Na Fuerteventuru, jeden z Kanárských ostrovů, se objevily levné letenky z Berlína za cca 1020Kč. Pokud k nim do kalkulace ceny započítáme levné, ale výborně hodnocené ubytování, dostaneme se na částku 3070Kč za 8-denní dovolenou. Zvolit si ale samozřejmě můžete ubytování kvalitnější. Stejně tak je možné měnit i datum a délku dovolené, dostupných je více termínů. Tento tip je na individuální turistiku, pokud preferujete dovolenou přes cestovní kancelář, tak všechny zájezdy na Kanárské ostrovy naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Chápu, že by čtenářům vyhovoval více odlet z ČR, ale odsud letenky na Kanárské ostrovy levné nejsou a pravděpodobně ani nikdy nebudou. Je tedy bud nutné se smířit s vyšší cenou (ani v akcích neklesají pod 3 tisíce), nebo ušetřit odletem z blízkých letišt. Průvodce po Berlíně naleznete zde. Využít k dopravě můžete např. Eurolines, nebo RegioJet (ty jsou dražší, ale zase vás zavezou až přímo na letiště).

 

Před nákupem si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci, tedy včetně cesty na/z letiště v Berlíně i na Kanárech, náklady na jídlo a případné půjčení automobilu. Rovněž počítejte s tím, že v ceně máte jen příruční zavazadlo 40 x 25 x 20 cm a odbavené či větší je za příplatek. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde.

 

Všechny hotely na názorné datum, naleznete zde. Pokud chcete cestovat za pár korun, tak dobře vychází například toto ubytování. Zvolte si ale samozřejmě dle svých preferencí, někomu může vadit vzdálenost od pláže, nebo společná koupelna.

 

Ještě levněji pak vychází zaregistrovat se přes tento odkaz pro získání slevy 725Kč a ubytovat se přes AirBnb. 

 

 

Letenky Berlín – Fuerteventura – Berlín za cca 39,9€ nakupte přímo na webu Ryanair.com například na datum 21. – 28. leden.

 

 

 

First minute: Kanárské ostrovy (Fuerteventura) na 8 dní za 3070Kč (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!