Pokud dáváte přednost cestování na vlastní pěst se zařízenými letenkami a ubytováním nezávisle na sobě, tato nabídka by vám mohla přijít vhod. Za neskutečnou cenu 5430 Kč strávíte celých 18 dní na ostrově Korfu, kde budete mít ubytování s výhledem na moře a dokonce i snídani přímo na hotelu. Cena je počítána při obsazení pokoje dvěma lidmi, stejně tak letenky jsou pro dvě osoby. Stačí tedy zavolat dobrému příteli a skoro třítýdenní dovolená na oblíbeném řeckém ostrově může začít! Rady a tipy naleznete v našem bezplatném online průvodci po Korfu. Tento tip je na individuální turistiku, jestliže byste raději vyjeli s cestovní kanceláří, dostupné zájezdy naleznete například zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Momentálně není povinnost nechat se testovat před odletem do Řecka. Stále však platí nutnost vyplnit online formulář, a to nejpozději 24 hodin před odletem. Tento formulář naleznete na tomhle odkaze. Návod na jeho vyplnění a jeho podrobnější popis potom naleznete v článku Cestování a Covid: formuláře. I přesto však doporučujeme sledovat aktuální vývoj situace.

 

 

Tip pro vás: Pokud s individuální turistikou prozatím nemáte zkušenosti, doporučujeme si pročíst tento podrobný návod>>.

 

Před odletem určitě nepodceňte sjednání cestovního pojištění. Jeho přehledné srovnání naleznete na tomto odkaze. Také k celkové ceně nezapomeňte připočítat transfer na/z letiště na Korfu, jídlo či případné suvenýry. Nebojte, i tak vás ale tato dovolená vyjde levněji než při koordinovaném zájezdu. Pokud byste na místě rádi projezdili celý ostrov, automobil si můžete vypůjčit například přes Rentalcars, což zvláště s někdy chaotickými řeckými jízdními řády může přijít vhod.

 

Odlet je z pražského Letiště Václava Havla. Lety do zemí Schengenského prostoru odlétají z Terminálu 2. Pokud se v pražské MHD nevyznáte, tak z hlavního nádraží odjíždí od 5:30 do 22:00 hodin každých 1530 minut nízkopodlažní autobusy. Zastávka leží jak před Terminálem 1, tak před Terminálem 2. Zavazadla můžete mít s sebou zdarma a jízdenku lze v běžném provozu zakoupit u řidiče, ačkoliv v současné situaci raději volte jízdenku předkoupenou či SMS jízdenku.

 

Ubytování jsme zvolili ve velmi oblíbeném a často rezervovaném hotelu Karina. Ten má soukromou pláž, bazén k volnému využití, i například parkování zdarma. Výhled na Jónské moře a snídani jsme už zmínili, rozhodně to však není opominutelný benefit. Pokud raději dáte přednost ubytování u soukromníka a ne v hotelu, využijte službu AirBnb. Navíc při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt, což se určitě může hodit.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha-Korfu-Praha v termínu 24. září až 11. října zakoupíte prostřednictvím stránek společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce; cena bude sice o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale získáte základní podporu v českém jazyce a pár korunami podpoříte tento web.

 

Levné letenky na Korfu (Ryanair)
Levné letenky na Korfu (Ryanair)
Korfu z Prahy na 18 dní se snídaní za 5430 Kč! (letenky + ubytování s výhledem na moře)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!