Neapol

Tento tip je pro všechny milovníky italského umění, architektury a gastronomie! Letecký dopravce Ryanair uvolnil akční letenky z Prahy do Neapole a to za skvělých 518 Kč za obě cesty. My jsme vybrali listopadový termín od 21. do 24.11.2021, ale za stejnou nebo o něco vyšší cenu můžete cestovat v jiných dnech. Zůstávat přitom nemusíte pouze v Neapoli, ale navštívit můžete i slavné Pompeje, Sorrento, či Capri. To bychom vám doporučili obzvlášť pokud vyberete některý z dalších termínů a v Itálii se rozhodnete strávit delší dobu než víkend. Pro rady a inspiraci, co vše na místě podniknout, nahlédněte do našeho průvodce po Neapoli. Tento tip je na individuální turistiku, nabídku zájezdů do Itálie najdete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Každý cestující musí před vstupem do Itálie vyplnit online formulář .  Cestující se musí prokázat potvrzením o negativním  PCR testu nebo antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo certifikátem o úplném očkování (od poslední dávky muselo uběhnout 14 dní) nebo potvrzením o prodělání onemocnění Covid-19 v uplynulých 6 měsících. Výjimku mají děti do 6 let. 

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním, ale chcete jej vyzkoušet,  doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například letištní transfery, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pokud chcete po Neapoli a jeho okolí cestovat nezávisle na hromadné dopravě, doporučujeme zapůjčit také vlastní automobil. 

Ubytování  v Itálii můžete zarezervovat přes stránky Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb

Letenky na trase Praha–Neapol–Praha například na termín 21.11. – 24.11.2021 můžete zakoupit na stránkách dopravce Ryanair. Alternativně je možné letenky rezervovat u českého prodejce, cena bude o něco vyšší, ale vy získáte zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte tento web. 

Neapol z Prahy za 518 Kč! Prozkoumejte Pompeje, Sorrento, či Capri. (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *