Levných víkendových letenek na konci března můžete využít k návštěvě Neapole. Ta samotná sice příliš nezaujme (až na levné nákupy), ale v jejím okolí se nachází Pompeje, krásné městečko Sorrento, nebo ostrov Capri. Inspirovat se můžete např. cestopisem naší čtenářky „NEAPOL-rozhodně ne vidět a zemřít„.  Nejlevněji vychází termín sobota – neděle (1320Kč), který ale díky brzkému nedělnímu odletu není příliš praktický a je to vyloženě na rychlou prohlídku Pompejí, nebo nákupy. Já tedy vybral o trochu dražší letenky na pátek – neděli. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Neapole přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Před nákupem si nezapomeňte dobře spočítat všechny náklady, zejména za ubytování a dopravu na místě. Pokud se ubytujete přímo v Neapoli tak za ubytování mnoho nedáte, ale i tak je třeba s tím počítat. Pokud chcete mít dobrou logistiku, najděte si ubytování hned u nádraží.

 

Zvýšenou pozornost věnujte tomu, že odlet je v neděli brzy ráno. V pátek po příletu bych si tak prošel Neapol a případně nakoupil. Druhý den bych hned ráno vyrazil do Pompejí a z nich do krásného městečka Sorrenta. Večer bych zamířil zpět do Neapole, odkud v neděli ráno odletíte zpět do Prahy. Výlet si samozřejmě můžete i prodloužit, já se snažil vejít do víkendu (řešili jsme to stejně). V případě varianty sobota – neděle bych si prošel jenom Neapol, navštívil obchody (oblečení je tam opravdu levné, holky byly unešené 🙂 )  a večer zašel na pizzu. Případně se dají stihnout Benátky a večer zajít na pizzu :).

 

K ubytování můžete využít Booking. Alternativně se můžete zaregistrovat se přes tento odkaz pro získání slevy 725Kč a následně se ubytovat přes AirBnb. Tuto slevu může využít každý ve skupině.

 

 

Letenky Praha – Neapol – Praha zarezervujte přímo na stránkách EasyJet.com na datum 29. – 31. březen. Alternativně můžete letenky koupit u českého prodejce, cena je vyšší o jejich provizi, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

 

Tip na dárek: Jarní Pompeje z Prahy na víkend za 1520Kč (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!