Rádi cestujete na vlastní pěst a Evropa už vám je malá? S naším tipem na letenky za akční ceny se můžete hned z kraje roku vydat do New Yorku a na vlastní oči spatřit dominanty jako je Central Park, socha Svobody, nebo se projít po Times Square. Za zpáteční let z Vídně zaplatíte jen 8 990 Kč a k dispozici je mnoho termínů od začátku ledna až do konce března 2022. Doporučujeme vám si celou dovolenou dobře naplánovat a nevynechat tak žádné atraktivní místo. Než vyrazíte do víru velkoměst, přečtěte si našeho podrobného průvodce New Yorkem s celou řadou užitečných rad. Pokud dáváte přednost cestování s podporou cestovní kanceláře, hotové zájezdy do USA naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Podmínky pro vycestování do zahraničí se neustále mění, proto lze jen těžko odhadovat, jaká pravidla budou aktuálně v platnosti v termínu vašeho pobytu. Rozhodně před odletem doporučujeme sledovat aktuální informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, kde se dozvíte vše potřebné.

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním,  ale chcete jej vyzkoušet, sepsali jsme pro vás tento podrobný návod >> 

Před odletem nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Zdravotní péče je v Americe velice drahá, bez pojištění by vás případné lékařské ošetření vyšlo na nepříjemně vysokou sumu. Přehledné online srovnání dostupných možností proto naleznete zde >>.

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat veškeré náklady na dovolenou. Myslete na to, že NY nepatří mezi nejlevnější místa, vyšší výdaje budete mít za ubytování, stravování i dopravu. Nezapomeňte, že pro vstup do USA je nutné vyřídit si vízum ESTA, což můžete učinit online zde.

Ubytování můžete vyhledat a rezervovat přes Booking, ale pokud upřednostňujete ubytování v soukromí, hledejte na stránkách Airbnb. Největší zážitek je bydlet přímo na slavném Manhattanu, také je to ale finančně náročnější. V každém případě si vždy pohlídejte dostupnost na metro.

Přímé letenky na trase Vídeň – New York Vídeň s termíny od ledna do března 2022 rezervujte zde v kalendáři termínů >>

Přímé lety z Vídně do New Yorku za 8990 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *