Akčních letenek z Prahy na Srí Lanku s 30% slevou využijeme k dalšímu levnocestovatelskému tipu. Ten už jsem sice na Levnocestování včera publikoval, ale vzhledem k nižší ceně letenek, bude rozumné si ho zopakovat. Letenky z Prahy na Srí Lanku a zpět za 9388Kč se na tomto webu totiž ještě neobjevily a pokud vám vyhovují termíny, s nákupem neváhejte. Pro názornost jsem zvolil velmi dobře hodnocené ubytování přímo u pláže s dobrou dostupností vlakem (je to nejpohodlnější spojení z Colomba, kam přiletíte) ale zvažte i variantu, kdy si Srí Lanku procestujete a ubytování budete brát po cestě. Srí Lanka je úžasná a vážně za to stojí.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou rozhodně nepodceňte pojištění, pokud by se vám nedejbože něco stalo, tak se nedoplatíte. A co hůř, kvalita léčby může být přímo úměrná vaší pojistce, nebo financím. Ceny začínají na 9Kč za den a online srovnání cestovního pojištění naleznete zde >>

 

Letenky Praha – Colombo – Praha za 9388Kč zarezervujte přímo na webu FlyDubai. Alternativně je můžete též zakoupit za 11390Kč přes Pelikána zde << Kalendář termínů >>

 

Já pro názornost vybral datum 30.11. – 13.12.

 

male

 

 

K ceně je nutno připočítat 3% poplatek za platbu kartou.

 

V ceně sice máte odbaven zavazadlo do 20kg, ale doporučoval bych jet jenom s příručním a poslat ho odbaveně (kvůli tekutinám). Kufr vás bude jenom zdržovat a nemá smysl. Určitě nezapomente slivovičku, pomůže vypálit červa, ošetřit oděrky i sbližovat národy :). Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Vstup na Srí Lanku

Elektronicky se zaregistrujte na www.eta.gov.lk. Poplatek za vstup je 30 dolarů.

 

Očkování na Srí Lanku

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, do jaké země jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus.  Pokud jedete do Srí Lanku, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích, tak bych očkování neřešil, riziko nebude vyšší, jak v ČR. Vždy jezte jen tam, kde je plno. Jídlo tam bude chutnější, čerstvější a kdyby jim zákazníci umírali, tak bych jim tam tolik nebylo :).

 

Peníze a ceny

Na Srí Lance se platí Srí Lanskou rupií, 100 rupií je zhruba 17Kč. V praxi je stačí ceny dělit 5 a trochu ubrat, dělit 6 by bylo zbytečně náročnější. Ubytujete se od 1500-2500 rupií (čisté guesthousy), jídlo u místních stojí obvykle od 20 do 50Kč. Pivko je drahé, připravte si 200 – 300 rupií. Nebojte se smlouvat, zvlášt tuktukáři si kolikrát řeknou o cenu vyšší, než kdyby vám chtěli tuktuk prodat.

 

 

Bezpečnost na Srí Lance

Naprosto bezpečná země, když vás někdo okrade, tak to bude s úsměvem na tváři (obvykle tuktukář). Proto si vždy domluvte cenu a kdyby se na hlavu stavěl, nic mu nedávejte. Mají ve zvyku cenu navýšit i přesto, že se jasně domluvíte a 100x to během cesty zopakujete. Nic mu neplaťte nad domluvu, ono s vámi stejně mnoho nenadělá.

 

 

Počasí na Srí Lance

Aktuální počasí a jeho předpověd naleznete zde. Berte do úvahy, že v jednotlivých částech ostrova se počasí liší a to dosti výrazně. O prázdninách počítejte s počasím horším než v top sezoně, ale pokud stejně jindy na dovolenou nemůžete, netrapte se tím. Výhodou je zase nižší koncentrace turistů a lepší ceny.

 

 

 

Vřele doporučuji si Srí Lanku projet. My jsme zvolili variantu cesty „na vlastní pěst“, kdy cestujete veřejnou dopravou, která je až neuvěřitelně levná (cca 100Km za 10Kč). Odpovídá tomu ale i kvalita, kdy často nevíte, kde končí vaše tělo a začíná soused :). Rovněž se vám snadno stane, že jste ve vlaku jediný bílý, což je vskutku zajímavý pocit. Zvlášt na severu je turistů málo a třeba nám se stalo, že jsme několik dní žádného nepotkali. Toto cestování není pro každého, nám se to moc líbilo, protože máme rádi zemi takovou jaká je a ne v co ji proměnil masový turismus. Doporučil bych to lidem co si s pohodlím moc hlavu nelámou, jen tak je něco nerozhodí a naturální zážitky jsou pro ně víc, jak turistická „vyžehlenost“. Nedoporučoval bych to lidem starším, zcela bez jazykových schopností, nebo s menšími dětmi. Dá se to jistě zvládnout pokud máte dostatek odhodlání, ale nemohu to obecně doporučit. Skvěle vám může pomoci tento cestopis od Mirase nebo tento od naší čtenářky. Sledovat můžete i blog mé úžasné ženy o cestě kolem světa na levnocestuj.cz :). S rozpočtem se dá pohodlně vejít do 500Kč/osoba/den (tedy tisícovka na pár na vstupy, jídlo a skromné, ale čisté ubytování).

