AKTUALIZOVÁNO 2. ZÁŘÍ// Máte před sebou dovolenou? Ohlídejte si podmínky vstupu jednotlivých zemí. Řada států včetně Řecka či Itálie totiž vyžaduje předložit vyplněné speciální formuláře. Pokud tak neučiníte, budete v lepším případě otestování na koronavirus, v tom horším vám nebude umožněn vstup do země. V tomto článku shrneme základní informace o formulářích a provedeme vás jejich vyplněním. Vybrali jsme destinace, které vstup podmiňují formulářem a které patří mezi nejčastější cíle dovolených. Pokud byste vaši zemi v článku nenašli a měli dotaz ohledně formuláře, neváhejte napsat do komentářů.

 

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit. Státy mohou formuláře přestat vyžadovat, také ale mohou opatření ještě zpřísnit.

 

 

 

Řecko

Pokud se chystáte na letní dovolenou do Řecka, nejpozději 24 hodin před odletem musíte vyplnit online formulář, tzv. Passenger Locator Form. Nezáleží na tom, zda přicestujete letadlem či lodí, bez vyplněného dotazníku se při cestě do Řecka zkrátka neobejdete.  Formulář je kompletně v angličtině, objevují se v něm ale spíše základní slovíčka a není proto náročný na vyplnění. S případným překladem pomůže Google.

!Pozor, pokud přijíždíte autem či autobusem, nově musíte předložit negativní test na Covid-19, který nesmí být starší než 72 hodin!

Tip: Formulář doporučujeme vyplňovat na počítači. Na mobilu je vyplňování drobných políček časově náročnější, i když i to samozřejmě jde.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup do Řecka naleznete zde>>

2/ Potvrďte, že jste četli podmínky a formulář vyplníte pravdivě

3/ Zvolte způsob dopravy, jak přicestujete do Řecka

4/ Dotazník následně pokračuje podle toho, jakou možnost zvolíte. Bude po vás tedy chtít například název aerolinky. V každém případě vyplníte datum a místo vstupu do země

5/ Následují osobní údaje jako jméno a příjmení a číslo občanského průkazu či cestovního pasu

6/ Zadat budete muset také svou adresu v ČR a adresu místa pobytu v Řecku

7/ Pokud s vámi cestuje dítě, do formuláře ho uvedete v dalším kroku. Pokud je váš spolucestující dospělá osoba, bude muset vyplnit svůj vlastní formulář

8/ Po úspěšné vyplnění formuláře na e-mail obdržíte QR kód, kterým se následně prokážete při vstupu do země. Kód běžně přijde do pár minut až hodin. Pokud je ale váš termín odletu ještě daleko, výjimkou není ani delší doba čekání. Případně zkontrolujte i složku Hromadné a Spam

9/ Daným kódem se následně prokážete při nástupu na palubu letadla a při vstupu na území Řecka. Můžete ho mít vytisknutý nebo ho stačí předložit na obrazovce mobilu

 

Při vstupu do Řecka navíc můžete být vybráni k náhodnému otestování. Pravděpodobnost toho, že budete vybráni, se předem nedá odhadnout.  Často ale bývá otestována až polovina celého letu.

lefkada
Lefkada, Řecko

 

Španělsko

!POZOR, při návratu ze Španělska (s výjimkou Kanárských ostrovů) se musíte nechat otestovat nebo se podrobit domácí karanténě!

Pokud se chystáte na letní dovolenou do Španělska letadlem, stejně jako v případě Řecka vás před cestou čeká odevzdání speciálního formulář (tzv. FCS). Oproti tomu řeckému je výrazně kratší a jednodušší. Je možné ho vyplnit anglicky, španělsky, německy nebo francouzsky. Můžete použít počítač nebo si do mobilu stáhnout tuto aplikaci. Aplikace je podle nás uživatelsky příjemnější, požadovaný QR kód pak navíc máte vždy hned po ruce.

Formulář je nutné odeslat nejdříve 48 hodin před odletem. Potřebujete znát číslo sedačky, vyplňujte ho tedy až po check-inu.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup do Španělska naleznete zde>>

2/ Vyplníte osobní údaje, číslo pasu či občanského průkazu, číslo letu, datum příletu a e-mail

3/ Následně už jen stačí potvrdit, že nejste robot a že jste vše přečetli

4/ Po úspěšné vyplnění formuláře na e-mail obdržíte QR kód, kterým se následně prokážete při vstupu do země. Pokud e-mail nepřichází, zkontrolujte i složku Hromadné a Spam

5/ Daným kódem se následně prokážete při nástupu na palubu letadla a při vstupu na území Španělska. Můžete ho mít vytisknutý nebo ho stačí předložit na obrazovce mobilu

 

Pokud  náhodou formulář nejste schopni předložit elektronicky, můžete ho mít vyplněný na papíře. Ten můžete získat od aerolinky. Raději se na to ale spoléhejte jen v krajních případech.

