Praha – Bari – Řím – Benátky – Praha za 1790Kč!

Praha – Bari – Řím – Benátky – Praha za 1790Kč!

I když vím, že levná dovolená u moře láká mnohem víc čtenářů, než poznávací zájezdy, tak bych nerad zanedbával tu část čtenářů, která nemá příliš peněz, ale touží po tom i s pár korunami poznat co největší část světa. A co jim chybí ve financích, to dohání svým odhodláním a chytrým plánováním. A právě těm, bude směřovat další levnocestovatelský tip. Nebude příliš pohodlný, ale naplánoval jsem ho tak, že s minimem peněz strávíte den v Bari, dva dny v Římě a den v Benátkách. Za hotely můžete, ale nemusíte, ušetřit tím, že přespíte během nočních přesunů v autobuse.

<

Celý tip berte jako určitou osnovu, které se můžete, ale nemusíte držet. Klidně někde můžete strávit více dní, ceny se příliš neliší. Já poznávací zájezd po Itálii naplánoval tak, aby si ho mohlo dovolit co nejvíce lidí.

Před zakoupením letenek si propočtěte všechny náklady, zejména cesty z/na letiště a případné vstupy na místa, která chcete navštívit.

Na 4.8. si zakupte letenku z Prahy na Bari za 799Kč u společnosti Wizzair.com. Odlet je v v 6:10, přílet v 8:00.

last minute

Průvodce po Bari naleznete zde >>

V Bari strávíte celý den a v 18:40 přeletíte do Říma. se společností Ryanair.com za cca 270Kč.

last minute

Ubytování zde je levné, všechny hotely na toto datum, naleznete zde. Z vlastní zkušenosti bych vám doporučoval hned prozkoumat město, v noci je nejkrásnější. Druhý den hned ráno běžte navštívit koloseum, dokud se tu neutvoří velké fronty. Pak bych zamířil do Vatikánu. Průvodce Římem, naleznete zde >>

Večer v 1:10 pak nasedneme na Megabus a za 10 liber (cca 320Kč) zamíříme nočním autobusem do Benátek. Cesta potrvá 7 a půl hodiny, což na vyspání stačí a autobus je pohodlný. Do Benátek přijedete ráno v 8:45.

last minute

Celý den v Benátkách, vám bude stačit na jejich prohlídku. Pokud vám to rozpočet dovolí, můžete v nich přespat a jet domů v neděli v noci. Průvodce Benátkami, naleznete zde >>

Pokud vám to finance nedovolí, můžete jet už v sobotu večer. Cena je 15€ a odjezd v 19:00. Jízdenky rezervujte u dopravce Hello.

last minute

Zcela jistě to není tip pro všechny. Ale přehnaně se toho nebojte, na nepohodlí se rychle zapomene, zatímco vzpomínky vám zůstanou celý život. Sám jsem podnikl i bláznivější výlety a zpětně jsem hrozně rád za své rozhodnutí.