Skotsko (Edinburgh) z Prahy o letních prázdninách za 1018 Kč! (letenky tam i zpět)

Skotsko (Edinburgh) z Prahy o letních prázdninách za 1018 Kč! (letenky tam i zpět)

Pokud vás spíše než moře láká historie, o letních prázdninách můžete zamířit do skotského Edinburghu. Zpáteční letenky s odletem z Prahy nyní u aerolinky Ryanair pořídíte za 1 018 Kč. Na místě strávíte týden, budete tak mít dostatek času na prohlídku všech pamětihodností, výlet do okolí města i návštěvu tradičních hospod. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Ve Skotsku bylo pozitivně testováno zhruba 14 000 osob. Aktuálně platí, že Spojené království od 8. června zavádí povinnou karanténu po příjezdu. Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

<

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenost nebo hledáte další rady, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

Před cestou doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Přehledné srovnání dostupných možností naleznete zde >>.

Odlet je z výborně dostupné Prahy. I přesto před nákupem letenek raději odhadněte celkové náklady na cestu. Nezapomeňte na výše zmíněné pojištění, dopravu z/na letiště, ubytování a stravování. Skotsko obecně nepatří mezi ty nejlevnější destinace, je třeba s tím počítat. Ušetřit můžete nákupy ve velkých supermarketech. Pokud se budete chtít podívat za hranice Edinburghu, auto si zamluvte předem přes ověřený web RentalCars.

Ubytování na daný termín vyhledávejte na Bookingu. Ještě o něco příznivější ceny pak můžete najít na webu Airbnb, využijte tuto naši slevu na vaše první ubytování. Vzhledem k aktuální situaci rezervujte ubytování s možností bezplatného storna, případně s rezervací ještě počkejte.

Letenky na trase Praha–Edinburgh–Praha na termín 22. až 29. července rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky můžetezakoupit i učeského prodejce – bude to sice o pár korun dražší, ale celý nákup proběhne v češtině, získáte zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte provoz tohoto webu.

Levné letenky z Prahy do Edinburghu