Letenky jako vánoční dárek

Řešíte vánoční dárky na poslední chvíli? Z e-shopu už vám je do úterý nestihnout doručit, obchodní centra jsou zase nepříjemně přeplněná lidmi a jednotlivé obchody tak mnohdy připomínají spíše bitevní pole. Pokud v rodině máte nějakého cestovatele, můžete to vyřešit jednoduše z pohodlí domova. Poradíme vám, jak koupit letenky jako vánoční dárek, přidáme několik tipů na konkrétní letenky a jako bonus přihodíme pár nápadů, jak je možné zakoupené lístky zajímavě darovat.

Jak koupit letenky jako dárek k Vánocům

Z cest si obvykle odnášíme vzpomínky na celý život. Cestování je proto z tohoto pohledu jeden z největších darů, jaký můžete dát. Buďme ale upřímní také jeden z nejriskantnějších. Představte si to drama u stromečku, když s velkou parádou předáte poukaz na zakoupené letenky do Madridu… a zjistíte, že ten dotyčného ani v nejmenším neláká. Na co je dobré myslet před nákupem letenek jako vánočního dárku?

 

Pokud obdarovávaného opravdu dobře znáte nebo jsou aktuálně dostupné letenky za bezkonkurenční cenu, letenky klidně zakupte ihned a pod stromeček zabalte vytištěné potvrzení rezervace.

Pokud však obdarovávaného neznáte tak dokonale nebo plánujete koupit drahé letenky, může být lepší pod stromeček darovat pouze obecný poukaz a podrobnosti domluvit až po Vánocích.

U některých společností můžete pořídit i vouchery, výjimkou není ani Ryanair.

Pro rezervaci letenek ve většině případů nepotřebujete znát číslo občanky nebo pasu obdarovávaného. Tyto údaje stačí vyplnit až při check-inu.

Jak vybrat destinaci? V potaz berte zájmy obdarovávaného, roční období, ceny letenek i náročnost na celkové náklady.

Pokud jste vybrali exotickou destinaci, ohlídejte si, ať má obdarovaný platný pas, případně dostatek času na jeho vyřízení.

Plánujete kupovat pouze letenky nebo hodláte zajistit kompletní dovolenou včetně ubytování? Pokud pro vás platí první varianta, dejte si pozor na to, ať daného jedince nepošlete do drahé destinace, kde letenky obvykle představují pouze menší část nákladů. Jedná se například o Francii či Anglii.

Letenky vánoce

Tipy na konkrétní letenky

Letenky do 1 000 Kč

Alicante z Vídně

Odlet: Vídeň, Rakousko

Až na letiště vás dovezou některé autobusy Regiojet nebo Flixbus.

Přílet: Alicante, Španělsko

Cena: od 580 Kč, letenky naleznete zde >>

Termíny: odlet od ledna do října; nejlevnější termíny v lednu

Aerolinka: Ryanair

Alicante se pyšní vysokým počtem slunečných dnů v roce, i v lednu by vás tu tak mělo přivítat příjemné počasí ideální pro poznávání města. Ceny ubytování mimo sezónu nejsou vysoké. Alicante tedy bude ideálním dárkem pro milovníky španělské kultury, jídla a sluníčka. Peněženku kupujícího navíc nákup příliš nezruinuje.

Letenky můžete rezervovat zde v kalendáři termínů >>.

Alicante

Londýn z Brna

Odlet: Brno

Přílet: Londýn, Anglie

Cena: od 600 Kč, letenky naleznete zde >>

Termíny: odlet od ledna do října; nejlevnější termíny v lednu a únoru

Aerolinka: Ryanair

Londýn je naprostou klasikou, kterou neuděláte chybu téměř u nikoho. Pokud obdarovaný navíc bydlí poblíž Brna, může toto být ten pravý dárek. Pozor dejte jen na to, že ubytování je obvykle nákladnější a i na místě bývají vyšší výdaje.

Letenky můžete rezervovat zde v kalendáři termínů >>.

Pohled na Londýn

Budapešť z Prahy

Odlet: Praha

Přílet: Budapešť, Maďarsko

Cena: od 648 Kč, letenky naleznete zde >>

Termíny: odlet od ledna do října; nejlevnější termíny v lednu a únoru

Aerolinka: Ryanair

Budapešť je ideální pro všechny milovníky lázní, památek a dobrého jídla. Je zde navíc levněji než u nás, například na Airbnb seženete ubytování v centru skoro za hubičku. Příjemným faktem je i odlet z Prahy. Na pobyt je toto místo z našeho výběru levných letenek nejméně nákladné.

