Udělejte si výlet do Říma a prožijte tam romantického Valentýna. Zpáteční letenky s odletem z Bratislavy aktuálně zakoupíte v přepočtu za zhruba 690 Kč s tím, že na cestu se vydáte ve čtvrtek 13. února odpoledne, návrat je plánován na sobotu 15. února. Na místě tak strávíte celého Valentýna, kterého tak můžete oslavit romantickou večeří i procházkou po městě. Tzv. Věčné město vám nabídne celou řadu možností, co vidět. Pro inspiraci nahlédněte do našeho průvodce po Římě. Pokud se do hlavního města Itálie chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě sice není vysloveně nutností, jeho vyřízením však nic nezkazíte. Pokud by se vám něco stalo, s pojištěním budete mít jistotu, že za lékařské ošetření nebudete muset skutečně nic platit. Přehledné srovnání dostupných pojištění proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, kam se pohodlně dostanete přímým vlakem ČD i RegioJet nebo několika autobusovými spoji. Na letiště se pak snadno dopravíte pomocí MHD. Podrobnosti k cestě na letiště najdete zde >>.

 

Před koupí letenek jako už klasicky nezapomeňte provést odhad nákladů na celou cestu. Započítejte výše zmíněné pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Ciampino vzdálené necelých 20 km od centra Říma. Pro dopravu z letiště využijte přímé autobusy či o něco levnější (ale časově náročnější) kombinaci bus+metro.

 

Ubytování vyhledávejte na stránkách Booking. Cenově výhodné nabídky seženete v oblasti kolem nádraží Roma Termini. Případně se nabízí i bydlení v úplném centru Říma, je to sice dražší, ale nezapomenutelný zážitek. Alternativou k Bookingu je web Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte slevu na svůj první pobyt.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Bratislava–Řím–Bratislava v termínu 13. až 15. února (čtvrtek až sobota) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte i tento web.

 

Letenky Řím
Letenky Řím
Řím z Bratislavy na Valentýna za 690 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!