O květnovém víkendu můžete díky levným letenkám vyrazit na výlet do Belgie, konkrétně do jejího hlavního města – Bruselu. Ten vám nabídne řadu architektonických památek, muzeí, ale i výborné čokoládovny. Ochutnat doporučujeme i belgické pivo. Naplánování celého víkendu vám ulehčí náš průvodce Bruselem zdarma. Tento tip je na individuální dovolenou, klasické zájezdy přes cestovní kanceláře najdete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Na krátkou cestu po Evropě není nezbytně nutné sjednávat si cestovní pojištění, pokud však chcete mít maximální jistotu, tak ho určitě doporučujeme vyřídit. Přehledné srovnání cestovních pojištění proto naleznete zde >>

 

Odlet je z Bratislavy, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Regiojet (Student Agency). Průvodce Bratislavou naleznete zde >>.

 

Před nákupem si jako vždy nezapomeňte spočítat všechny náklady, především za ubytování a cestu z/na letiště. Belgie obecně nepatří mezi levné destinace.

 

Hotely můžete rezervovat klasicky přes Booking. Levnější alternativou může být využití naší slevy na první ubytování na Airbnb a ubytovat se přes danou stránku.

 

 

Letenky Bratislava–Brusel–Bratislava na datum 17. až 19. května (pátek až neděle) rezervujte na stránkách Ryanair. Alternativně můžete koupit letenky zde u českého prodejce, cena je o trochu vyšší, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Pozrnost věnujte tomu, že letiště Charleroi sice nese název Brusel, ale od něj leží 60 kilometrů daleko. Do Bruselu se však pohodlně dostanete autobusem – jízdenku si kupte co nejdřív online, ušetříte, protože jejich cena se postupně zvedá.

 

Levné letenky Brusel
Levné letenky Brusel
Belgie z Bratislavy na víkend za 670 Kč (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!