Pokud toužíte uniknout od podzimního počasí za velice zajímavou cenu, mohl by vás zaujmout náš dnešní tip. Mallorka je nádherný ostrov, kde v době pobytu budou panovat teploty kolem 15C stupnů ve stínu. Na koupání již tedy musíte být otužilejší (i když dnes jedna čtenářka psala, že na koupání stále je), ale na turistiku je to ideální a osobně vám tento výlet závidím :). Cestopis „Mallorka v listopadu“ si můžete přečíst i zde.

 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky Víden – Palma – Vídeň zakupte na datum 19. – 26. 11. přes web GermanWings.com za 40€ (cca 1050Kč)

 

 

Malorka

 

 

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky. Ve variantě Basic je v ceně pouze příruční zavazadlo, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že to stačí. Pokud byste chtěli odbavené, je možné za příplatek 22€/let. Dobře to ale zvažte.

 

Pro ubytování jsem zvolil velmi osvědčený hotel Lis Mallorca za 3700Kč/os./8 dní. Tento hotel je našimi čtenáři hojně navštěvovaný a chválený. Na jeho střeše je umístěn bazén i vířivka a nezanedbatelnou výhodou je i kuchynka, která vám může ušetřit peníze za jídlo. Využít můžete i toho, že v tento termín pojede jistě více našich čtenářů a domluvit se tak na společném pronájmu auta, výletech atd. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Levné letenky na MAllorku

 

Pokud chcete jiný hotel, výběr všech hotelů v tento datum nalezenete zde >>

 

Zvolit můžete i variantu, kdy si hotel vezmete jen na pár dní, poté si půjčíte auto a spát budete různě po cestě. To vřele doporučuji. Východ Mallorky má svoji specifickou, pohodou atmosféru a spoustu krásných míst, která stojí za to navštívit.

 

Auto si zapůjčte přímo na letišti přes RentalCars, je to tam skutečně nejlevnější (sám jsem strávil několik hodin procházením všemožných autopůjčoven).

 

Jak se dostat z letiště?

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

 

 

palma-air

 

Jak se pohybovat po městě?

 

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

 

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači  RentalCars

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

 

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

 

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

 

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

 

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

 

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

 

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

 

 

palma-map

Program na jeden den

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku

 

 

Mallorka na 8 dní za 4790Kč! (letenky + hotel s vířivkou)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *