Maledivy z Prahy o letních prázdninách na 10 dní s plnou penzí za 21200Kč!

Maledivy z Prahy o letních prázdninách na 10 dní s plnou penzí za 21200Kč!

Pomalu končící akce na levné letenky z Prahy na Maledivy a zpět za 9390Kč, si připomeneme v dnešním levnocestovatelském tipu. Letenek už totiž moc nezbývá a pokud chcete této skvělé akce využít, neměli byste s nákupem příliš otálet. Tentokrát jsem zvolil pro názornost 10-denní dovolenou v červenci, ale datumů je k dispozici více a tak si můžete vybrat jiný datum, nebo délku vaší vysněné dovolené. Pro ubytování jsem vybral ostrov Huraa, který jsem sám letos v březnu navštívil (recenzi naleznete níže). Ideální příležitost např. k líbánkám, nebo ke svatbě na Maledivách :).

<

Před nákupem letenek si přečtěte celý článek a informujte se na dostupnost ubytování. Část čtenářů může zaujmout i svatba na Maledivách v toto období, nebo mohou využít tento tip k líbánkám na Maledivách. Zvýšenou pozornost věnujte tomu, že top sezóna je na Maledivách zhruba od prosince do dubna a o letních prázdninách tak počítejte s možností přeháněk. Přehnaně těžkou hlavu bych si z toho ale nedělal, zvlášt pokud nemáte kvůli dovolené jinou možnost :). Maledivy jsou v podstatě celoroční destinací. Jen to berte v úvahu před nákupem.

Doporučuji se na cestu také pojistit. Online srovnání cestovního pojištění s cenami od 9Kč/den, naleznete zde >>

Letenky Praha – Male – Praha zarezervujte přímo na webu FlyDubai, vyjde Vás to nejlevněji. K ceně je nutno připočítat 3% za platbu kartou. Já pro názornost termín 10. – 20. července.

Alternativně je můžete zakoupit přes Pelikána, sice za vyšší cenu, ale se základní podporou v češtině a přispějete na chod tohoto webu << Kalendář termínů >>

1

V ceně máte odbavené zavazadlo do 20kg.

Věnujte zvýšenou pozornost přestupům a naplánujte si je dle svých preferencí. Některé přestupy jsou krátké, jiné vám umožní strávit noc a velkou část dne v Dubaji. To bych vám i doporučoval, Dubaj za jednodenní návštěvu jistě stojí, jen pak musíte k ceně připočítat ještě hotel v tomto městě. Detailního průvodce Dubají naleznete zde a k ubytování bych volil tento hotel. Pokud trpíte sklony k nachlazení, vemte si do Dubaje určitě oblečení kterým se můžete zakrýt. Klimatizace je všudypřítomná a přestupy ze 40 stupnů do 20 stupnů několikrát za hodinu nejsou moc příjemné. Byla by škoda Maledivy promarodit :). Zvýšenou pozornost věnujte vysokým teplotám, které v červenci v Dubaji budou panovat a které děti, nebo starší lidé, nemusí dobře snášet.

Ubytování zakupte přes Maledivy-levne.cz, kde dostanete i podrobné informace jak se na ostrov dostat atd. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že vám vyjdou velmi vstříc. V příkladovém datu stojí ubytování 90 dolarů na noc za 2 osoby s plnou penzí, tedy 45 dolarů na osobu (zhruba 1125Kč). K ceně je nutno přípočítat 10% taxi a 3 dolary/noc/osobu. Do kalkulace jsem to zahrnul.

Jak jsem už zmínil, moji recenzi z této dovolené, naleznete zde >>

Pokud chcete jiné ubytování, nebo ostrov, výpis všech hotelů naleznete na Bookingu. Vždy si ale ověřte i to, zda se máte na ostrov jak dostat :). A nezapomente na místní daně, poplatky a náklady na stravu + pití. Celkově to může vyjít levněji než od Maledivy levně, ale chce to zkrátka dobře propočítat a nedat pouze na nízkou cenu. Alternativně můžete využít i naší slevu 600Kč a ubytovat se na Maledivách přes AirBnb.

Využít tyto letenky můžete i k cenově dostupné svatbě na Maledivách, o které jsem psal zde. Osobně dávám přednost turistice před pláží, ale musím uznat, že Maledivy vás svojí pohodovou atmosférou pohltí a nudit se nebudou díky aktivitám i akčnější cestovatelé.

Transportu, dopravy na místo atd. se vůbec nebojte, i když jsem to těžké nečekal, stejně mě to svojí snadností překvapilo. Jen je třeba upozornit na jednu věc a to tu, že pokud budete mít odlet brzy ráno, musíte si bud připlatit za speedboat, nebo odjet z ostrova Huraa den předem a přespat kousek od letiště (to jsem zvolil já a mohu to doporučit, ostrov vedle letiště je úplně nový, uměle vytvořený). S tímhle už vám ale poradí na maledivy-levne.cz. Ohledně letenek je zbytečné je kontaktovat, nemají s tím nic společného :).

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus, nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně a jak je něco jednou opalovák, tak to bude navždy opalovák. Restaurace na ostrově Huraa měla podobné ceny jako u nás (tento tip ale zahrnuje plnou penzi, takže to stejně moc nevyužijete).

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat. V plavkách se dá koupat na vyhrazené pláži pro turisty, jinak můžete chodit oblečeni normálně. Holky měly kraťasy + tílka a nikdo ani zle nekoukal.

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.