 

Při vstupu do Španělska vám navíc může být změřena teplota.

Mallorca, Španělsko

 

Itálie

Také před dovolenou v Itálii je nutné vyplnit formulář. Musíte ho vytisknout, vepsat požadované informace a poté odevzdat dopravci. Máme informace, že ne vždy se Italové po formuláři shánějí, lepší je ale být připraven. !POZOR, vybrané regiony Itálie (Sardinii a Apulie) mají vlastní formuláře!

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup do Itálie naleznete zde>>

2/ Vyplníte osobní údaje: jméno, datum narození, e-mail, národnost a zemi pobytu

3/ Vyplníte, odkud do Itálie přijíždíte a číslo letu/linky

4/ Uvedete, jaké země jste navštívili v posledních 14 dnech

5/ V bodu č. 5 na formuláři zakroužkujete možnost D (pokud jste v uplynulých 14 dnech nebyli ještě někde jinde)

6/ Následně ještě uvedete své telefonní číslo, datum vyplnění a formulář podepíšete

Colosseum Řím, Itálie

 

Sardinie

Pokud se chystáte na letní dovolenou na Sardinii, ani tam se neobejdete bez vyplnění elektronického formuláře. Odeslat ho musíte nejpozději 48 hodin před odletem. Je možné ho vyplnit anglicky, italsky, německy, španělsky, francouzsky, rusky nebo čínsky. Formulář není nejkratší, ale jeho vyplnění je rychlé a intuitivní.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup na Sardinii naleznete zde>>

2/ Vyplníte osobní údaje včetně jména, data a místa narození a e-mail

3/ Vyplníte informace o vašem příletu, ubytování na Sardinii a o vašem odletu

4/ Doplníte podrobnosti o občanském průkazu či pasu, na který cestujete

5/ Poté už jen zaškrtnete, že jste vše přečetli a že nejste robot

6/ Při vstupu je pak nutné předložit QR kód, palubní lístek a platný doklad totožnosti. Pokud by vám QR kód náhodou nedorazil, vytiskněte si potvrzení o zaslání formuláře. To by vám do e-mailu mělo přijít ihned po odeslání vyplněného formuláře.

 

Při nástupu na palubu letadla vám navíc bude změřena tělesná teplota.

Sardinie, Itálie

 

Apulie

Povinnost vyplnit formulář se vás týká také v případě, pokud cestujete do dalšího regionu Itálie: Apulie. Potřebný formulář v italštině či angličtině naleznete zde >>.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup do Apulie naleznete zde>>

2/ Vyplníte osobní údaje včetně jména a data narození

3/ Uvedete místo a adresu, kde budete v Apulii ubytováni

4/ Doplníte telefon a e-mail, vyberete svou profesi (jde především o to, zda jste zdravotník nebo ne, přesná pozice se neudává)

5/ Uvedete informace o místě trvalého pobytu a o vašem příjezdu do Apulie (kdy, jak a na jak dlouho)

6/ Na závěr už jen stačí zatrhnout povinné souhlasy a dát vytvořit pdf soubor (Crea il Modulo).

7/ Vytvořený pdf soubor zašlete na email, který naleznete v tabulce na této stránce (daný e-mail vyberete podle konkrétní části Apulie, kam míříte. Například v případě Bari tak formulář zašlete na e-mail sorveglianza.coronavirus@asl.bari.it). Formulář si také vytiskněte a vezměte s sebou na dovolenou, jistota je jistota.

