Na konci července můžete podniknout víkendový výlet do Říma! Zpáteční letenky vyjdou na výborných 1 058 Kč. Z Prahy budete odlétat v pátek ráno, návrat je plánován na nedělní ráno. Jedná se tak o ideální termín pro všechny cestovatele, kteří dovolené nemají zrovna nazbyt nebo si ji šetří na větší cesty. Pokud se do hlavního města Itálie raději chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

INFO KE KORONAVIRU: Nejspíš nikomu neuniklo, že Itálie zažívala krušné časy, situace se ale pomalu začíná navracet do normálu. Od 3. června má proto země otevřené hranice, při vstupu nemusíte předkládat žádný test. Do ČR se pak bez testu a karantény vrátíte od 15. června.

TIP: Pláže u Říma mají svou maximální kapacitu. Obsazenost a další informace zjistíte na stránkách https://www.seapassroma.it.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou začínáte, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod s celou řadou rad >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě sice není nutností, jeho sjednání vám přesto raději vždy doporučujeme. Online srovnání dostupných možností proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy. Cena letenek je příznivá, i přesto ale nezapomeňte, že na místě budete mít další náklady. Do odhadů celkové ceny výletu proto započítejte také výše zmíněné cestovní pojištění, ubytování, stravování a dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Ciampino vzdálené zhruba 20 km od centra města. Tam se snadno dopravíte přímými autobusy či autobusem+metrem.

 

Výčet volných hotelů naleznete na Bookingu. Alternativou je pak web Airbnb s nabídkami soukromníků, při registraci přes tento odkaz navíc získáte výraznou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci doporučujeme rezervovat ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 24. až 26. července (pátek až neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u ověřeného českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky řím ryanair
Letenky z Prahy do Říma, červenec
Prázdninový Řím z Prahy na víkend za 1058 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!