Levné letenky na Island

Online letenky se slevou až 90%
Praha
Letiště Keflavík

Levné letenky

Plánujete cestovat na Island? Letenky z Prahy do Reykjavíku obvykle seženete za ceny mezi 6 000 - 8 000 Kč za zpáteční let. Přímé lety nabízí aerolinky Play a Icelandair. Výhodněji vás vyjdou letenky z Vídně či Vratislavi, odkud můžete cestovat s nízkonákladovou leteckou společností Wizz Air.

Nejlevnější letenky na Island seženete s odletem během podzimních a zimních měsíců. Ideálně letenky rezervujte 3 - 4 měsíce do plánovaného odletu. Naopak nejvyšší ceny očekávejte během léta. Pokud plánujete v tomto období cestovat, letenky kupujte klidně i s půlročním předstihem. Alternativně doporučujeme cestovat během června, září nebo října, kdy jsou letenky levnější.

Nejvýhodnější letenky na Island najdete v našem vyhledávači nejlevnějších letenek.

Kolik obvykle stojí letenky na Island?

Letenky do Reykjavíku z Prahy pořídíte za ceny od 6 000 - 8 000 Kč za zpáteční let. V akcích se letenky z Prahy pohybují kolem 3 000 Kč. Levněji vás vyjdou letenky z Vídně či Vratislavi, odkud je v akci zakoupíte za ceny do 2 000 Kč.

Kde koupit nejlevnější letenky na Island?

Nejvýhodnější letenky na Island najdete v našem vyhledávači nejlevnějších letenek, který vám porovná ceny letenek všech leteckých společností.

Letenky můžete rovněž zakoupit přímo u leteckých společností, jako je Icelandair a Play. Z Polska můžete cestovat s leteckou společností Wizz Air.

Kdy jsou letenky na Island nejlevnější?

Nejlevnější letenky na Island seženete s odletem během podzimních a zimních měsíců. Ideálně letenky rezervujte 3 - 4 měsíce do plánovaného odletu. Pokud chcete na ostrov cestovat během "lepšího" počasí, rezervujte letenky na červen či září, kdy nejsou tak drahé jako o letních prázdninách. 

Které letecké společnosti létají bez přestupu na Island?

Na letiště v Keflavíku si můžete zaletět přímým letem z Prahy s leteckou společností Play a Icelandair. Z Vratislavi a Vídně si na Island můžete zaletět přímým letem se společností Wizz Air. Na letiště Akureyri se dostanete pouze s přestupem. 

Jak dlouho trvá let na Island?

Z Prahy se do Reykjavíku dostanete přibližně za 4 hodiny letu. Pokud cestujete s přestupem, počítejte přibližně s 10 hodinami na cestě. 

Na která letiště se létá na Islandu?

Na Islandu se nachází hned několik letišť, z nichž nejvyužívanější je letiště Keflavík (KEF), které je vstupní branou pro většinu návštěvníků. Poblíž Reykjavíku najdete i malé letiště Reykjavík Domestic (RKV), které slouží pro vnitrostátní lety. Dalším významným letištěm je Akureyri (AEY), které se nachází na severu země.