Co takhle začít nový rok pohledem na polární záři, vykoupat se v horkých pramenech a spatřit dechberoucí vodopády? Právě teď můžete zakoupit u WizzAir letenky z Vídně na Island a zpět za fantastických 770 Kč. Cena platí s členstvím WDC, bez něj je to 1180 Kč, ale i tak se jedná o skvělou cenu. Tato země ohně a ledu, jak se Islandu přezdívá, nabízí nekonečné množství míst, která stojí za to vidět. Nebude tak problém zde strávit i delší čas. Letenky můžete koupit v termínu 1.1. – 18.1.2022, jistě se nebudete ani jeden den nudit. Užitečné rady k vaší cestě pak najdete v tomto itineráři. Tento tip je na individuální turistiku, veškeré zájezdy na Island s cestovní kanceláří naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Všichni cestující jsou povinni předložit při odletu a po příletu na Island negativní PCR-test. Neočkovaní cestující a ti, kteří neprodělali nemoc Covid 19 jsou při příletu do země povinni absolvovat další PCR-test, se kterým je spojena 5-6 denní karanténa. Ještě před odletem jsou cestující povinní vyplnit on-line formuláře. Aktuální podmínky pro vycestování doporučujeme sledovat na webu MZV.

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním, ale chcete jej vyzkoušet,  doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, které jsou na Islandu citelně vyšší, než jsme zvyklí, jako například letištní transfery, dopravu do Vídně, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pokud plánujete po Islandu cestovat, doporučujeme zapůjčit také vlastní automobil. 

Ubytování  na Islandu můžete zarezervovat přes stránky Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb

Letenky na trasu Vídeň–Reykjavík–Vídeň v termínu 1.1. – 18.1.2022 můžete zarezervovat na stránkách společnosti WizzAir. Letenky lze zakoupit také u českého prodejce, cena sice bude o něco vyšší kvůli jejich provizi, vy však získáte zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte tento web. 

Za polární září na Island z Vídně od 770 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!