O srpnovém víkendu podnikněte výlet do hlavního města Itálie! Budete mít tu výhodu, že se v ulicích nebudete mačkat se stovkami turistů, ale památky si užijete v mnohem komornější atmosféře. Zpáteční letenky s odletem z Prahy aktuálně pořídíte za 1 300 Kč s tím, že na cestu se vydáte v pátek ráno, návrat je plánován na nedělní ráno. Půjde tak o rychlý výlet, kdy budete mít čas na návštěvu těch nejvýznamnějších míst. Pro inspiraci nahlédněte do našeho průvodce Římem. Pokud se do hlavního města Itálie chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku všech zájezdů najdete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Do tohoto regionu Itálie je aktuálně možné přicestovat zcela volně bez udání důvodu.

TIP: Pláže u Říma mají svou maximální kapacitu. Jejich obsazenost zjistíte na https://www.seapassroma.it.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou teprve začínáte, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po EU sice není vysloveně nutností, jeho vyřízením však rozhodně nic nezkazíte. Naopak budete mít jistotu, že za případné ošetření nebudete muset platit. Přehledné srovnání všech dostupných možností proto naleznete zde >>.

 

Odlet a přílet bude z výborně dostupné Prahy. Před nákupem letenek i přesto nezapomeňte provést odhad nákladů na celý výlet. Započítejte proto výše zmíněné cestovní pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě.

 

Hotel vybírejte na Bookingu. Cenově nejvýhodněji obvykle vychází ubytování v okolí nádraží Roma Termini. Největším zážitkem (aktuálně navíc dostupným za příznivější cenu) je pak bydlení v úplném centru města. Alternativou k Bookingu je Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte znatelnou slevu na svůj první pobyt.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 21. až 23. srpna (pátek až neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair.  Letenky rovněž můžete zakoupit zde u kvalitního českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky řím ryanair
Letenky z Prahy do Říma na víkend, Ryanair
Řím na víkend z Prahy za 1300 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!