Po velkém úspěchu v minulém roce dnes Regiojet opět spouští prodej jízdenek na vlaky do Chorvatska. Ať už jste si premiéru odbyli o loňských prázdninách, nebo se na dovolenou touto cestou vydáte poprvé, jistě oceníte přímou cestu vlakem bez přestupu. Vaším cílem se může stát Rijeka nebo Split, případně stačí přesednout na autobus a dopravit se do jiného letoviska na Jadranu. Vše vám zajistí Regiojet. Další podrobnosti si představíme v článku. Pokud byste raději dali přednost dovolené s cestovní kanceláří, přehled všech zájezdů do Chorvatska naleznete zde

 

Kde jízdenky na vlak do Chorvatska koupit

Jízdenky od dnešního dne zakoupíte přímo na webu Regiojet.

TIP: Na území ČR platí zákonem dané slevy. Pokud s vámi tedy cestují studenti nebo senioři, nezapomeňte jim uplatnit slevu.

 

Kdy se vydáte na dovolenou do Chorvatska

První vlak na cestu vyráží již na konci května (pátek 28. května). Do konce června vlaky z České republiky vyjíždějí 3× týdně v úterý, pátek a neděli a vrací se zpět v pondělí, středa, sobota. Délku dovolené si tak můžete přizpůsobit a na místě strávit 2 dny, ale klidně i 2 týdny.

O letních prázdninách od 1. července do 31. srpna budou vlaky jezdit denně.

V září pak vlaky budou jezdit stejně jako v červnu, tedy 3× týdně. Poslední vlak z ČR vyrazí v neděli 26. září.

 

Trasa vlaku do Chorvatska

Vlak odjíždí z Prahy, přistoupit můžete v Brně či Břeclavi. Narozdíl od minulého roku trasa nezahrnuje Pardubice. V rámci ČR je totiž od dubna plánována velká výluka na železnici, objízdná trasa je ale nyní v řešení.

Dále vlak bude pokračovat přes Slovensko (Budapešť) a Maďarsko (Gyor, Budapešť).

Po příjezdu do Chorvatska se ve městě Ogulin vlak rozdělí na dvě soupravy, z nichž jedna bude pokračovat do Rijeky, druhá do Splitu se zastávkou v Gračaci. Tam můžete zůstat nebo přestoupit na rozvozový transferový autobus. Vlaky a autobusy Regiojet vás tak celkem dovezou do 56 dovolenkových destinací na chorvatské riviéře včetně Makarske, Bašky Vody či Dubrovníku. Nově se také můžete podívat do Černé Hory (např. letovisko Budva) nebo do Bosny.

 

vlakem do Chorvatska, trasa
Trasa vlaku z ČR do Chorvatska, Regiojet

 

Cena jízdenek

1/ Jízdenky do Rijeky se sedačkou (otevřený vůz Astra nebo kupé) či lůžkem v kupé začínají na 590 Kč

2/ Jízdenky do Splitu se sedačkou (otevřený vůz Astra nebo kupé) či lůžkem v kupé začínají na 890 Kč

3/ Jízdenky jinam na Jadran se sedačkou (otevřený vůz Astra nebo kupé) či lůžkem v kupé + navazujícím autobusem začínají na 790 Kč

 

POZOR: Rezervujte si rovnou jízdenku na celou trasu! Tedy například z Prahy na Makarskou, nikoliv pouze do Splitu. Jízdenku na návazný autobus už není možné dokoupit.

 

Přepravní podmínky

Po zaplacení jízdenky máte ve vlaku garantované sedadlo. Na palubu vlaku si smíte vzít 1 příruční a 1 velké zavazadlo. V ceně je zahrnutá také voda, káva a tisk zdarma či Wi-Fi na palubě.

Děti do 2 let mohou cestovat zdarma, nemají však nárok na vlastní sedadlo. Pokud pro dítě tohoto věku chcete sedadlo, musíte mu koupit standardní jízdenku. Na cestu si nemůžete vzít svého chlupatého mazlíčka, výjimku mají pouze asistenční psi. Chcete si s sebou vzít jízdní kolo? Je to možné pouze na větvi do Splitu, tedy do zastávek Ogulin, Záhřeb, Gračac a Split. Počet míst vyhrazených pro kola je navíc omezený.

 

Chorvatsko a koronavirus

Věříme, že cestování bude stejně pohodové jako v minulém roce, kdy jste nemuseli předkládat test nebo podstupovat karanténu při cestě tam ani zpět. Stačilo mít pouze vyplněný formulář a potvrzení o zajištěném ubytování.

Nikdo aktuálně neodhadne, jak bude situace vypadat. Právě proto vám Regiojet v případě zákazu cestování či uzavření hranic vrátí peníze. Své jízdenky navíc můžete stornovat zdarma až 2 měsíce před odjezdem. Není tak žádný důvod, proč v případě zájmu nákup odkládat.

 

Ubytování v Chorvatsku

Co se ubytování týče, máte hned 3 možnosti:

1/ Využijete nabídku Regiojet a rovnou u nich zakoupíte balíček i s ubytováním. Příkladem je hotel v Poreči s polopenzí na 7 dní již od 2 990 Kč.

2/ Volný hotel si sami najdete na Bookingu.

3/ Ubytování si sami najdete u soukromníka na Airbnb. Pokud pro registraci využijete tento náš odkaz, získáte znatelnou slevu.

 

hotel + ubytování regiojet chorvatsko
Kompletní balíčky Regiojet vlak do Chorvatska
Vlakem do Chorvatska o letních prázdninách již od 590 Kč!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!