Náš druhý tip na levnocestování jsem si sám letos v únoru projel a tak ho mohu vřele doporučit. Z Prahy poletíte do Benátek, Megabusem se za 1€ přesunete do Florencie, kde vlakem přejedete do Pisy. Z té pak zamíříte do Říma, kde strávíte několik dní před odletem zpět do Prahy (Řím za to určitě stojí). Pohých 23km od Říma je letoviko Ostia di Lido, které můžete využít, pokud chcete spojit poznávačku s válendou :). Před rezervací letenek si ověřte dostupnost všech spojů, bude to rychle rozebráno. Najednou kupte autobusy i letenky, je jich velmi omezený počet.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Cestopis z našeho putování můžete nalézt zde >>

 

Letenky budete potřebovat dvoje (před nákupem ověřte platnost obou, at nemáte jen jednu). Jednu zakupte na Volotea.com na trase Praha – Venice (Benátky) 8. srpna za 22 dolarů. Nezapomente uplatnit 10€ slevu zde >> Celkově vás tak letenka vyjde jen na cca 250Kč.

 

 

Letenky do Benátek
Letenky do Benátek

 

 

Druhou letenku zakupte na Wizzair.com na 16. srpna za 39€, tedy cca 1080Kč. Využít můžete i jiný let, např. z Neapole a vylepšit si dovolenou o návštěvu Pompejí.

 

 

Letenky z Říma

 

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek a na podobný výlet nemá žádný smysl ho kupovat.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

 

První den přiletíte do Benátek, seznam všech hotelů na toto datum naleznete zde. Průvodce Benátkami naleznete zde >>

 

Druhý den se Megabusem za 1€ přesunete do Florencie.

 

 

Benátky to Florencie

 

 

Druhý den strávíte ve Florencii. Seznam všech hotelů na toto datum naleznete zde, průvodce Florencií naleznete zde >>

 

Z Florencie se dostanete vlakem do Pisy. Lístek stojí cca 8€ a zakoupíte ho v automatu na nádraží. Od šikmé věže je autobusák vzdálen cca další kilometr a půl. Nezapomente si někde koupit jídlo a vodu, na místě to již zakoupit nešlo a autobus jede několik hodin. I samotná cesta je ale zajímavá, přece jen během celého putování přejedete polovinu Itálie.

 

Z Pisy si zakupte jízdenku do Říma za 1€ opět přes Megabus.

 

Pisa to rome

 

 

Hotely v Římě od 10. srpna do 16. srpna naleznete zde >>

 

Jak už jsem psal, variantou je strávit několik dní v Římě a pak se přesunout k moři. To bych volil i já. Průvodce Římem naleznete zde >>

 

 

Berte v potaz, že letenky a jízdenky tvoří jen část nákladů, další bude tvořit ubytování, strava, doprava na/z letiště a případné vstupné. A ještě jednou opakuji, před rezervací letenek si ověřte platnost všech cen. Platí v okamžik sepsání (12.5. 13:45) a rychle se to vyprodá. Je to skvělý tip pro ty, co rádi akčnější dovolenou za pár korun.

 

 

 

 

Hit! Navštivte o prázdninách Benátky, Florencii, Pisu a Řím z/do Prahy za 1400Kč!
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!