Zajímavosti / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Rhodos / Město Rhodos / Archeologické muzeum Rhodos

Archeologické muzeum Rhodos

 Archeologické muzeum

Kromě boje proti Islámu působili křižácké výpravy i na poli rozvoje chirurgie a medicíny obecně. V 15. století zde proto vznikla středověká nemocnice zdobená sochami světců, mozaikami i katakombami. V současné době se v tamním špitálu nachází Archeologické muzeum, které kromě středověkého života na Rhodu mapuje i antické časy.

Archeologické muzeum Rhodos se nachází v centru města Rhodos a je jedním z nejvýznamnějších muzeí na ostrově. Muzeum bylo založeno v roce 1912 a sídlí v budově, která pochází ze středověku a kdysi sloužila jako nemocnice. Mezi exponáty je mnoho antických předmětů z Řecka a Říma, včetně soch, plastik, keramiky, mincí a dalších artefaktů. Má také sbírku z raně křesťanského období, včetně soch a relikviářů. Nejznámějším exponátem muzea je socha Afrodity z 2. století př. n. l., která je považována za jeden z nejlepších příkladů helénského sochařství. Muzeum má také cenné sbírky archeologických nálezů z období raného středověku a Osmanské říše.Kromě toho muzeum nabízí interaktivní exponáty a virtuální prezentace, které návštěvníkům umožňují dozvědět se více o archeologickém dědictví Rhodu a Řecka.

Letenky

Praha
Letiště Rhodos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus 2,6 EUR / cca 60 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Před příletovou halou letiště se nachází autobusové zastávka, od které v intervalech od 20 po 60 minut vyjíždějí autobusy do centra města. Jízda trvá cca 35 minut a vyjde na 2, 60 €, jízdenky se kupují v kiosku u zastávky.