O květnovém víkendu můžete díky levným letenkám vyrazit na výlet do Belgie, konkrétně do jejího hlavního města – Bruselu. Ten vám nabídne řadu architektonických památek, muzeí, ale i výborné čokoládovny. Ochutnat doporučujeme i belgické pivo. Naplánování celého víkendu vám ulehčí náš průvodce Bruselem zdarma. Tento tip je na individuální dovolenou, klasické zájezdy přes cestovní kanceláře najdete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Na krátkou cestu po Evropě není nezbytně nutné sjednávat si cestovní pojištění, pokud však chcete mít maximální jistotu, tak ho určitě doporučujeme vyřídit. Přehledné srovnání cestovních pojištění proto naleznete zde >>

 

Odlet je z Bratislavy, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Regiojet (Student Agency). Průvodce Bratislavou naleznete zde >>.

 

Před nákupem si jako vždy nezapomeňte spočítat všechny náklady, především za ubytování a cestu z/na letiště. Belgie obecně nepatří mezi levné destinace.

 

Hotely můžete rezervovat klasicky přes Booking. Levnější alternativou může být využití naší slevy na první ubytování na Airbnb a ubytovat se přes danou stránku.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde

 

Letenky Bratislava–Brusel–Bratislava na datum 17. až 19. května (pátek až neděle) rezervujte na stránkách Ryanair. Alternativně můžete koupit letenky zde u českého prodejce, cena je o trochu vyšší, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Pozrnost věnujte tomu, že letiště Charleroi sice nese název Brusel, ale od něj leží 60 kilometrů daleko. Do Bruselu se však pohodlně dostanete autobusem – jízdenku si kupte co nejdřív online, ušetříte, protože jejich cena se postupně zvedá.

 

Levné letenky Brusel
Levné letenky Brusel
Belgie z Bratislavy na víkend za 670 Kč (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!