Udělejte si výlet do Říma a prožijte tam romantického Valentýna. Zpáteční letenky s odletem z Bratislavy aktuálně zakoupíte v přepočtu za zhruba 690 Kč s tím, že na cestu se vydáte ve čtvrtek 13. února odpoledne, návrat je plánován na sobotu 15. února. Na místě tak strávíte celého Valentýna, kterého tak můžete oslavit romantickou večeří i procházkou po městě. Tzv. Věčné město vám nabídne celou řadu možností, co vidět. Pro inspiraci nahlédněte do našeho průvodce po Římě. Pokud se do hlavního města Itálie chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě sice není vysloveně nutností, jeho vyřízením však nic nezkazíte. Pokud by se vám něco stalo, s pojištěním budete mít jistotu, že za lékařské ošetření nebudete muset skutečně nic platit. Přehledné srovnání dostupných pojištění proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, kam se pohodlně dostanete přímým vlakem ČD i RegioJet nebo několika autobusovými spoji. Na letiště se pak snadno dopravíte pomocí MHD. Podrobnosti k cestě na letiště najdete zde >>.

 

Před koupí letenek jako už klasicky nezapomeňte provést odhad nákladů na celou cestu. Započítejte výše zmíněné pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Ciampino vzdálené necelých 20 km od centra Říma. Pro dopravu z letiště využijte přímé autobusy či o něco levnější (ale časově náročnější) kombinaci bus+metro.

 

Ubytování vyhledávejte na stránkách Booking. Cenově výhodné nabídky seženete v oblasti kolem nádraží Roma Termini. Případně se nabízí i bydlení v úplném centru Říma, je to sice dražší, ale nezapomenutelný zážitek. Alternativou k Bookingu je web Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte slevu na svůj první pobyt.

 

 

Letenky na trase Bratislava–Řím–Bratislava v termínu 13. až 15. února (čtvrtek až sobota) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte i tento web.

 

Letenky Řím
Letenky Řím
Řím z Bratislavy na Valentýna za 690 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!