Letenky můžete rezervovat zde v kalendáři termínů >>.

Pohled na Budapešť

Letenky do 10 000 Kč

Gran Canaria z Vídně

Odlet: Vídeň, Rakousko

Až na letiště vás dovezou některé autobusy Regiojet nebo Flixbus.

Přílet: Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Cena: od 3 300 Kč, letenky naleznete zde >>

Termíny: nejlevnější termíny v březnu

Aerolinka: Ryanair

Gran Canaria je ideální pro všechny milovníky slunce a klasických dovolených u moře. Na Kanáry se můžete bez obav vydat i v zimě. Letenky jsou sice vyšší, ubytování i další náklady na místě už ale nejsou enormní.

Letenky můžete rezervovat zde v kalendáři termínů >>.

Pláž na Gran Canarii

Madeira z Prahy

Odlet: Praha

Přílet: Funchal, Madeira

Cena: od 3 790 Kč, letenky naleznete zde >>

Termíny: září až listopad

Aerolinka: TAP Portugal

Madeira nadchne každého aktivního cestovatele, kterého baví túry, dechberoucí výhledy a neposkvrněná příroda. Ubytování je hodně rozmanité, dá se sehnat i za velmi příznivou cenu. Náklady na místě už také nejsou vysoké. Příjemným faktem je i odlet z Prahy. Určitým negativem mohou být termíny až v září a říjnu, tzn. obdarovaný si na dárek docela počká. Zařadili jsme je sem pro ty, kteří rádi plánují nebo dovolenou musí hlásit dlouho dopředu. 

Letenky můžete rezervovat zde v kalendáři termínů >>.

Pohled na pobřeží Madeiry

Letenky nad 10 000 Kč

New York z Prahy

Odlet: Praha

Přílet: NY Newark, Spojené státy americké

Cena: od 10 390 Kč, letenky naleznete zde >>

Termíny: červen až říjen

Aerolinka: TAP Portugal

New York je snem mnoha lidí. Splnit jim ho můžete za parádní cenu s odletem z Prahy. Jen je třeba myslet na to, že Spojené státy patří mezi dražší destinace, letenky tak budou představovat pouze část nákladů. Potřebný je také pas a vízum. 

Letenky můžete rezervovat zde v kalendáři termínů >>.

Socha svobody, New York

Zanzibar z Mnichova

Odlet: Mnichov, Německo

Až na letiště vás dovezou některé autobusy Regiojet nebo Flixbus.

Přílet: Zanzibar

Cena: od 11 490 Kč, letenky naleznete zde >>

Termíny: březen

Aerolinka: KLM a Precisionair

Zanzibar je dokonalým exotickým rájem, který snadno splní představy o ideální dovolené. Poletíte s dobře hodnocenými aerolinkami, na místě jsou ceny příznivé. Letenky na Zanzibar tak budou ideálním dárkem pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou u moře v exotice.

Letenky můžete rezervovat zde v kalendáři termínů >>.

Pláž na Zanzibaru

Nápady, jak darovat letenky

Letenky máte vybrané a už si jen lámete hlavu s tím, jak je darovat?

 

Zabalte zvlášť nápovědy, které obdarovávaného dovedou k uhodnutí destinace, případně i termínu odletu. Začněte od těch nejtěžších, skončete u triviálních.

Vyhledejte si fotografii atrakce typické pro dané město/zemi. Pro Barcelonu to může být Sagrada Família, pro Benátky gondola. Pokud si rádi vyhrajete, v grafickém programu můžete k dané atrakci přidat i jedince, pro které jsou letenky určeny. Výsledek si vytiskněte a rozstříhejte. Obdarovávaný pak musí jednotlivé dílky složit dohromady jako puzzle.

Pokud na cestu posíláte starší rodiče nebo někoho, kdo za sebou nemá bohatou cestovatelskou historii, pravděpodobně mu naplánujete celý výlet. Jestli budete cestovat s ním, pod stromeček mu můžete darovat kompletní itirenář cesty, kde bude výlet rozepsaný den po dni.

Přikupte cestovní kufr (či cestovní tašku) a letenky ukryjte do jeho útrob.

Letenky a kufr jako dárek k Vánocům

Tipy na last minute dárky: velký přehled letenek!
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!