Na Fuerteventuru, jeden z Kanárských ostrovů, se objevily levné letenky z Berlína za cca 1530Kč. Pokud k nim do kalkulace ceny započítáme levné, ale výborně hodnocené ubytování, dostaneme se na částku 4230Kč za 8-denní dovolenou. Zvolit si ale samozřejmě můžete ubytování jak levnější, tak dražší. Stejně tak je možné měnit i datum a délku dovolené, dostupných je více termínů. Tento tip je na individuální turistiku, pokud preferujete dovolenou přes cestovní kancelář, tak všechny zájezdy na Kanárské ostrovy naleznete zde.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Chápu, že by čtenářům vyhovoval více odlet z ČR, ale odsud letenky na Kanárské ostrovy levné nejsou a pravděpodobně ani nikdy nebudou. Je tedy bud nutné se smířit s vyšší cenou (na úrovni CK), nebo ušetřit odletem z blízkých letišt. Průvodce po Berlíně naleznete zde. Využít k dopravě můžete např. Eurolines, nebo RegioJet (ty jsou dražší, ale zase vás zavezou až přímo na letiště).

 

Před nákupem si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci, tedy včetně cesty na/z letiště v Berlíně i na Kanárech, náklady na jídlo a případné půjčení automobilu. Rovněž počítejte s tím, že v ceně máte jen příruční zavazadlo a odbavené je za příplatek. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde.

 

Všechny hotely na názorné datum, naleznete zde. Výborně v poměru cena/kvalita vychází například toto ubytování.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde

 

Letenky Berlín – Fuerteventura – Berlín za cca 59,9€ nakupte přímo na webu Ryanair.com na datum 16. – 23. říjen. Alternativou je nakoupit letenky u českého prodejce, cena je o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Levné letenky na Fuerteventuru
Levné letenky na Fuerteventuru

 

First minute: Kanárské ostrovy (Fuerteventura) na 8 dní za 4230Kč (letenky + ubytování)
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!