pixabay, 20/8/2020, aljaska

Nejen za rybolovem se můžete vypravit s naším dalším dnešním tipem. V něm vás pozveme do nejseverněji položeného státu Severní Ameriky, takzvaného The Last Frontier, jak se Aljašce přezdívá. Letenky jsou na červen tohoto roku, kdy v této oblasti panují teploty mezi 15 až 20 stupni Celsia. Toho můžete využít k poznání mnoha národních parků, drsné přírody, nebo se vydat po stopách dávných zlatokopů. Život na Aljašce je poměrně nákladný a tak jistě oceníte, že za zpáteční letenky z Vídně zaplatíte jen 9 115 Kč.

INFO KE KORONAVIRU: Do USA je momentálně možné cestovat pouze s ukončeným očkováním, které bude současně doplněno o negativní PCR test. Do června se však podmínky mohou ještě několikrát změnit a doporučujeme proto sledovat aktuální dění na stránkách MZV.

TIP PRO VÁS: V případě, že nemáte zkušenosti s individuální turistikou, doporučujeme k přečtení tento podrobný návod >> 

Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dopravíte se společností Regiojet nebo Flixbus. 

Před cestou si budete muset vyřídit i cestovní vízum ESTA. Lze jej zařídit pohodlně online, a to přes tento odkaz. 

Před nákupem letenek si nezapomeňte spočítat náklady na celou dovolenou, cesta na Aljašku není nejlevnější záležitostí, za to si můžete být jisti, že každá utracená koruna bude stát za to. Největší položkou bude ubytování, stravování i doprava na místě. Prohlédněte si proto nabídku půjčoven automobilů na Rentalcars. V žádném případě pak nezapomeňte na cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání si můžete prohlédnout zde. 

Ubytování si můžete zařídit klasicky přes Booking nebo zkuste bydlení v soukromí přes Airbnb.

Letenky na trase Vídeň – Anchorage – Vídeň můžete zarezervovat u ověřeného českého prodejce >> 

MEGAHIT! Aljaška z Vídně za 9115 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!