Pokud dáváte přednost cestování na vlastní pěst se zařízenými letenkami a ubytováním nezávisle na sobě, tato nabídka by vám mohla přijít vhod. Za neskutečnou cenu 5430 Kč strávíte celých 18 dní na ostrově Korfu, kde budete mít ubytování s výhledem na moře a dokonce i snídani přímo na hotelu. Cena je počítána při obsazení pokoje dvěma lidmi, stejně tak letenky jsou pro dvě osoby. Stačí tedy zavolat dobrému příteli a skoro třítýdenní dovolená na oblíbeném řeckém ostrově může začít! Rady a tipy naleznete v našem bezplatném online průvodci po Korfu. Tento tip je na individuální turistiku, jestliže byste raději vyjeli s cestovní kanceláří, dostupné zájezdy naleznete například zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Momentálně není povinnost nechat se testovat před odletem do Řecka. Stále však platí nutnost vyplnit online formulář, a to nejpozději 24 hodin před odletem. Tento formulář naleznete na tomhle odkaze. Návod na jeho vyplnění a jeho podrobnější popis potom naleznete v článku Cestování a Covid: formuláře. I přesto však doporučujeme sledovat aktuální vývoj situace.

 

 

Tip pro vás: Pokud s individuální turistikou prozatím nemáte zkušenosti, doporučujeme si pročíst tento podrobný návod>>.

 

Před odletem určitě nepodceňte sjednání cestovního pojištění. Jeho přehledné srovnání naleznete na tomto odkaze. Také k celkové ceně nezapomeňte připočítat transfer na/z letiště na Korfu, jídlo či případné suvenýry. Nebojte, i tak vás ale tato dovolená vyjde levněji než při koordinovaném zájezdu. Pokud byste na místě rádi projezdili celý ostrov, automobil si můžete vypůjčit například přes Rentalcars, což zvláště s někdy chaotickými řeckými jízdními řády může přijít vhod.

 

Odlet je z pražského Letiště Václava Havla. Lety do zemí Schengenského prostoru odlétají z Terminálu 2. Pokud se v pražské MHD nevyznáte, tak z hlavního nádraží odjíždí od 5:30 do 22:00 hodin každých 1530 minut nízkopodlažní autobusy. Zastávka leží jak před Terminálem 1, tak před Terminálem 2. Zavazadla můžete mít s sebou zdarma a jízdenku lze v běžném provozu zakoupit u řidiče, ačkoliv v současné situaci raději volte jízdenku předkoupenou či SMS jízdenku.

 

Ubytování jsme zvolili ve velmi oblíbeném a často rezervovaném hotelu Karina. Ten má soukromou pláž, bazén k volnému využití, i například parkování zdarma. Výhled na Jónské moře a snídani jsme už zmínili, rozhodně to však není opominutelný benefit. Pokud raději dáte přednost ubytování u soukromníka a ne v hotelu, využijte službu AirBnb. Navíc při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt, což se určitě může hodit.

 

 

Letenky na trase Praha-Korfu-Praha v termínu 24. září až 11. října zakoupíte prostřednictvím stránek společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce; cena bude sice o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale získáte základní podporu v českém jazyce a pár korunami podpoříte tento web.

 

Levné letenky na Korfu (Ryanair)
Levné letenky na Korfu (Ryanair)
Korfu z Prahy na 18 dní se snídaní za 5430 Kč! (letenky + ubytování s výhledem na moře)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!