Letiště / Letiště Leoše Janáčka Ostrava / Doprava z letiště Ostrava do centra Ostravy

Letiště Leoše Janáčka Ostrava

OSR
Praha
Letiště Leoše Janáčka Ostrava

Doprava z letiště Ostrava do centra Ostravy

Letiště Leoše Janáčka se nachází asi 20 km od centra Ostravy, Na výběr máte několik možností dopravy:

Shrnutí dopravy

Nejlevnější dopravaAutobus40 - 50 Kč
Nejrychlejší dopravaVlakCca 60 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Autobus

Nejlevnější dopravou do centra města představuje autobus. Nejlépe spoje vyhledáte na webu Idosu (zastávka letiště je "letiště Ostrava/Mošnov"). Jízdenky zakoupíte u řidiče autobusu za cenu 40 - 50 Kč (dle spoje) a doba jízdy je cca 40 minut.


Vlak

Nejrychlejší dopravou je vlak S4, který ale jezdí v několikahodinových intervalech a nenavazuje na letecký řád. Spoje můžete vyhledat také na Idosu, nebo na webu Českých drah, kde můžete jízdenky i koupit. Doba jízdy je 30 minut a lístek stojí 59 Kč. Do vyhledávače nezapomeňte zadat jako výchozí bod Mošnov airport.


Půjčení auta

Nejflexibilnější dopravu vám zajistí půjčení auta. Porovnat nabídky můžete zde.


Taxi

Nejpohodlnější dopravou je taxi, které můžete využít na místě, nebo si ho objednat přes Gettransfer.


Doprava v noci

Nejpohodlnější možností a variantou pro noční transfery jsou služby soukromých přepravců, které můžete vyhledat a rezervovat na portálech jako je Bolt, Uber nebo Gettransfer.

Doprava z letiště Ostrava do Prahy

Vyhledat autobusové i vlakové spoje můžete na webu Idosu (zastávka letiště je "letiště Ostrava/Mošnov"). Asi nejpohodlnější je cesta vlakem na hlavní nádraží Ostrava – Svinov, kde následně přestoupíte na vlak S4 jedoucí přímo na letiště.

Z Prahy do Ostravy se rovněž dostanete vlakovým spojením společnosti Regiojet. Jízdenka z hlavního nádraží v Praze do stanice Ostrava - Svinov začíná na ceně 219 Kč. Jízdenky najdete i u společnosti Leo Express.

Nejpohodlnější dopravou je taxi přes Gettransfer. Ceny začínají na 4 500 Kč.

Doprava z letiště Ostrava do Brna

Z letiště do Brna se nejlevněji dostaneme autobusem. Ze zastávky se linkovým autobusem vydáte na hlavní autobusové nádraží v Novém Jičíně a odtud už přímým spojem až do Brna k hotelu Grand. Vzdálenost 156 km zdoláte za zhruba tři a čtvrt hodiny a zaplatíte okolo 250 Kč. Všechny spoje si můžete vyhledat v tomto vyhledávači.

Vlakové i autobusové spoje ze zastávky Ostrava - Svinov nabízí společnost Regiojet. Tyto spoje jsou dostupné od jedné hodiny ranní. Za autobus zaplatíte 255 Kč, za vlak 219 Kč. Cesta trvá přibližně 2 hodiny. Přímé autobusy z ostravského hlavního nádraží můžete zakoupit i u společnosti Flixbus. Jízdenky začínají na částce 150 Kč.

Nejpohodlnější dopravou je taxi přes Gettransfer. Ceny začínají na 2 300 Kč.

Další možnosti