Právě zlevněných letenek z Prahy do Male za 12990Kč můžete využít k cenově dostupné dovolené na Maledivách. Pokud zvolíte ubytování na některém z místních ostrůvků (např. Huraa, kde jsme byli na týden), dá se dostat na cenu kolem 17 tisíc za týdenní dovolenou (za letenky, ubytování a dopravu k němu). Jak na Maledivy levně se můžete dozvědět v našem ebooku, pokud byste chtěli ubytování s plnou penzí zprostředkované od čechů, tak moji recenci naleznete níže. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy na Maledivy přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Prahy. Průvodce Prahou, naleznete zde >>

 

Doporučuji se na cestu také pojistit. Online srovnání cestovního pojištění s cenami od 9Kč/den, naleznete zde >>

 

Ubytování můžete zakoupit přes Booking, všechny hotely na ostrově Huraa v tento termín naleznete zde. Jet můžete samozřejmě jinam, to už je na preferencích každého. Jen vždy vemte v potaz nejenom cenu, ale i to, jak se k ubytování dostanete (a spočtěte si celkovou cenu, protože často zvášt uvádí DPH, poplatek za služby a enviromentální poplatek). Alternativně můžete zvolit  Maledivy-levne.cz, kde dostanete i podrobné informace v češtině jak se na ostrov dostat atd. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že vám vyjdou velmi vstříc.  Jak jsem už zmínil, moji recenzi z této dovolené, naleznete zde >>

 

K dispozici je jen 8-denní termín, ale z vlastní zkušenosti bych řekl, že je to tak akorát. Minule se mě hodně lidí ptalo na stravování, dá se nakoupit v supermarketu v Male za podobné částky jako u nás, něco dražší, něco levnější. Na ostrově Huraa v restauracích bylo jídlo o něco levnější jak u nás. Do rozpočtu vám tak zasáhnou případné výlety, potápění a tak (platí se v dolarech a všude na ostrově je nutná hotovost).

 

 

Letenky Praha – Maledivy – Praha v termínu 5. – 13. říjen za 12990Kč můžete zarezervovat zde >>

(cena na náhledu je za 2 letenky)

 

Levné letenky z prahy na Maledivy
Levné letenky z prahy na Maledivy

 

Využít tyto letenky můžete i k cenově dostupné svatbě na Maledivách, o které jsem psal zde. Osobně dávám přednost turistice před pláží, ale musím uznat, že Maledivy vás svojí pohodovou atmosférou pohltí a nudit se nebudou díky aktivitám i akčnější cestovatelé.

 

Transportu, dopravy na místo atd. se vůbec nebojte, i když jsem to těžké nečekal, stejně mě to svojí snadností překvapilo. Jen je třeba upozornit na jednu věc a to tu, že pokud budete mít odlet brzy ráno, musíte si bud připlatit za speedboat, nebo odjet z ostrova Huraa den předem a přespat kousek od letiště (to jsem zvolil já a mohu to doporučit, ostrov vedle letiště je úplně nový, uměle vytvořený). S tímhle už vám ale poradí na maledivy-levne.cz. Ohledně letenek je zbytečné je kontaktovat, nemají s tím nic společného :).

 

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

 

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus. Nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

 

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

 

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně.

 

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat. V plavkách se dá koupat na vyhrazené pláži pro turisty, jinak můžete chodit oblečeni normálně. Holky měly kraťasy + tílka a nikdo ani zle nekoukal.

 

 

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.

 

Maledivy z Prahy za 12990Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!