Pokud hledáte neobvyklý tip na prodloužený víkend, mohly by vás zaujmout levné letenky z Berlína do Temešváru a zpět za  9,9€, tedy cca 260Kč (cena je za let tam i zpět a zahrnuje všechny poplatky). S jízdenkou Praha – Berlín Praha se pak při včasném nákupu dá dostat u Eurolines na 700Kč. Na místě si půjčte auto (900Kč/4 dny) a můžete zamířit do města Sighisoara, kde se v roce 1431 Vlad Tepeš narodil. Je zapsáno v UNESCO a za návštěvu jistě stojí. Další den pak můžete zamířit na hrad Bran. Výhodu jsou i nízké ceny za ubytování, kdy se i s kvalitním hotelem vejdete do 500Kč na noc.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Nezapomeňte si jako vždy spočítat všechny náklady, tedy ubytování, pronájem auta, benzín atd. Nejde o velké částky, ale stejně je třeba s tím v kalkulaci počítat. Ubytování berte při cestě, nebo si ho rezervujte na přes Booking.com. Auto si půjčte např. přes Rentalcars.com.

 

Před nákupem vemte v potaz to, že od letiště k rodišti Vlada, je to 4,5 hodiny cesty autem. Odlet je ve středu a návrat v neděli, času máte tedy dostatek a není problém si prohlédnout i další zajímavá místa Rumunska. Ale raději na to upozorňuji.

 

 

Letenky Berlín – Timisoara – Berlín zakupte např. na datum 8. – 12. listopadu přímo na Ryanair.com. K dispozici je ale více termínů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po stopách hraběte Drákuly na prodloužený víkend za 260Kč! (letenky do Rumunska i zpět, včetně poplatků)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!