 

 

Hotely bereme bud přes Booking nebo na místě. Obojí se vyplatí více večer, kdy ceny neobsazených kapacit klesají. Guesthousů je všude plno, nemusíte se bát, že byste neměli kde spát. Nejrozumnější přístup je vybrat Guesthouse/hotel v blízkosti, na Bookingu omrknout hodnocení a pak jít na místo usmlouvat cenu. Hodnocení nepodcenujte, 50kč rozdílu v ceně může znamenat, že v posteli budete mít mraveniště a pod postelí šváby. Na přespání toho mnoho není potřeba, ale čistota ano.

 

Druhou variantou je najmout si řidiče, který vás bude vozit po ostrově a vždy někde přespíte. Co jsem slyšel, ceny začínají na 50 dolarech denně, ale nemám osobní zkušenost.

 

 

Třetí variantou, vhodnou zejména pro neanglicky mluvící, je využití srilanka-levne.cz, kde češka organizuje expedice po Srí Lance, spojené s dny odpočinku na pláži. Poměrně ideální pro rodiny s dětmi. Je s nimi dobrá domluva a pokud by se sešlo více zájemců na určitý datum, paní by pravěpodobně zařídila expedici čistě pro ně. Moji recenzi na ně si můžete přečíst zde >>

 

 

Čtvrtou variantou,je přiletět a zvolit čistě „plážovou oblast“. Tou je především jih ostrova, nabízející ty nejkrásnější pláže. Musím říct, že jak mě pláže příliš nelákají, tak ty na Srí Lance jsou nádherné. Opravdu tu naleznete to, co znáte z plakátů. Zde je např. pláž v Tangalle (focenou mnou na kompakt, omluvte tedy kvalitu).

 

sri lanka2

 

 

Já pro dnešní tip zvolil ubytování v White Surfing Beach Resort, které je dobře hodnoceno a má vynikající polohu hned u krásné pláže (cca 20 metrů, na moře koukáte hned z pokoje). Ubytování nemusíte brát hned, pečlivě si rozmyslete plán cesty a klidě ho vemte až na místě. Ono se vám stejně asi podaří usmlouvat lepší cenu, zvlášt při delším pobytu.

 

Všechny hotely v názorné datum, naleznete zde >>

 

 

Srí Lanka z Prahy na 13 dní v TOP sezóně vč. snídaně za 11790Kč!

10 komentářů u „Srí Lanka z Prahy na 13 dní v TOP sezóně vč. snídaně za 11790Kč!

  • 24.8.2016 (19:26)
   Trvalý odkaz

   Částečně ano. Akce platí pro lety mezi 25. zářím a 15. prosincem 2016.

   Reagovat
 • 25.8.2016 (21:06)
  Trvalý odkaz

  PROSÍM O BLIŽŠÍ INFORMACE. MÁM ZÁJEM TELEFÓN 603 72 22 03 DĚKUJI

  Reagovat
  • 26.8.2016 (10:07)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, infomace jsou v článku uvedeny. Levnocestování není cestovka, pokud jde o tip na individuální dovolenou, tak si vše zařizujete individuálně.

   Reagovat
 • 25.8.2016 (21:12)
  Trvalý odkaz

  MÁM ZÁJEM POTŘEBUJÍ VĚDĚT JAK JE TO S TRANSFERY A UBYTOVÁNÍ. A MOŽNO STRAVY. DĚKUJI . KDY JE NEJ POČASÍ A SEZÓNA.

  Reagovat
  • 26.8.2016 (10:08)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   to je jednoduché, jaké si to uděláte, takové to budete mít :). Nejlepší počasí je prosinec – březen. Jídlo seženete všude za pár korun.

   Reagovat
 • 26.8.2016 (14:54)
  Trvalý odkaz

  Dobry den, u takto levných letů se v podrobnostech pise -No checked baggage allowance included, tudiž se nepočita 20 kg zavazadlo v ceně ne ? to je za příplatek tudiž vysledná cena se zavadlem je o nekolik tisic vyšši ? pak u letenky je napsane 20 kg checked baggage1 x Free což je tedy zvlastni jak to tedy je ? dekuji za info

  Reagovat
  • 26.8.2016 (18:11)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   ted si nejsem jist, zda vám správně rozumím. Ale tento let je s odbaveným zavazadlem do 20kg v ceně na 100%, sám jsem na Srí Lanku s FlyDubai letěl a odbavené zavazadlo jsem měl. I když vezlo jen slivovici :).

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!