Bari, Itálie

 

Chorvatsko

Pokud se nechcete zdržovat na hranicích, předem si vyplňte formulář pro Chorvatsko. Chorvati ví, že Češi patří k jejich nejvěrnějším návštěvníkům, takže formulář pohodlně vyplníte i v češtině. Výhodou je, že formulář nemusíte vyplňovat pro každého cestujícícho zvlášť, ale zvolíte jednoho zástupce jako kontaktní osobu.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup do Chorvatska naleznete zde>>

2/ Vyplníte důvod cesty, zemi původu a termín pobytu

3/ Uvedete zástupce (jednoho z automobilu) a jeho osobní údaje

4/ Přidáte ubytovací zařízení

5/ Potvrdíte pravdivost údajů

6/ Potvrzení o ohlášení pak stačí viditelně umístit za přední sklo vašeho automobilu. Předložit také musíte cestovní pas nebo občanský průkaz 

Chorvatsko

Madeira

Ani při odletu na „ostrov věčného jara“ se neobejdete bez formuláře. Vyplnit ho musíte nejdříve 48 hodin a nejpozději 12 hodin před odletem. Každý cestující musí vyplnit svůj vlastní formulář, výjimku mají děti mladší 12 let. Ty zahrnete na formulář dospělého.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup na Madeiru naleznete zde>>

2/ Zvolíte, že se chcete registrovat a zatím nemáte přístup

3/ Uvedete své jméno, email a telefonní číslo

4/ Pokud cestujete s dítětem, zvolíte to v tomto kroku

5/ Uvedete, zda cestujete ze země s výskytem koronaviru, zda jste se setkali s nakaženým či zda vám byl diagnostikován covid-19

6/ Vyplníte, odkud na Madeiru přijíždíte, datum + čas odjezdu a příjezdu a důvod cesty

7/ Vyplníte adresu vašeho ubytování na Madeiře

8/ Do e-mailu vám přijde potvrzení a QR kód.

 

Formulář není jedinou povinností. Musíte předložit také negativní test na koronavirus. Otestovat se můžete již v ČR (na vlastní náklady) nebo po příletu na Madeiru (bezplatně).

Funchal, Madeira

 

Belgie

Belgie má vlastní semafor, který je dobré sledovat, pokud do této země vyrážíte na dovolenou. Česká republika jako celek na něm momentálně svítí zeleně, zároveň ji ale Belgičané rozčleňují na jednotlivé zóny, z nichž už je většina oranžová. Co to pro vás znamená? V podstatě nic, ani při cestě z oranřové zóny není povinné řešit test (je to jen doporučené). Aktuální podobu semaforu najdete zde.

Pokud však v Belgii budete trtávit dobu delší než 48 hodin, musíte vyplnit formulář. Máte 2 možnosti:

1/ Pokud nemáte problém s pokytnutím telefonního čísla, vyplňte tento online formulář. Vyplnit ho musíte během 48 hodin před přejezdem hranic Belgie. Po jeho odeslání obdržíte sms s potvrzujícím kódem.

2/ Pokud telefonní číslo nemůžete nebo nechcete uvést, vyplňte tento formulář. Je nutné ho vytisknout a odevzdat před nástupem na palubu letadla. Pokud do Belgie cestujete autem či autobusem, v den svého příjezdu musíte vyplněný formulář odeslat na e-mail: PLFBelgium@health.fgov.be

V obou formulářích v podstatě vyplňujete to stejné. Uvedete osobní údaje, informace o příjezdu i místo pobytu v Belgii. Každá osoba starší 16 let musí odeslat vlastní formulář. Děti mladší 16 let pak uvedete do formuláře dospělého.

Nejde o nic složitého, uživatelsky mnohem příjemnější je každopádně první online formulář. Nemusíte nic tisknout ani vypisovat rukou, vyplnění tak zabere mnohem méně času.

Belgie

 

Velká Británie

!POZOR, od 28. srpna vás po příjezdu do Británie čeká karanténa. Povinnost vyplnit formulář zůstává!

Pokud se chystáte vyrazit do Spojeného království, vyplnit musíte speciální formulář. Ten je k dispozici v angličtině, odeslat ho můžete nejdříve 48 hodin před odletem. Jeho vyplnění je intuitivní, také ale poměrně zdlouhavé. Vyhraďte si proto dostatek času.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup do Spojeného království naleznete zde>>

2/ Registrujete se pod e-mailem

3/ Zaškrtnete, zda formulář vyplňujete pro sebe nebo pro někoho jiného

4/ Uvedete své telefonní číslo a zda je možné vás na něj kontaktovat

5/ Postupně uvedete své osobní údaje (jméno, datum a čas příjezdu a odjezdu, pohlaví, datum narození, adresu v ČR)

6/ Vyplníte číslo pasu a jeho platnost

7/ Přiblížíte své plány (zda zůstáváte ve Spojeném království nebo jen projíždíte, kam přilétáte, s jakou společností a jakým letem)

8/ Uvedete, jestli cestujete s cestovní kanceláří nebo s dětmi

9/ Uvedete, jestli a jaké země jste navštívili v posledních 14 dnech

10/ Vyplníte adresu pobytu ve Spojeném království

11/ Potvrdíte pravdivost zadaných údajů a váš souhlas

12/ Následně budete mít možnost si vyplněný dokument vytisknout a stáhnout

Londýn, Velká Británie

 

Malta

!POZOR, od 28. srpna máte povinnost při cestě na Maltu krom formulářů předložit také negativní PCR test na covid-19 ne starší než 72 hodin!

