K levné dovolené na Srí Lance z Prahy, můžete využít akčních letenek společnosti FlyDubai. Pokud si chcete Srí Lanku projet, doporučoval bych vám minimálně dva, lépe pak tři týdny. Zauvažovat můžete i nad návštěvou Malediv, které jsou ze Srí Lanky velmi dobře dostupné (necelá hodina letu, letenky se dají sehnat i kolem 1500Kč v jednom směru). Tento tip je na individuální turistiku, pokud preferujete dovolenou přes cestovní kancelář, tak všechny zájezdy na Srí Lanku naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, všechna ošetření jinak zaplatíte z vlastní kapsy a to velmi draze. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Termínů je celá řada a můžete si tak do značné míry určit datum i délku vaší dovolené. Pokud budete cestovat, počítejte s částkou za přespání zhruba 500Kč/2 osoby/noc (dá se levněji i dráž, beru to dle sebe – čisté, pohodlné místo na přespání bez breberek). S jídlem se pohodlně vejdete do 100Kč na den (při stravování u místních, v restauracích pro cizince jsou ceny vyšší). Náš rozpočet byl 1000Kč/den/2 lidi, lehce jsme ho přesáhli zejména díky alkoholu, který je na místě drahý a určitě tak doporučuji domácí slivovičku na cestu :). S nákupem letenek bych dlouho neotálel.

 

Zvýšenou pozornost věnujte i tomu, že FlyDubai je low cost aerolinka, z Dubaje do Colomba letíte bez občerstvení a místa na nohy je poměrně málo. Ale dá se to zvládnou, sám mám bez pár centimetrů dva metry a přežil jsem to již několikrát :). Zvolit si můžete let s krátkým nebo delším přestupem v Dubaji, já bych vám doporučoval se zdržet a Dubaj si alespon trochu projít, stojí to za to. Nic k tomu nepotřebujete, po příletu si pouze vystojíte frontu na razítko a můžete letiště opustit (počítejte s tím, že úředníci nikam moc nespěchají a ve frontě tak strávíte 15-30 minut).

 

 

Leteny u českého prodejce můžete koupit zde, v kalendáři termínů. Cena je vyšší o jejich provizi, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte i tento web. Levnější je pak nakoupit letenky přímo na webu dopravce FlyDubai. Nejdříve se zaregistrujte vpravo nahoře pro získání slevy a následně leteky zakupte. Na webu je pro přihlášení cena cca 10700Kč, ale je třeba počítat ještě s poplatkem za platbu kartou 3% a celkově se tak dostaneme na částku zhruba 11090Kč. Asi nejpohodlnější je vybrat termín na Pelikánu a pak zakoupit na Flydubai.

 

Levné letneky na Srí Lanku
Levné letneky na Srí Lanku

 

 

 

 

Srí Lanka z Prahy za 11090Kč (letenky tam i zpět, včetně všech poplatků)

2 komentáře u „Srí Lanka z Prahy za 11090Kč (letenky tam i zpět, včetně všech poplatků)

 • 16.5.2018 (17:24)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,
  FZ létá bez občerstvení už komplet. Tzn. i PRG-DXB.

  Reagovat
  • 18.5.2018 (16:38)
   Trvalý odkaz

   Ahoj,

   díky za informaci, to jsem nevěděl. Když jsem letěl s FZ naposled, tak do Dubaje jsme ještě občerstvení měli. Ale je fakt, že už je to nějaký ten pátek.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!