Projděte se po pulzujícím Times Square, nakupujte v buticích na 5th Ave a prozkoumejte zákoutí Brooklynu či Harlemu. New York nikdy nespí a pokud chcete při své návštěvě vidět byť jen kousíček, spánek nestihnete ani vy. Do „Velkého jablka“ nyní seženete akční letenky na od září až do března již za 5990 Kč. Vybírat přitom můžete z odletu Berlína či Mnichova. Pro krátkodobý vstup na americkou půdu vám postačí ESTA- o bezvízový vstup tak můžete zažádat pohodlně online, na oficiálních stránkách zde. Za přečtení stojí i náš podrobný průvodce New Yorkem, který zdarma naleznete zde. Hodit se bude hlavně při plánování programu cesty. Toto je tip na individuální dovolenou, veškeré zájezdy do New Yorku přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud zatím nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučujeme k přečtení tento podrobný návod >>.

 

Před cestou do Spojených států si rozhodně uzavřete cestovní pojištění. Zdravotní péče je v Americe velmi drahá a případný lékařský zákrok by vám mohl zásadním způsobem zkomplikovat dovolenou. Přehledné online srovnání cestovních pojištění proto naleznete zde >>.

 

U místa odletu můžete vybírat mezi Berlínem a Mnichovem. Do Německa se bez problému dopravíte autobusy Regiojet (dříve StudentAgency) , Flixbus, nebo Eurolines. Do Berlína navíc nově létají levné a přímé lety z Brna. Průvodce Berlínem pak naleznete zde>>.

 

Před cestou je nutné alespoň přibližně propočítat náklady. Finální cena vaší dovolené se tak v závislosti na výdajích za ubytování, dopravu po New Yorku, jídlo a nákupy může prodražit. 

 

Ubytování můžete hledat buď klasicky přes Booking nebo můžete využít naši slevu na první ubytování dražší jak 2000 Kč přes stránky Airbnb. Častým cílem ubytování se stává zejména centrální část Manhattanu, cenově výhodněji ale mnohdy vychází bydlení v Brooklynu, Queensu či Harlemu. Všechny lokality jsou skvěle dostupné metrem a navíc nasajete atmosféru kultovního newyorského metra i dalších městských částí. 

 

 

Letenky Berlín-New York- Berlín na říjnové až březnové termíny (v náhledu 28.10.-6.11.) zakoupíte >> zde.

Letenky z Berlína

 

Lety z Mnichova (Mnichov- New York- Mnichov) najdete již na září až březen (v náhledu 6.11.-13.11.) koupíte >> zde.

Letenky z Mnichova
New York z Německa za 5990 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!