Pokud se chystáte na letní dovolenou na Maltu, také tam vás aktuálně čeká povinnost vyplnit formulář. V tomto případě dokonce dva. Oba formuláře jsou dostupné ve formátu PDF a v angličtině.

 

Jak postupovat?

1/ První PDF naleznete zde >>. Jeho vyplnění je rychlé a jednoduché, vepíšete pouze své jméno, číslo dokladu, telefonní číslo, e-mail a adresu.

2/ Druhé PDF naleznete zde >>. To je již na vyplnění delší, slouží ke shromáždění lokalizačních údajů o vás. Vyplníte tedy číslo letu, adresu v ČR, adresu na Maltě i kontaktní osobu.

3/ Dané formuláře budete předkládat po příletu. Podle našich informací se může stát, že je po vás nikdo chtít nebude. Vždy je ale lepší být připraven.

Malta

 

Kypr

!POZOR,  při cestě na Kypr máte krom formuláře povinnost předložit také negativní PCR test na covid-19 ne starší než 72 hodin!

Před odletem na Kypr je nutné vyplnit online formulář. Ten je dostupný v angličtině, je zcela přehledný, také ale poněkud zdlouhavý. Na jeho vyplnění si vyhraďte dostatek času.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup na Kypr naleznete zde>>

2/ Jako první si vytvoříte účet

3/ Poté uvedete osobní informace (detaily ohledně vašeho letu, důvod vaší cesty, základní informace o sobě a kontakt, adresu vašeho ubytování na Kypru a koho kontaktovat v případě nouze)

4/ Potvrdíte svůj souhlas

5/ Poskytnete důkaz o negativním testu na Covid-19 (nahrajete protokol s výsledkem)

6/ Případně poskytnete info o dětech, pokud s vámi cestují

7/ Po úspěšném odeslání obdržíte CyprusFlightPass

Kypr

 

Island

!POZOR, po příletu na Island musíte absolvovat 2 testy (jeden po příletu, druhý po pěti dnech, po danou dobu jste v karanténě) anebo setrvat v karanténě po 14 dní!

Pokud chcete prožít aktivní dovolenou na Islandu, neobejdete se bez formuláře. Ten je dostupný v angličtině či islandštině a můžete jej vyplnit nejdříve 72 hodin před příletem na Island.

 

Jak postupovat?

1/ Formulář pro vstup na Island naleznete zde>>

2/ Jako první potvrzujete svůj souhlas

3/ Uvedete telefonní číslo, na které vám přijde ověřovací kód. Ten vyplníte do příslušného okénka.

4/ Dále uvedete osobní údaje, adresu na Islandu, informace o příletu a odletu, nedávno navštívených zemích či případných symptomech nemoci.

5/Ve formuláři se dozvíte, že za test, který vás čeká po příletu, je možné zaplatit předem. Pokud tak učiníte, výrazně ušetříte. 

Island

Cestování do zahraničí Covid-19: Jaké formuláře je třeba vyplnit?
Štítky:                        

22 komentářů u „Cestování do zahraničí Covid-19: Jaké formuláře je třeba vyplnit?

  • 7.7.2020 (10:30)
   Trvalý odkaz

   Do Bulharska můžete vstoupit bez omezení, i když při překročení hranic můžete být požádáni o vyplnění prohlášení. Všechny informace případně naleznete zde >>.

   Reagovat
 • 7.7.2020 (11:26)
  Trvalý odkaz

  Letíme na Mallorcu 25.7.2020 mohu formulář vyplnit již nyní nebo až těch 48 hodin před odletem?

  Reagovat
  • 7.7.2020 (14:59)
   Trvalý odkaz

   U Španělska (Mallorky) je formulář možné odeslat nejdříve 48 hodin před odletem, zatím tedy musíte počkat.

   Reagovat
 • 7.7.2020 (18:57)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den letíme do Chorvatska a chceme ho procestovat tzn každou noc spát v jiném městě . Jak mám vyplnit ve formuláři místo pobytu? Díky za odpověď

  Reagovat
  • 7.7.2020 (19:22)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, do formuláře by přes tlačítko „přidejte objekt“ mělo jít zadat víc různých ubytování.

