Aktivity / Severní Amerika / Dominikánská republika / Návštěva Monkeylandu a Plantation Safari

Návštěva Monkeylandu a Plantation Safari

Návštěva Monkeylandu a Plantation Safari v Dominikánské republice

Zpestřete si pobyt v Dominikánské republice návštěvou organické plantáže a opičí rezervace. Vaší první zastávkou bude plantáž, kde se setkáte místními farmáři a poslechněte si jejich metody ekologického zemědělství, které praktikují při výrobě skořice, kakaa, kávy a vanilky. Ochutnáte výbornou dominikánskou kávu nebo horkou čokoládu a budete mít možnost pořídit výrobky z místní produkce. Následně nasednete zpět do džípu a s průvodcem se vydáte do dominikánské džungle, ve které se nachází rezervace pro opičky Monokeyland. Zde vás čeká prohlídka s průvodcem, v rámci které budete mít možnost pozorovat a nakrmit tyto přátelské tvory. Následně si prohlédnete zdejší botanickou zahradu a zamíříte zpátky k hotelu. V ceně je zahrnuta zpáteční doprava z hotelů v Bavaro a Punta Cana.

Zážitek můžete pořídit od 77 EUR na tomto odkazu. 

Letenky

Praha
Letiště Punta Cana

Doprava

z/na

Letiště Punta Cana se nachází ve východní části ostrova. Pokud do Dominikánské republiky přiletíte s cestovní kanceláří, bude vás přímo na letišti čekat zajištěný transfer. Transfer zajišťují také některá luxusnější ubytovací zařízení v rámci ceny ubytování.

  • Nejvýhodnější zájezdy do Dominikánské republiky najdete zde >

Transfer zajišťují také některá luxusnější ubytovací zařízení v rámci ceny ubytování. V případě, že se vás ani jedna z výše uvedených možností netýká, budete muset pro svou cestu z letiště využít tax, rozvoz nebo si pronajmout auto.

  • Cena za taxi závisí na délce trasy a pohybuje se v řádech desítek dolarů. Do centra Santo Dominga zaplatíte přibližně 40 USD. Nejpohodlnější možností je využít služby společnosti Gettransfer.
  • Nejlepší možností v poměru cena/ kvalita je doprava se společností Hoppa. Jízdenky je možné zarezervovat online a ceny začínají na částce 5 EUR.
  • V případě pronájmu auta si ho zamluvte dopředu na osvědčených stránkách Rentalcars.com. Více informací o pronájmu auta v Dominikánské republice se dozvíte níže v kapitole průvodce "Půjčení auta v Dominikánské republice".
  • Pokud upřednostňujete levnější variantu cestování před pohodlím, můžete z letiště jet taxíkem k cca 3 km vzdálené autobusové zastávce a odtud dále pokračovat veřejným autobusem.

Detailní informace nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Punta Cana.