Letiště / Letiště Tenerife Jih / Doprava z letiště Tenerife Jih do města Puerto de la Cruz

Letiště Tenerife Jih

TFS
Praha
Letiště Tenerife Jih

Doprava z letiště Tenerife Jih do města Puerto de la Cruz

Letiště Tenerife Jih je od letoviska Puerto de la Cruz vzdáleno 90 kilometrů. K dopravě do města či k vašemu hotelu máte několik možností.

Shrnutí dopravy

Nejlevnější dopravaAutobus linky 34310 EUR / cca 250 Kč
Doprava z letiště až k hoteluShuttleZjistit cenu a zarezervovat
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Půjčení auta (doporučujeme)

Nejflexibilnější dopravu vám zajistí půjčení auta. Tak se nejlépe dostanete nejen do Puerto de la Cruz, ale i na řadu míst, kam se autobusy dostanete stěží, nebo vůbec.


Rozvoz z letiště k hotelu (doporučujeme)

Pokud si auto půjčit nechcete, zvažte rozvoz z letiště. Ceny začínají na 200 Kč a autobus vás odveze z letiště přímo k vašemu hotelu (a na konci pobytu zpět). Cena je o něco vyšší než při cestě hromadnou dopravou, ale máte zajištěnou dopravu letiště - hotel - letiště bez starostí a přestupování.

  • Ověřit cenu dopravy k vašemu hotelu a případně si rozvoz objednat můžete zde >

Autobus

Nejlevnější variantou je autobus městské hromadné dopravy. Do letoviska Puerto de la Cruz se dostanete přímým spojem. Na letišti stačí využít autobusovou linku 343, která vás zaveze do vaší cílové destinace (cena 13,5 EUR, jízdní řád zde). Jízdenku můžete zakoupit u řidiče, cena je 13,5 EUR. Vyplatí se tedy rovnou zakoupit denní či týdenní kartu.

Pokud plánujete MHD využívat častěji, můžete využít 3 možnosti výhodnější dopravy

  • Týdenní kartičku na autobusy a tramvaje za 50 EUR
  • Denní kartičku za 10 EUR (+ poplatek 2 EUR za samotnou dobíjecí kartičku)
  • Ten+ WALLET  - na tuto kartu za 2 EUR  si nahrajete libovolný kredit ve výši 2 - 100 EUR, který se následně strhává dle jízd. Úspora je zhruba 20% a jednu kartičku může využívat více cestujících.

Jízdenku je možné zakoupit i pomocí mobilní aplikace (iOS,Android). Více informací naleznete zde.

Z letiště můžete využít i další linky autobusové dopravy

Linka 111 (jízdní řád)

Santa Cruz (Intercambiador) - Autopista Sur TF-1 - Cruce Caletillas - Cruce Candelaria – Cruce Güimar – Cruce Arico – Cruce Chimiche - Cruce San Isidro - Letiště Tenerife Jih (Terminal Salidas) - Cruce San Miguel - Cruce de Guaza - Los Cristianos - Estación Costa Adeje

Linka 343 (jízdní řád)Nádraží Puerto de la Cruz - Botánico - TF-5 - Letiště TFN - Letiště TFS - Los Cristianos - Nádraží Costa Adeje
Linka 415 (jízdní řád)El Fraile - Las Galletas - Las Rosas - Guargacho - Las Chafiras - Costa San Miguel (Golf del Sur) - Aeropuerto Sur - San Isidro
Linka 711 (jízdní řád)

Santa Cruz  - Autopista Sur TF-1 - Cruce Caletillas - Cruce Candelaria - Cruce Güimar - Cruce Arico – Cruce Chimiche -Cruce San Isidro - Aeropuerto Sur (Reina Sofía) - Cruce San Miguel y Guaza - Los Cristianos - Estación Costa Adeje

Taxi

Nejpohodlnější dopravou je taxi, které můžete využít na místě, nebo si ho objednat přes Gettransfer. Cena začíná na částce 28 EUR, ale její konečná výše je ovlivněna nabídkami dopravců. Ceny jsou nižší než u taxislužeb a ochota a přístup řidičů mnohem přívětivější. Pokud něco v autě zapomenete, dá se to bez problémů zpětně dohledat.

Návštěva Siam Parku na Tenerife

Nejlevnější dopravaAutobusVyhledat spojení
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Tenerife Jih.

Další možnosti