování, uzavření pojištění, rezervaci automobilu, nebo zajištění nejrůznějších aktivit a tour. Včasnou rezervací můžete výrazně ušetřit.

Průvodci

Doporučujeme

Kde se na Filipínách ubytovat?

Vstupní branou na Filipíny jsou města Manila a Cebu. V Manile doporučujeme k ubytování čtvrt Makati. Je mezi cizinci velmi oblíbená a seženete zde krásné ubytování za rozumné ceny. V Cebu city pak záleží velmi na tom, co od ubytování očekáváte. Pokud chcete před procestováním Filipín okusit nočního života, ubytujte se v okolí Fuenta Osmena. Ubytování kolem obchodního domu Ayala vám dá dobré nákupní možnosti a centrální polohu.  

Následně turisté nejčastěji míří na Boracay, Palawan, Bohol či Siargao. Sexuální turismus nejčastěji směřuje do města Angeles, vzdáleného asi hodinu jízdy od Manily.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat na Filipínách".

Zájezdy

Pokud cestování na vlastní pěst není pro vás to pravé, můžete se na Filipíny vydat i v rámci organizovaného zájezdu od cestovní kanceláře. 

Letenky

Praha
Letiště Cebu Mactan

Doprava

z/na

Nejrozumnější dopravou z letiště je taxi. Přímo před letištěm se nachází zastávka s řadou vozů taxi, které vás do centra Cebu odvezou za 150 - 200 Kč. Alternativně můžete zvolit taxi objednané přes aplikaci Grab (Google Pay / App Store). Cena bývá o něco málo nižší a snáz se spojíte, pokud ve voze něco zapomenete.

Alternativou je jeepney, které ale turisté příliš nevyužívají. Nevyhnete se přestupu, doprava trvá dlouho a není příliš pohodlná.

Více se dozvíte v průvodci letištěm Cebu.