V tomto tipu vás pozveme do „Karibiku Středomoří“, jak se často Sardinii přezdívá. Na tento italský ostrov se můžete vypravit s leteckým dopravcem Ryanair a to v mnoha říjnových termínech. My jsme vybrali celý týden od 7.10. do 14.10. 2021 a zpáteční letenky z Bratislavy nás vyšly na skvělých 520 Kč. Počasí v říjnu bývá vhodné nejen na odpočinek u moře, ale především na poznávání přírodních a historických skvostů, kterých je na Sardinii nespočet. Před cestou nezapomeňte navštívit našeho online průvodce ostrovem, ve kterém naleznete spoustu tipů a zajímavých míst. Pokud dáváte přednost organizované turistice, přehled dostupných zájezdů s podporou cestovní kanceláře najdete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Každý cestující musí před vstupem do Itálie vyplnit online formulář.  Cestující se musí prokázat potvrzením o negativním  PCR testu nebo antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo certifikátem o úplném očkování (od poslední dávky muselo uběhnout 14 dní) nebo potvrzením o prodělání onemocnění Covid-19 v uplynulých 6 měsících. 

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním,  ale chcete jej vyzkoušet, sepsali jsme pro vás tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například dopravu do Bratislavy, letištní transfery na Sardinii, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Máte-li v plánu cestování po ostrově, doporučujeme  zapůjčit také vlastní automobil. 

Hotely na Sardinii můžete zarezervovat přes stránky  Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb.

Letenky na trase Bratislava –Alghero – Bratislava, například v termínu 7.10. – 14.10. 2021, můžete zakoupit na stránkách letecké společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u ověřeného českého prodejce, kde bude sice cena o malinko vyšší, ale celý nákup proběhne v češtině a několika korunami podpoříte i tento web. 

Sardínie z Bratislavy za 520 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!