Aktivity / Afrika / Tanzanie / Zanzibar / Koupání na Zanzibaru

Koupání na Zanzibaru

Nejlepší místa ke koupání na ostrově Zanzibar

Na co se můžete těšit

Ostrov Zanzibar je celý lemován mnoha krásnými plážemi, které nabízejí relaxaci v neuvěřitelně bílém písku a koupání v průzračném moři. Pláže na Zanzibaru jsou často dokreslené malebnými vesničkami, tropickými rostlinami, luxusními resorty nebo některou z historických památek. Z velké záplavy pláží jsme vybrali pár těch nejzajímavějších.

Nejkrásnější pláže na Zanzibaru

Nungwi Beach

Vyhledávaná pláž, která leží 58 kilometrů od Zanzibar Town, patří mezi 100 nejkrásnějších pláží podle žebříčku CNN. Bílý písek lemují mangrovy spolu s palmami a největším lákadlem je želví záchranná stanice Mnarani. V zázemí pláže najdete restaurace, luxusní bary i krásné ubytování hned u moře. Místo je ideální pro šnorchlování, vodní lyžování i pro romantické projížďky na plachetnici při západu slunce. Jedná se o velmi oblíbenou lokalitu, takže je zde v sezóně stále živo.

Zanzibar_Nungwi

Kendwa Beach

O něco klidnější je pláž Kendwa, která se nachází necelých 5 kilometrů severně od Nungwi. Namísto zábavy a všudypřítomných člunů vás zde čekají rozevláté palmy a pěkné resorty na pobřeží. Také na této pláži si můžete zakoupit čerstvé kokosové ořechy na osvěžení, zhlédnout vystoupení Masajů nebo se zasnít během podvečerní plavby.Každý měsíc (s výjimkou deštivého dubna) se na zdejší pláži konají bujaré Full Moon party v prostranství hotelu Kendwa Rocks. Jeden den v měsíci se tady konají nezapomenutelné večírky plné živých kapel, tradičních tanců, ohnivých vystoupení a skvělého jídla i pití.

Zanzibar_Kendwa

Kiwengwa Beach

Na východní straně ostrova (cca 45 km od města Zanzibar) se nachází pláž jako stvořená pro rodiny s dětmi. Vstup do vody je velmi pozvolný, což vytváří skvělé zázemí pro brouzdání a pozorování mořského života. Dají se zde skvěle stavět hrady z písku, zahrát si plážový volejbal nebo se procházet podél pobřeží.

Kiwengwa

Paje Beach

Přibližně 50 kilometrů jihovýchodně od Zanzibaru leží vyhledávaná pláž Paje. Mezi nejlepší aktivity této pláže patří kitesurfing a šnorchlování (pod vodou žijí klauni i bodloci). Na pláži potkáte mnoho místních obyvatel, kteří tudy chodí na farmy s mořskými řasami nebo za svými stády. V okolí se nachází také několik rybářských vesnic, kde se můžete s rybáři domluvit, aby vás vzali s sebou na lov.

Marumbi

Když se vydáte z hlavního města napříč ostrovem, dojedete do střediska Marumbi. Tato oblast je ideální pro rodiny s malými dětmi. Je zde opravdu mělko, takže při odlivu musíte jít daleko, abyste si mohli zaplavat a příliv spíš jen rozvíří písek. Okolí pláže je velmi pěkné.

Letenky

Praha
Letiště Zanzibar

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaDala Dala 505300 TZS / cca 3 Kč
Nejvýhodnější dopravaHotelový transferDle hotelu
Nejpohodlnější dopravaTaxiCca 250 Kč

Z mezinárodního letiště na Zanzibaru se můžete dostat do cílové destinace třemi způsoby – veřejným autobusem dalla–dalla, taxíkem či hotelovým transferem. Pokud máte zajištěný zájezd od cestovní kanceláře či jste na dopravě z letiště domluveni s ubytovacím zařízením, přijede pro vás hotelový transfer. Pokud však letíte bez cestovní kanceláře, budete muset využít taxislužby či veřejného autobusu.

Průvodce letištěm

Podrobné informace nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Zanzibar.