Rimini je největší italské letovisko, které láká turisty především na dlouhé pláže Jaderského moře. Rodiště slavného režiséra Federica Felliniho však proslulo i svými antickými, středověkými a renesančními stavbami, jedná se tak o skvělé místo pro odpočinek i kulturu.

Jak se dostat z letiště?

 

Airport Rimini Federico Fellini

Autobusové spojení

Z letiště Federica Felliniho na hlavní nádraží v Rimini se lze pohodlně dostat městským autobusem linky 9. Autobus jezdí každých 30 minut a zaplatíte za něj 1,30€. Z  nádraží se lze pohodlně dostat kamkoliv po Rimini, případně odsud lze cestovat do San Marina.

Ubytování v Rimini

Kolem Rimini se nachází nesčetně ubytovacích zařízení, rozhodně si zde máte z čeho vybírat. Pokud máte v rámci zájezdu možnost vybrat si z nabízených hotelů, navštivte stránky hotelu a pročtěte si hodnoceni na www.tripadvisor.com, v kvalitě služeb jsou veliké rozdíly a počet hvězdiček zde rozhodně není relevantním měřítkem. Pokoj pro dva se v sezoně dá pořídit i za 800 Kč na noc, lepší pokoje pak cca za 1400 Kč na noc. Mimo letní prázdniny cena výrazně klesá.  Určitě se vyplatí vybrat hotel s vlastní pláží, pokud cestujete na vlastní pěst, porovnejte ubytování prostřednictvím portálů typu www.booking.com

Jak se pohybovat po Rimini?

 

V Rimini si ve většině případů vystačíte bez veřejné dopravy, přesto je Vám k dispozici poměrně široká síť autobusových linek. Dopravu zajišťuje společnost START Romanga, hlavní dopravní křižovatky, kudy projíždí autobusy, jsou Hlavní vlakové nádraží a Arco D´Augusto. Jízdenky do autobusů se kupují v automatech (např. Via Dante), trafikách nebo s přirážkou přímo v autobusu. Jízdné je rozděleno podle zón, do centra Vám bude stačit zóna 1 za 1,30€. Noční dopravu podél pobřeží, kde se nachází nejvíc klubů, zajišťují tzv. Modré linky.

Pokud plánujete dělat výlety do okolí a nejedete do Rimini vlastním vozem, může se vyplatit půjčit si automobil přímo na místě. Na letišti i kolem vlakového nádraží v Rimini naleznete řetězce jako Budget, Europcar, Hertz či Avis, se kterými si můžete půjčit menší vůz již za 1200 Kč na den, vyplatí se rezervace předem.

Kam za zábavou?

 

V Rimini naleznete hned několik pláží s celkovou délkou kolem 20 km. Pokud nebydlíte přímo v hotelu se soukromou pláží, vyplatí se volit pláže placené, které jsou čistší a méně přelidněné, nejslavnější je asi Riccione. Prakticky všude naleznete půjčovny lehátek a slunečníků, stánky se zmrzlinou či bary, pokud máte rádi vodní sporty, můžete si prakticky kdekoliv vyzkoušet i windsurfing, vodní lyže a podobně. Ve večerních hodinách se pláže mění v jednu velikou diskotéku. Kromě moře a památek si můžete užívat i dalších atrakcí, za zmínku stojí například park Italia in miniatura, kde můžete sledovat slavné italské budovy v miniaturním provedení. Populární jsou také parky Mirabilandia, Fiabilandia či vodní park Aquafan.

Památky, které nesmíte vynechat

 

Piazza Tre Martiri

Piazza Tre Martiri (Náměstí tří mučedníků) je jakýmsi srdcem města, dříve se zde konaly trhy, turnaje a papežská setkání. Dnes zde nalezneme obchody s luxusním oblečením a restaurace.

Ponte di Tiberio

Tento římský most pochází, jak již jeho název napovídá, z éry císaře Tiberia, konkrétně z roku 14 našeho letopočtu.

Tempio Malatestiano

Tempio Malatestiano je jednou z prvních renesančních staveb na světě, chrám navrhl již v 15. století architekt Leon Battista Alberti. Uvnitř nalezneme velice cenné obrazy i fresky.

Castel Sismondo

Castel Sismondo je bývalá vojenská pevnost z 15. století.

Amfiteátr

Amfiteátr v Rimini byl svojí velikostí srovnatelný se slavným Koloseem, v 3. století byl však využit pro stavbu hradeb bránících proti vpádu barbarů do města, a proto dnes připomíná dějiště gladiátorských soubojů jen s nutnou dávkou představivosti.

Arco d´Augusto

Arco d´Augusto je oblouk postavěný z bílého mramoru v roce 27. př.n.l.. Jedná se o nejstarší antický oblouk ve střední Itálii.

rim_map

Program na jednodenní návštěvu

 

  • 8:00 – 8:30 – prohlídka Ponte di Tiberio
  • 8:30 – 8:45 – přesun ke Castel Sismondo
  • 8:45 – 10:00 – prohlídka pevnosti
  • 10:00 – 10:15 – přesun na Piazza Tre Martiri
  • 10:15 – 11:00 – prohlídka náměstí a přesun k Tempio Malatestiano
  • 11:00 – 13:00 – prohlídka chrámu
  • 13:00 – 13:15 – přesun k Arco d´Augusto
  • 13:15 – 14:00 – prohlídka oblouku
  • 14:00 – 14:30 – přesun k amfiteátru
  • 14:30 – 16:30 – prohlídka zřícenin amfiteátru
Průvodce zdarma – Rimini
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!