Thajsko na 18 dní za 10350Kč! (obě letenky + ubytování)

Thajsko na 18 dní za 10350Kč! (obě letenky + ubytování)

Nedávno zveřejněnou akci „výprodej letenek do JV Asie“ využijeme k ukázce levnocestovatelského výletu do Thajska, konkrétně Bangkoku. Ten vám umožní dobře prozkoumat sever Thajska, navštívit chrámy Angkor Vatu v nedaleké Kambodži, nebo poznat „město hříchu“ v podobě blízké Pattaye. Pokud vás láká jih Thajska, za několik stovek můžte přeletět do Phuketu, kde na okolních ostrovech naleznete krásné pláže, jak vystřižené z katalogů cestovních kanceláří. Datumů je celá řada, délku vašeho pobytu si tak snadno můžete přizpůsobit vašim potřebám a možnostem.

<

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet bude z Mnichova,  kam nejvýhodněji vychází přeprava vlastním automobilem (parkování můžete řešit přes Ikarus, nebo Pfifig). Alternativou jsou autobusy Student Agency (jezdí přímo na/z letiště) nebo Flixbus. Průvodce Mnichovem naleznete zde >>

Letenky Mnichov – Bangkok – Mnichov zakupte za 8490Kč << Kalendář termínů >>

Letenky do Thajska
Letenky do Thajska

V ceně je i odbavené zavazadlo do 30kg a jedinou podmíkou je kupovat letenky do páru, tedy dvě, čtyři, nebo 6 letenek. Reálně totiž stojí letenky 2x tolik, ale Oman Air má akci, kdy vám k jedné letence dá druhou zdarma.

Já pro názornost vybral kvalitní ubytování v Pattaye. Berte to čistě pro názornost toho, že ubytování je za pár korun a zařidte si cestu dle svých preferencí a představ. Pattaya je úžasná na noční život, ale pláž nijak nevyniká a celkově v ní strávit celou dobu pobytu, by byla velká škoda. Zamířit můžete na sever Thajska kde naleznete krásné chrámy a přírodu, do nedaleké Kambodži na prohlídku Angkor Vatu, nebo na jih Thajska. Přelety jsou velmi levné, často v rámci stokorun. Níže si jednotlivé možnosti podrobněji popíšeme, řekneme si něco o penězích, nutnosti očkování atd.

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích, tak bych očkování neřešil, riziko nebude vyšší, jak v ČR.

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů.

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Výborná a levná je např. Mekong whisky (jsou dva druhy, kupujte tu levnější, je mnohem lepší). Motorku si půjčíte za 50-100Kč za den.

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

Počasí v Thajsku

Hodně lidí řeší počasí v Thajsku. Já osobně bych ho neřešil :). Každý kdo vám bude s jistotou tvrdit, že bude takhle a takhle, tak vůbec nemá ponětí o čem mluví, protože počasí je posunuté a je to do značné míry nepředvídatelné. Ano, střídá se zde období sucha a období deštů, ale liší se to dle oblasti a i v období deštů neprší stále.

Navíc tu hraje roli jedna důležitá věc a tou je masová turistika v Thajsku. V plné sezoně jsou ty nejkrásnější pláže v obklopení turistů a zážitek je tak dosti pokažený. Mimo sezonu jich je několikanásobně méně a i ceny jsou ještě příznivější.

Takže bych to neřešil a když by se spustil déšt, šel bych do plážového baru, nebo si přečíst knížku. Pokud by to podle předpovědi vypadalo na více, než jen krátkou přehánku, tak bych se přesunul o kousek dále, kde bude svítit sluníčko.

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

Kam v Thajsku zamířit?

Mohu doporučit jen to, co jsem sám projel a určitě je to mnohem více, co stojí za návtěvu. Pokud někdo ze čtenářů bude mít další postřehy, rád je do článku doplním. Pro názornost rozdělím Thajsko do tří částí, které jsou od sebe poměrně vzdálené a je tak nutno počítat bud s nočním přesunem, nebo krátkým přeletem (ceny jsou ale velmi levné a letadla kvalitní).

