V severoitalské Veroně naleznete slavný Juliin balkón, který se stal slavným díky Shakespearově hře Romeo a Julie. Ale není to jediný důvod, proč toto město navštívit :). Je plné památek jako je Dóm, nebo románský kostel San Zeno Maggiore. Zvážit můžete i návštěvu nedalekých Benátek, nebo si udělat trojúhelník Verona – Benátky – Florencie. Při včasném nákupu je cena jízdenek mezi městy shodně 9,9€ a můžete tak navštívit všechna tato města za pár korun. Jen je v tom případě prodloužený víkend asi málo a zvážil bych delší pobyt. Veronu a Benátky ale zvládnete pohodlně.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet je z dobře dostupného Norimberka, kam se dostanete nejlépe se společností Flixbus, případně automobilem.

 

Před zakoupením čehokoliv si nezapomeňte propočítat všechny náklady (cesta od/k letišti, doprava na místě, případné vstupy a hlavně ubytování, které v těchto krásných městech nepatří k nejlevnějším). Ušetřit můžete tím, že pojedete ve 3 nebo 4 a každý využijete na jednu noc kupon na slevu 725Kč. Vztahuje se na ubytování dražší jak 1900Kč a reálně tak za něj zaplatíte kolem 1300Kč/tedy 330Kč ve 4 lidech, 430 ve třech.

 

 

Letenky zakupujte přímo u dopravce Ryanair.com za necelých 16€, tedy cca 415Kč. Já vybral datum 12. – 15. října, ale je jich k dispozici více i v prodloužených víkendech a stačí posunout kalendář.

 

Letenky do Verony
Letenky do Verony

 

Za nejnižší cenu máte v ceně jen příruční zavazadlo, které vám bude stačit bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Všechny hotely na tento datum, naleznete zde >>

 

Pokud se rozhodnete projet všechna 3 města, jízdenky nakupte co nejdříve po letenkách. Ceny začínají na 9,9€, ale postupně stoupají. Pokud budete volit trasu Verona – Benátky – Florencie – Verona a budete mít čas, můžete zvážit ještě cestu vlakem do Pisy. Je to takový výlet na dopoledne, ale za těch 9€ co stojí vlak v jednom směru, to myslím stojí.

 

 

Po stopách Romea a Julie aneb Verona na prodloužený víkend za 415Kč! (s možností Benátek a Florencie)

1 komentář u „Po stopách Romea a Julie aneb Verona na prodloužený víkend za 415Kč! (s možností Benátek a Florencie)

 • 2.11.2017 (12:02)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,

  chtěl bych se zeptat kde si mám zakoupit jízdenku do Verony z Benátek a zpět?
  Mám koupené letenky na pátek do Benátek a v neděli bych ráno chtěl jet do Verony a v pondělí den primo na letiště Marco Polo a do ČR. Dá se to vše pohodlně stihnout? Myslím Dva dny benátky, jeden Verona.

  Děkuji.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!