   Reagovat
   • 7.7.2020 (22:22)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den,v srpnu máme letenky na Maltu.Jak, prosím, postupovat při odletu z Vídně? Postup stejný nebo jsou vyžadovány jiné formuláře?.Děkuji

    Reagovat
    • 8.7.2020 (11:21)
     Trvalý odkaz

     Dobrý den, ano, postup je momentálně stejný, tzn. je třeba vyplnit ony dva formuláře uvedené v textu.

     Reagovat
 • 8.7.2020 (8:53)
  Trvalý odkaz

  Nemáte prosím bližší informace k cestě na Kypr. Máme letenky až na 5. září. Děkuji J.

  Reagovat
  • 8.7.2020 (11:25)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, aktuálně platí, že na Kypr z ČR můžete pouze s negativním testem, který si sami musíte vyřídit max. 72 hodin před odletem. Do září se ale situace může změnit, ještě před pár dny se na Kypr mohlo cestovat volně, takže je možné, že se opatření zase zmírní a žádný test nebude potřeba. Aktualizované informace najdete zde >>.

   Reagovat
 • 16.7.2020 (12:17)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, v sobotu letíme do Belgie, jsou potřeba nějaké formuláře? Děkuji

  Reagovat
  • 16.7.2020 (12:30)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, do Belgie je aktuálně možné cestovat volně bez udání důvodu, formulář není potřeba. Aktualizované informace případně najdete na stránkách Ministerstva, před odletem je dobré se tam mrknout a raději to ještě zkontrolovat.

   Reagovat
  • 12.4.2021 (11:51)
   Trvalý odkaz

   Potrebuji formulae do holanska nevim kde ho mam vzit piradite mi dekuji

   Reagovat
 • 20.7.2020 (14:24)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, co následuje v případě, že některý z cestujících v letadle má pozitivní výsledek při náhodném otestování? Děkuji.

  Reagovat
 • 23.7.2020 (23:39)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, můžete doplnit taky návod na vyplnění formuláře do Apulie? Máme letět 14.8. do Bari. Díky moc.

  Reagovat
 • 18.8.2020 (21:16)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, ve formuláři na Sardinii je pod sekcí Departure boarding data, nutno uvést Country + City of destination. Nevíte zdali je tím myšleno místo, kde přistaneme (Vídeň), nebo místo, kam se vracíme (ČR)?

  Reagovat
  • 18.8.2020 (22:17)
   Trvalý odkaz

   V této sekci chtějí vyplnit informace týkající se Vašeho zpátečního letu, tzn. sem bych uvedla Vídeň.

   Reagovat
 • 24.8.2020 (19:47)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  Chtěla bych vás poprosit o radu. Ve středu odlétáme do Skotska. Jelikož bychom chtěli ostrov procestovat, hned na letišti si půjčujeme auto a hodláme spát většinou někde pod stanem. Nemáme tedy zatím žádnou adresu, kde bychom během pobytu byli ubytovaní. Nevíte prosím, co v takovém případě vyplnit do formuláře k adrese ve Skotsku? Nikde jsem žádné informace nedohledala.

  Moc děkuji a přeji hezký den

  Reagovat
 • 1.9.2020 (10:57)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, mám dotaz. Letíme na Ibizu s mezipřistáním v Itálii v Miláně. Můžete mi prosím poradit zda musíme mít vyplněný formulář i pro vstup na území Itálie ? Popřípadě jaký? Děkuji

  Reagovat
  • 1.9.2020 (12:50)
   Trvalý odkaz

   Doporučuji mít italský formulář vyplněný, podrobné informace i samotný formulář naleznete zde. Zpět také letíte přes Milán? Itálie má aktuálně povinné testy pro všechny přijíždějící ze Španělska, v případě tranzitu to uvedete do formuláře a musíte se zdržovat jen v prostorách letiště.

   Reagovat
 • 4.10.2020 (9:32)
  Trvalý odkaz

  Dobry den, měla bych dotaz ohledně formuláře na Sardinii. Na strankach MZV ČR jsem našla, že formular je nutné vyplnit nejpozději 48 hodin pred odletem, letenky jsme ale koupili dnes s odletem v pondělí, takže tech 48 hodin předem už nevychází.. Myslíte, že nás na Sardinii nepustí, když bychom ho vyplnili jen 1 den dopředu? 

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!