Sever Thajska

Z vlastní zkušenosti mohu velmi doporučit k návštěvě krásné chrámy v Chiang Mai a Chiang Rai. Noční lístek na vlak do Chiang Mai vás vyjde na 600 – 800 bathů, za letenku dáte zhruba o 1/3 více. Létání se nebojte, jde o nová letadla a profesionální služby. V Chaing Mai najdete spoustu cestovek, které nabízí treky do džungle s návštěvou horských kmenů, plavbou po voru, nebo jízdu po slonovi.

chiang mai
chiang mai
chiang mai
Chiang Rai

 
Střed Thajska
 
V Bangkoku určitě stojí za návštěvu chrám Wat Yai Chai ze 14. století, nebo Wat Pra Mongkol Bopitr, ve kterém uvidíte jednu z největších bronzových plastik Buddhy v Thajsku. Po prohlídce Bangkoku se můžete vydat třeba do nedaleké Ayutthayi, které drívě bývalo hlavním městem. Při jízdě taxi vždy trvejte na zapnutí taxametru. Taxíky jsou zde totiž velmi levné a snaží se to „dohnat“ na smluvní dopravě :). Ještě levnější alternativou je užití Uberu, je to rychlé, snadné a ještě o pár korun levnější. Já to využíval neustále hlavně kvůli tomu, že mě nebaví se dohadovat s taxíkaři. Doprava v Bangkoku je často zasekaná, počítejte tedy s tím, že i krátký přesun bude časově náročný a neberte si ubytování někde daleko. Já se ženou jsme se ubytovali zde a mohu to jen doporučit. Pěkný hotel s velmi dobrou dopravní dostupností. Při rezervaci uplatněte tuto naší 500Kč slevu >>
 
 
Nedaleko Bangkoku leží „město hříchu“, Pattaya. Autobusy z Bangkoku sem jezdí velice často (tuším co půl hodiny) a stojí kolem 100Kč. V Pattayi vás autobus na kraj města a následně přesednete do sdílených taxi, které vás za cca 35Kč dovezou až přímo před hotel. Celé město je velmi bezpečné, ale stejně si pro jistotu větší hotovost nechávejte na pokoji v trezoru.

Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale samozřejmě to není podmínkou. Je zde i plno „normálních“ klubů, všude se nabízejí levné masáže, kurzy vaření a další atrakce. Má zvláštní atmosféru nekončící párty, která se musí zažít na vlastní kůži. Co se alkoholu týká, třetinka v plechovce stojí kolem 50 bathů (zhruba 35Kč), dle značky a prodejny. Nejvíce se tak vyplatí místní pálenky, které nejsou vůbec špatné a hlavně bezkocovinové :).

Pláž zde ale není moc hezká a tak se toto město dá doporučit jen milovníkům nočního života, nebo krásy Thajek :). Chci na Levnocestování nabízet tipy pro všechny, at už rodiny s dětmi, dobrodruhy, nebo i lidi lačnící po nočním životě :).

 
Bangkok
Pattaya

Jih Thajska

Jih Thajska nabízí ty nejkrásnější pláže tak, jak je znáte z plakátů a obálek cestovních kanceláří. Vlastně v reálu ještě mnohem hezčích. Konkrétní ostrovy jsou na volbě každého a jeho prefrencích. Krásné je např. Phi Phi, mě osobně se ale nejvíc líbila Lanta, protože mám rád „pláž jen pro sebe“ a miliony turistů příliš nemusím. Asi nejrozumnější je si ostrovy projet, na výběr bývá levné ferry, nebo dražší a rychlejší speedboat. Ferry je v pohodě :). Jízdní řády naleznete např. zde, ale společností bude určitě více.

Krom toho je tu celá řada cestovek, které nabízí různé objíždění ostrovů, šnorchlování, sledování západu slunce atd. Nabídka je ohromná, když budete chtít romantiku při západu slunce na lodičce se slonem za doprovodu opičí filharmonie, tak to někdo sežene :).

Na jih Thajska se dostanete bud nočním spojem, nebo přeletem (nás vyšel na cca 500Kč/osobu).
 
 
 
Ostrovy u Phuketu
Ostrovy u Phuketu
Koh Lanta
Koh Lanta
Pořád ještě Koh Lanta :)
JIžní Thajsko
JIžní Thajsko
Jižní Thajsko
 
 
 
 
Na dovolenou bych si zarezervoval alespon 2 týdny, stihnout se to dá. Pokud budete mít jen jeden týden, volil bych Bangkok a jih Thajska.
 
 
Pro dnešní tip jsem pro názornost vybral Pattayu, konkrétně Momento Apartment Residence za 3775Kč/2 osoby/pobyt. Je dobře hodnocen a dobře umístěn. Ale jak už jsem zmínil, berte to čistě pro názornost a vyberte si z Thajsku oblast dle svých preferencí.