Aktivity / Afrika / Tanzanie / Zanzibar / Šnorchlování a potápění na Zanzibaru

Šnorchlování a potápění na Zanzibaru

Nejlepší průvodce šnorchlováním a potápěním na Zanzibaru

Na co se můžete těšit

Čeká vás dovolená na exotickém Zanzibaru a rádi byste poznali zdejší podmořský život? Připravili jsme pro vás seznam nejlepších míst pro potápění, kde můžete obdivovat rozmanitý život Indického oceánu. Pokud za potápěním vyrážíte na Zanzibar cíleně, můžete exotickou dovolenou spojit s certifikovanými potápěčskými kurzy. Vyzkoušet můžete i výlety za pohodovým šnorchlováním. 

Nejlepší místa ke šnorchlování a potápění

Krásná podívaná vás čeká v okolí ostrova Mafia, které je chráněnou mořskou rezervací. Mafia's Marine Park byl první svého druhu v Tanzanii a najdete zde velké množství krásných korálových útesů i ohromujících mořských tvorů. Od října do února zde můžete pozorovat žraloky velrybí. Oblast je ideální pro potápěče všech úrovní. 

Pro potápěče všech pokročilostí je ideální i Mnemba Atoll, kde najdete mělké oblasti, ale i hluboké stěny. Oblast je ideální pro pozorování delfínů, želv a útesových žraloků.  

Mezi začátečníky je oblíbený útes Coral Mountain, který se nachází v hloubce 5 - 20 metrů. Pozorovat zde můžete nádherné korály a spoustu živočichů, od rejnoků, před chobotnice až po želvy. Pokročilí potápěči se mohou vydat za dobrodružstvím k útesu Mapinduzi, který klesá do 30 metrů a často se zde nachází silné proudy. Můžete zde pozorovat hejna kaniců, barakud i pyskounů. 

Zanzibar_diving (2).jpg

Kurz pro začátečníky 

Pokud jste potápění nikdy nezkoušeli, ale rádi byste, můžete se vydat na jednodenní kurz pro začátečníky. Ten se odehrává na severovýchodě ostrova v městečku Matemwe. Nejprve si osvojíte základní dovednosti potápění v bazénu a následně se vydáte ne otevřené moře. Se zkušeným PADI instruktorem uskutečníte dva ponory ve vodách Indického oceánu. V rámci programu vás čeká i obědová přestávka s lehkým občerstvením a čerstvým ovocem. 

Tento zážitek můžete rezervovat od 136 EUR na tomto odkazu.

Nejlepší potápěčská centra na Zanzibaru

Mezi nejlépe hodnocená potápěčská centra na ostrově se řadí Fun Divers Zanzibar, které najdete na severu ostrova. Centrum nabízí začátečnické kurzy, jednotlivé ponory i certifikované kurzy. V rámci vícedenních kurzů zde můžete absolvovat certifikaci PADI. 

Za potápěním se můžete vydat i do skvěle hodnoceného One Ocean Dive Centre na západní straně ostrova. V nabídce najdete začátečnické kurzy, výlety za šnorchlováním, vícedenní certifikované kurzy i jednotlivé ponory v různých lokalitách. 

Ceny a jak ušetřit

3-4 hodinový výlet pro začátečníkyOd 136 EUR
Vícedenní kurzyOd 460 EUR
Specializované kurzyOd 400 EUR

Ceny potápěčských kurzů se liší dle jejich pokročilosti, náročnosti a trvání. Potápění obecně nepatří mezi nejlevnější sporty a pokud takovýto kurz plánujete absolvovat, vyhraďte si na to příslušný rozpočet. Vícedenní kurzy pořídíte od částky 400 EUR, specializované kurzy startují na částce 250 EUR. K ceně je nutno připočíst i zapůjčení příslušného potápěčského vybavení. 

Šnorchlování 

Pokud se na potápění necítíte, ale rádi byste nahlédli do zdejšího podmořského života, můžete vyzkoušet nenáročné šnorchlování. Zanzibar obklopují průzračné vody, plné pestrobarevného podmořského života. Za šnorchlováním se můžete vydat po vlastní ose či v rámci organizovaného výletu ve skupině. Šnorchlování a pozorování delfínů zažijete v rámci čtyřhodinového výletu, který můžete pořídit od 50 EUR na tomto odkazu

Letenky

Praha
Letiště Zanzibar

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaDala Dala 505300 TZS / cca 3 Kč
Nejvýhodnější dopravaHotelový transferDle hotelu
Nejpohodlnější dopravaTaxiCca 250 Kč

Z mezinárodního letiště na Zanzibaru se můžete dostat do cílové destinace třemi způsoby – veřejným autobusem dalla–dalla, taxíkem či hotelovým transferem. Pokud máte zajištěný zájezd od cestovní kanceláře či jste na dopravě z letiště domluveni s ubytovacím zařízením, přijede pro vás hotelový transfer. Pokud však letíte bez cestovní kanceláře, budete muset využít taxislužby či veřejného autobusu.

Průvodce letištěm

Podrobné informace nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Zanzibar.